Czego szukasz

Kobiety muszą więcej i ciężej pracować

Za nami 26 odsłona projektu edukacyjnego autorstwa Mediaplanet Poland. Zwieńczeniem akcji była publikacja raportu „Rynek Pracy”. A jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy? „Pracodawcy często mają trudność w znalezieniu zaangażowanego, kompetentnego i lojalnego pracownika, dlatego też chętne do podjęcia aktywności zawodowej kobiety mają duże szanse na znalezienie pracy” – powiedziała w wywiadzie Agnieszka Czmyr-Kaczanowska. Anna Łabno-Kucharska odpowiedziała na pytanie jak i dlaczego warto planować rozwój pracowników. Przeczytaj, bo warto!

raport

Parę słów o kampanii “Rynek Pracy”

Autorski projekt Mediaplanet „Rynek Pracy” jest ogólnopolską kampanią edukacyjną. Głównym celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat nowych tendencji oraz trendów na rynku pracy.

W ramach tego projektu poruszone zostały obszary związane z między innymi:

  • praktykami i stażami,
  • koncepcją work-life balance,
  • well-beingiem,
  • employer brandingiem,
  • równością w miejscu pracy.

Ponadto zwrócono również uwagę na wyzwania, jakie obecnie stoją przed pracodawcami, organizacjami, jak i przed pracownikami.

Fundacja Mamo Pracuj objęła patronatem medialnym projekt Mediaplanet oraz publikacje raportu „Rynek Pracy”.

O czym przeczytasz w tegorocznej edycji Raportu?

W ramach projektu zostało stworzone kompendium wiedzy na najwyższym merytorycznym poziomie we współpracy z najlepszymi ekspertami. W tym roku swoja ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem podzieliło się kilkanaście ekspertek (i jeden ekspert), na co dzień działających w obszarach będących zagadnieniami projektu.

Raport „Rynek Pracy” zawiera ciekawe wywiady i artykuły na temat: sytuacji kobiet na rynku pracy, potrzebie równości, oraz work life-balance.

Wśród publikacji raportu znalazły się dwa teksty ekspertek z Mamo Pracuj. Agnieszka Czmyr — Kaczanowska (współzałożycielka fundacji i społeczności mamopracuj.pl oraz Talenti.pl) w wywiadzie mówiła o sytuacji kobiet na rynku pracy.  Poruszyła m.in. temat konieczności zmiany kultury organizacyjnej firm i potrzeby umożliwienia pracownikom elastycznej pracy.

Natomiast Anna Łabno — Kucharska (menedżerka projektów employer brandingowych w Mamo Pracuj, koordynatorka, ekspertka w Talenti)  mówiła o konieczności wsparcia rozwoju pracowników i korzyściach jakie z niego wynikają.

Jak i gdzie pobrać raport “Rynek Pracy”?

Tegoroczna odsłona raportu, który zawiera teksty ekspertek z Mamo Pracuj, miała miejsce 15 czerwca w e-wydaniu Gazety Wyborczej oraz Dzienniku Gazety Prawnej.
Mediaplanet promuje projekt na swoim portalu edukacja i kariera.pl.
Raport w wersji PDF możesz bezpłatnie pobrać pod klikając w Raport “Rynek Pracy”.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektem i przeczytania eksperckiego Raportu “Rynek Pracy”.


Zdjęcie: edukacja i kariera.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie