Czego szukasz

Kobiety pracujące w biurze mają moc, którą warto pokazać! Pomoże nam w tym Kampania #szefieszanuj

Kim są kobiety zatrudnione w administracji? Potencjałem firmy czy zupełnie odwrotnie? Zasługują na szacunek, a może raczej powinny znać swoje miejsce i się nie wychylać? Tak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie budowania świadomości zawodu Sekretarki i Asystentki! Ta profesja nadal spotyka się ze stygmatyzacją, choć zasługuje na coś zupełnie innego: budowanie właściwych relacji między pracownicami a przełożonymi.

Kampania #szefieszanuj

Jak wiele razy słyszałaś, Droga Mamo, że Twoja praca w biurze ogranicza się wyłącznie do przygotowania kawy i witania gości firmy? Jak często zapominano, że współpracujesz bezpośrednio ze swoim szefem i dbasz o jego dobry wizerunek na zewnątrz? To coś więcej niż monitorowanie jego kalendarza i porządkowanie dokumentów! Tak naprawdę jesteś filarem instytucji, w której pracujesz. Bez Twojego zaangażowania i umiejętności organizacyjnych o jakimkolwiek rozwoju firmy nie mogłoby być mowy! Nadszedł czas, aby zająć jasne stanowisko w tej sprawie.

Dlaczego powstała Kampania #szefieszanuj?

Uświadomienie problemu, jakim jest umniejszanie roli zawodu Sekretarki i Asystentki, to główny cel Kampanii #szefieszanuj, będącej odpowiedzią na problemy dostrzegane w środowisku administracyjnym. Konieczne jest również poprawienie warunków pracy kobiet oraz budowanie świadomości wśród kadry kierowniczej, od której należy oczekiwać wsparcia i szacunku wobec pracowniczek.

Pomysłodawczynią tego społecznego projektu jest Urszula Rowińska – pierwsza Trenerka Administracji w Polsce, która od ponad 15 lat łączy świat potrzeb pracownika i oczekiwań szefa. W swojej codziennej pracy wspiera i szkoli przede wszystkim kobiety, pracujące na stanowiskach asystenckich i administracyjnych, zdając sobie sprawę z ich organizacyjnego potencjału.

Pierwszą edycję Kampanii #szefieszanuj zrealizowano na początku 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii. Nie wyczerpało to jednak oddolnych potrzeb środowiska biurowego oraz konieczności reagowania na zmiany, jakie zaszły w firmach od tamtego czasu.

Co można zrobić z krzywdzącymi stereotypami i stygmatyzacją zawodu Sekretarki i Asystentki?

Istnieją 2, zupełnie różne scenariusze. Pierwszy z nich zakłada, że nadal będziemy ignorować ten temat zakładając, że nic wielkiego się nie dzieje. Możemy również powiedzieć głośno o palącej potrzebie zmian i konieczności społecznej dyskusji na temat tego zawodu.

Zachęcamy Cię do tego, abyś w sposób aktywny przyłączyła się do Kampanii #szefieszanuj i wzięła udział w otwartej debacie online z udziałem ekspertów, zaplanowanej na 10 marca. Niezbędna jest bowiem dyskusja na temat praw kobiet w miejscu pracy oraz podejścia środowiska biurowego, z jakim konfrontują się one każdego dnia.

Dołącz do debaty!

Weź udział w dyskusji online, która może zmienić oblicze pracy w administracji, dając szansę na lepsze jutro. Twoja praca w biurze zasługuje na taką przyszłość!

Grafika: organizatora Kampanii #szefieszanuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie