Czego szukasz

Kody rabatowe – jak wycisnąć maksimum z obniżek cen?

Chyba nikt nie lubi przepłacać. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób poszukuje sprawdzonych okazji cenowych oraz obniżek. Dzięki nim za pełnowartościowy towar możemy zapłacić o wiele mniej. Nie musimy więc posiadać ogromnego budżetu, aby zrobić udane zakupy. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji liczne kody rabatowe, które obowiązują zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

kobieta robi zakupy odzieżowe

Wiele zniżek przelatuje nam przed nosem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie mamy czasu na to, aby przeglądać kilkanaście różnych stron. Promocje mają charakter czasowy, a więc należy się spieszyć. Ponadto najlepszy towar wyprzedaje się zwykle najszybciej, a więc musimy działać.

Być może przydatne okażą się nam kody rabatowe od WydawajDobrze.com. Jest to strona, gdzie w jednym miejscu znajdziemy kupony zniżkowe do wielu popularnych sklepów.

Znajdź odpowiedni kupon zniżkowy

Znalezienie właściwego kodu promocyjnego nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Nie każdy wie, jakie kupony można upolować. Poniżej opisano najważniejsze ich rodzaje.

Kody rabatowe

  • Kody za zapisanie się do newslettera – jest to najprostszy sposób na to, aby zgarnąć zniżkę. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku. Wystarczy jedynie podać adres mailowy. Zazwyczaj otrzymujemy kod do wykorzystanie w sklepie online, jednak nie jest to regułą. Trzeba zaznaczyć, że wiele osób korzysta ze zniżek na zakupy internetowe kilkukrotnie. Wystarczy posiadać kilka adresów mailowych.
  • Kody za dołączenie do programu lojalnościowego – takie zniżki są powszechnie udostępniane przez marki, które świadczą konkretne usługi. Zazwyczaj już na starcie można otrzymać bon zniżkowy, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupony zostaną nam przyznane również w przyszłości. Ponadto bardzo często czerpiemy korzyści za „zwerbowanie znajomych”.
  • Kody na darmową dostawę – jest to znakomita opcja dla tych, którzy kochają zakupy internetowe. Opłata za wysyłkę to zwykle kilkanaście złotych. Jest to sporym wydatkiem, szczególnie jeśli wartość zamówienia jest relatywnie niska.
  • Kody urodzinowe – niektóre marki oferują nam spersonalizowane kody zniżkowe z okazji urodzin. Trafiają one na naszą skrzynkę mailową w odpowiednim terminie. Właśnie dlatego podczas zapisywania się do newslettera warto jest podać prawdziwą datę urodzin. Trzeba zaznaczyć, że najczęściej takie bony można wykorzystać jedynie stacjonarnie, tak aby potwierdzić swoją datę urodzenia odpowiednim dokumentem.
  • Kody dla studentów – takie rabaty są spotykane w dużych sieciówkach, ale nie tylko. Często z opisywanych zniżek można korzystać w określone dni. Pamiętajmy, że możemy je wykorzystać po okazaniu legitymacji studenckiej. Zazwyczaj promocje są dostępne dla osób do 26 roku życia.
  • Kody dla uczniów – to podobny rodzaj promocji, co kody rabatowe dla studentów. W tym przypadku wystarczy okazać legitymację szkolną, aby skorzystać ze zniżki na zakupy.
  • Kody sezonowe – takie zniżki często pojawiają się z okazji mikołajek, świąt, walentynek, pierwszego dnia wiosny, Dnia Dziecka, rozpoczęcia wakacji, początku roku szkolnego itd. Wszystko zależy od polityki danej marki. Okazji na zaoszczędzenie gotówki jest wiele.
  • Kody z okazji Black Friday – coraz częściej zniżki obowiązują cały weekend, a nawet cały tydzień. Czarny Piątek to ostatni piątek listopada.
  • Kody z okazji Cyber Monday – obniżki obowiązują wyłącznie w sklepach online. Możemy z nich skorzystać w pierwszy poniedziałek grudnia.
  • Kody w czasopismach – są one wynikiem współpracy wielu popularnych marek z magazynami dla kobiet. Chcąc wykorzystać zniżkę stacjonarnie musimy posiadać wycięty kupon z kodem rabatowym.

Skorzystaj z kodu zniżkowego

Korzystanie z kodów zniżkowych jest bardzo proste. Jeśli wykorzystujemy je w sklepie online, to należy wprowadzić kod przed sfinalizowaniem transakcji. Właściwe okienko znajduje się najczęściej pod wirtualnym rachunkiem.

W sklepach stacjonarnych musimy okazać wydrukowany kod. Oczywiście możemy również spisać go na kartkę. Niektóre kupony posiadają kody zniżkowe, a więc musimy przedstawić je w oryginalnej formie (drukując lub wycinając np. z czasopisma). W wielu przypadkach można również przedstawić bon w formie elektronicznej, np. na ekranie smartfona.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie