Czego szukasz

Kocyki ocieplane – wsparcie dla wygody rodziców i komfortu dziecka

Niemowlęta nie są w stanie jeszcze samodzielnie regulować własnej temperatury, ale na rynku pojawiła się absolutna nowość, która pomoże wszystkim troskliwym rodzicom upewnić się, że maluszek nie marznie. Kocyki ocieplane, o których mowa, pomagają dziecku w komfortowym ogrzewaniu. Dlatego, gdy rodzice wybierają odpowiedni koc dla dziecka do zastosowania w chłodnych i umiarkowanych warunkach środowiskowych takie kocyki byłyby słusznym wyborem.

niemowlę leży na brzuszku

Walory (mniej i bardziej) oczywiste kocyków ocieplanych

Eksperci zalecają kocyki ocieplane takie jak te, które można znaleźć na colorstories.pl ponieważ są:

  • duże
  • kwadratowe
  • lekkie
  • oddychające

Większość z nich wykonana jest z bawełny, a ta jak wiadomo to naturalny i oddychający materiał, który zmniejsza ryzyko przegrzania. Równocześnie te kocyki są doceniane przez mamy i tatusiów ponieważ pozwalają na indywidualne dopasowanie do dziecka.

Można w nie zawinąć maluszka z niesamowitą łatwością! Wystarczy umieścić koc na płaskiej powierzchni w pozycji rombu przed sobą, a wszystko pójdzie gładko i spokojnie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami położnej czy producenta kocyka, który wybrałeś – a jeśli nie doszukałaś się tych wskazówek po prostu zawiń maluszka zaczynając od lewej strony, zakładając pierwszy róg i gotowe!

Zawijając dziecko w kocyki ocieplane pamiętaj też, że należy wspierać dziecko w naturalnej pozycji – bo to sprzyja w prawidłowym rozwoju stawów. Z ocieplanymi kocykami nie musisz się o to martwić, bowiem zostały one zaprojektowane dokładnie tak, by zaskakiwać rodziców dobrą rozciągliwością, dzięki czemu cały proces przewijania, zawijania, owijania jest naprawdę dużo łatwiejszy.

Kocyki ocieplane, a dobry sen dziecka

Kocyki ocieplane to nie tylko komfort, jeśli chodzi o ciepłotę ciała, ale także jeśli chodzi o same warunki snu. Nie trzeba żadnemu rodzicowi tłumaczyć przecież, że każde dziecko jest wyjątkowe i należy je kłaść do snu zgodnie z jego preferencjami. Jeśli masz wątpliwości co do tego jaką pozycję snu preferuje Twoje dziecko, najlepiej zapytaj o to pediatrę.

Pewnie usłyszysz, by zawsze do snu kłaść dziecko na plecach. Kocyki ocieplane właśnie idealnie wspierają tego rodzaju pozycję. Zatem Ty też zawsze kłaść dziecko na plecach do snu. Boczne i brzuszne pozycje mogą okazać się niebezpieczne. Do tego – dziecko powinno spać na twardej powierzchni snu, w gondoli, kołysce lub łóżeczku w pobliżu łóżka matki, bez żadnych miękkich zabawek, poduszek lub luźnej pościeli. W końcu tutaj chodzi o komfort i bezpieczeństwo bezbronnego maleństwa!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie