Czego szukasz

Kody rabatowe – jak wycisnąć maksimum z obniżek cen?

Chyba nikt nie lubi przepłacać. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób poszukuje sprawdzonych okazji cenowych oraz obniżek. Dzięki nim za pełnowartościowy towar możemy zapłacić o wiele mniej. Nie musimy więc posiadać ogromnego budżetu, aby zrobić udane zakupy. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji liczne kody rabatowe, które obowiązują zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

 • Alicja Zielińska - 09/01/2020
kobieta robi zakupy odzieżowe

Wiele zniżek przelatuje nam przed nosem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie mamy czasu na to, aby przeglądać kilkanaście różnych stron. Promocje mają charakter czasowy, a więc należy się spieszyć. Ponadto najlepszy towar wyprzedaje się zwykle najszybciej, a więc musimy działać.

Być może przydatne okażą się nam kody rabatowe od WydawajDobrze.com. Jest to strona, gdzie w jednym miejscu znajdziemy kupony zniżkowe do wielu popularnych sklepów.

Znajdź odpowiedni kupon zniżkowy

Znalezienie właściwego kodu promocyjnego nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Nie każdy wie, jakie kupony można upolować. Poniżej opisano najważniejsze ich rodzaje.

Kody rabatowe

 • Kody za zapisanie się do newslettera – jest to najprostszy sposób na to, aby zgarnąć zniżkę. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku. Wystarczy jedynie podać adres mailowy. Zazwyczaj otrzymujemy kod do wykorzystanie w sklepie online, jednak nie jest to regułą. Trzeba zaznaczyć, że wiele osób korzysta ze zniżek na zakupy internetowe kilkukrotnie. Wystarczy posiadać kilka adresów mailowych.
 • Kody za dołączenie do programu lojalnościowego – takie zniżki są powszechnie udostępniane przez marki, które świadczą konkretne usługi. Zazwyczaj już na starcie można otrzymać bon zniżkowy, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupony zostaną nam przyznane również w przyszłości. Ponadto bardzo często czerpiemy korzyści za „zwerbowanie znajomych”.
 • Kody na darmową dostawę – jest to znakomita opcja dla tych, którzy kochają zakupy internetowe. Opłata za wysyłkę to zwykle kilkanaście złotych. Jest to sporym wydatkiem, szczególnie jeśli wartość zamówienia jest relatywnie niska.
 • Kody urodzinowe – niektóre marki oferują nam spersonalizowane kody zniżkowe z okazji urodzin. Trafiają one na naszą skrzynkę mailową w odpowiednim terminie. Właśnie dlatego podczas zapisywania się do newslettera warto jest podać prawdziwą datę urodzin. Trzeba zaznaczyć, że najczęściej takie bony można wykorzystać jedynie stacjonarnie, tak aby potwierdzić swoją datę urodzenia odpowiednim dokumentem.
 • Kody dla studentów – takie rabaty są spotykane w dużych sieciówkach, ale nie tylko. Często z opisywanych zniżek można korzystać w określone dni. Pamiętajmy, że możemy je wykorzystać po okazaniu legitymacji studenckiej. Zazwyczaj promocje są dostępne dla osób do 26 roku życia.
 • Kody dla uczniów – to podobny rodzaj promocji, co kody rabatowe dla studentów. W tym przypadku wystarczy okazać legitymację szkolną, aby skorzystać ze zniżki na zakupy.
 • Kody sezonowe – takie zniżki często pojawiają się z okazji mikołajek, świąt, walentynek, pierwszego dnia wiosny, Dnia Dziecka, rozpoczęcia wakacji, początku roku szkolnego itd. Wszystko zależy od polityki danej marki. Okazji na zaoszczędzenie gotówki jest wiele.
 • Kody z okazji Black Friday – coraz częściej zniżki obowiązują cały weekend, a nawet cały tydzień. Czarny Piątek to ostatni piątek listopada.
 • Kody z okazji Cyber Monday – obniżki obowiązują wyłącznie w sklepach online. Możemy z nich skorzystać w pierwszy poniedziałek grudnia.
 • Kody w czasopismach – są one wynikiem współpracy wielu popularnych marek z magazynami dla kobiet. Chcąc wykorzystać zniżkę stacjonarnie musimy posiadać wycięty kupon z kodem rabatowym.

Skorzystaj z kodu zniżkowego

Korzystanie z kodów zniżkowych jest bardzo proste. Jeśli wykorzystujemy je w sklepie online, to należy wprowadzić kod przed sfinalizowaniem transakcji. Właściwe okienko znajduje się najczęściej pod wirtualnym rachunkiem.

W sklepach stacjonarnych musimy okazać wydrukowany kod. Oczywiście możemy również spisać go na kartkę. Niektóre kupony posiadają kody zniżkowe, a więc musimy przedstawić je w oryginalnej formie (drukując lub wycinając np. z czasopisma). W wielu przypadkach można również przedstawić bon w formie elektronicznej, np. na ekranie smartfona.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

Przed wyjazdem na wakacje zadania się mnożą

Jak to jest, że przed urlopem odbywają się te najbardziej kluczowe zebrania, których nie sposób ominąć i zadania, które koniecznie trzeba zrobić na wczoraj?
 • Tomasz Kaczanowski - 07/08/2020
mały chłopczyk bawi się na łóżku - obok leży walizka

A my właśnie …

w rodzinnym wirze przedwyjazdowych przygotowań. Ach, ileż do zrobienia!

Przygotowanie, załatwianie, kupowanie, naprawianie, ogarnięcie, zreperowanie – bo przecież bez TEGO nie można wyjechać!

No i jeszcze te najważniejsze czynności: znalezienie, poskładanie, pozbieranie, zgromadzenie, przejrzenie, wypranie, (o zgrozo wyprasowanie), przygotowanie, spakowanie… Do tego jeszcze dwukrotne upewnienie się, że wszystko naprawdę trafiło do waliz. Ech, gdzie tam! Część rodziny (ta starsza) rzeczy gromadzi, a to młodsze rozwleka je po różnych zakątkach domu (suszarka! suszarka! gdzie dałyście suszarkę!?).

Przeczytaj także: Jak nie zwariować w podróży z dziećmi

No i nie zapominajmy o pracy

Jak to jest, że przed samym urlopem odbywają się te najbardziej kluczowe zebrania, których nie sposób ominąć? Zadania, które koniecznie trzeba zrobić na wczoraj?

A głowa wypełniona mądrymi napomnieniami z kolorowych pism, jak to wypoczynek należy zacząć przynajmniej tydzień przed wyjazdem… Wyciszyć się, wyluzować, zwolnić i przygotować do odpoczywania…

Chętnie, ale to już chyba w kolejne wakacje, bo w tym roku wszystko znowu na ostatnią chwilę. 🙂 Wsiadając do auta będziemy pewnie jedną ręką upychać walizy, a drugą pisać niezwykle ważne maile.

Przeczytaj także: Gdzie spędzić niezapomniane wakacje w Polsce?

Ale, co tam

Jak już wsiądziemy, policzymy dzieci, upewnimy się, że mamy to co najważniejsze (tj. telefony i ładowarki), to na naszych twarzach zagości uśmiech. I niech tak zostanie na najbliższe dwa tygodnie!

Czego sobie i Wam, Drogie Czytelniczki życzę!

Ja, niespodziewany autor tego artykułu (bo Agnieszka zaginęła gdzieś między gromadzeniem, a ogarnianiem)

Tomasz “TatoPracuj” Kaczanowski

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tomasz Kaczanowski
Zawodowo informatyk, prywatnie mąż i tata. Prowadzi bloga poświęconego technologii. W 2012 wydał swoją własną książkę (dla hardcorowych programistów, nie polecam ;), a obecnie odpoczywa wyczerpany twórczym wysiłkiem.
Podyskutuj

10 książek o emocjach dla małych dzieci

Warto rozmawiać z dziećmi o uczuciach. Wprowadzać je w świat emocji, by mogły lepiej rozumieć siebie i innych. To nie jest łatwe zadanie, ale możemy korzystać z pomocy książek. Tych o emocjach jest bardzo wiele. Wybrałam dla Was te, które sprawdziły się u nas. Poniżej 10 propozycji książek, które pomogą Wam rozmawiać z dziećmi o uczuciach.
 • Anna Gotowalska - 07/08/2020
mama z dzieckiem leżą i czytają książkę

1.„Uczucia Gucia. Jestem zły” Aurelie Chien

Złość to bardzo często wyrażana przez małe dzieci emocja. Pojawia się szybko, a zrozumienie dlaczego się pojawiła nie jest już takie proste. Ta książka świetnie pomoże maluszkowi zrozumieć, co to jest złość i jak nad nią zapanować.

2. „ Kolorowy potwór” Anna Llenas

Format 3D sprawdzi się nie tylko u młodszych dzieci, ale również u starszych. Każde dziecko lubi ruchome elementy i barwne obrazki, a to główny atut tej książki, który pomaga poprzez skojarzenia z kolorem uczyć się nazw emocji. Dzieci będą potrafiły szybciej określać swój stan w jakim się znajdują i na podstawie tej bajki szybciej go nazywać.

3. „Zbyt miła” Pellegrino Marjorie White

Świetna książka dla tych, którzy gorzej radzą sobie z asertywnością. Doskonale sprawdzi się u też nastolatków. Rewelacyjna wskazówka dla małych i dużych jak nauczyć się mówić „nie”.

Przeczytaj także: 10 książek, które warto przeczytać razem z dzieckiem

4. „Powiedz komuś !” Elżbieta Zubrzycka

Rewelacyjna i bardzo potrzebna książka. Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy bywa dla nas kłopotliwe. Ta książka pomaga dobra odpowiednie słowa i będzie wsparciem w rozmowie o zagrożeniach, z którymi może zetknąć się nasze dziecko. Uczy szacunku do siebie i własnego ciała. Podpowiada co zrobić, gdy czuje się zakłopotane.

5. „W pogoni za życiem” Przemysław Wechterowicz

Jętka ma bardzo mało czasu. Jej życie zakończy się o zmierzchu. Czy zdąży przed zachodem słońca zrealizować swój plan? Historia Jętki porusza ważny temat przemijania, doceniania każdej minuty. To książka nie tylko dla dzieci. Zabawne ilustracje i bardzo dobre tempo akcji, spodobają się również starszym dzieciom i dorosłym. Warto mieć tę książkę w swojej biblioteczce.

6. „Radość i wyspa Hop – Siup” Jovanka Tomaszewska

Ta bajka to zbiór praktycznych porad dotyczących obsługi uczucia radości. Tak z radością też musimy umieć sobie poradzić. 🙂 Adresowana dla dzieci przedszkolno-szkolnych, jednak nie jeden dorosły znajdzie coś dla siebie. Pokazuje, że uczucia są czymś naturalnym, a ich świadomość wpływa na dobre relacje z innymi ludźmi.

Przeczytaj także: 10 książek, które będą wspierać Twoje rodzicielstwo

7. „Góra uczuć – gra terapeutyczna”

Nie tylko książki mogą ułatwić nam poznanie naszych emocji. Poprzez wspólną grę możemy również dowiedzieć się, co czują nasze dzieci. Jak bardzo są świadome swoich emocji, jak radzą sobie z wyrażaniem uczuć. Ta gra świetnie sprawdzi się także w pracy terapeutów, psychologów i pedagogów.

8. „Nie trzeba słów” Armando Qiuntero

Ukazanie jak poprzez gesty można wyrażać uczucia. Wyrażanie miłości poprzez przytulanie. Przedstawienie więzi rodzinnych, ukazanie bohaterów poprzez zwykłe, codzienne zabawy. Nie tylko poprzez słowa możemy dawać swojemu dziecku wyraz miłości, akceptacji i szacunku. Możemy to również okazywać za pomocą dotyku i o tym opowiada historia z ksiażeczki.

9. „Chce mieć przyjaciela” Elżbieta Zubrzycka

Doskonała pozycja dla tych, którzy starają się utrzymywać przyjaźnie, ale tak jak wszędzie zdarzają im się różne kłótnie oraz spory. Książka uczy, że nie zawsze jest tak, że inni robią to czego od nich oczekujemy, że przyjaciół należy akceptować takimi jacy są. Opowiada na czym polega przyjaźń i czego możemy oczekiwać od naszych przyjaciół. Lektura, która przydałaby się niejednemu dorosłemu.

Przeczytaj także: Co powinnam przeczytać zanim zostanę mamą? 30 propozycji książek

10. „Jak kózka uczyła się pływać” Nele Moost

Nie musimy być tacy jak inni, że inny nie znaczy gorszy i co ważne każdy z nas ma prawo do bycia sobą. Mamy prawo być w czymś słabsi, zachowując swoje indywidualne talenty i właśnie je rozwijając. Możemy odkrywać świta po swojemu i być najlepszą jego częścią pozostając sobą.

A jakie książki dla dzieci o opowiadające o emocjach i jak sobie z nimi radzić, Wy cenicie najbardziej? Dajcie znać!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Gotowalska
Pedagog, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Mama małego Tadeusza. Założycielka bloga Looppu. Miłośniczka designu, mody oraz pedagogiki dziecka. Autorka tekstów dotyczących macierzyństwa oraz wychowania. Aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących kreatywności, zdolności oraz zabawy. Instruktorka masażu Shantala. Wielbicielka gadżetów dla dzieci i nie tylko. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail