Czego szukasz

Kobiety mogą osiągnąć więcej…

„Przedsiębiorcze kobiety są główną siłą napędową gospodarki światowej. Przy odpowiednim wsparciu mogą osiągnąć WIĘCEJ, a nie tylko tworzyć potencjał gospodarczy i rozwój firmy. One napędzają POSTĘP SPOŁECZNY i zmiany.” – tak mówił Dana Brice Smith, współzałożyciel szwajcarskiej organizacji Trestle Group Foundation, która 7 listopada b.r. poprowadziła całodniowy bezpłatny warsztat przedsiębiorczości dla kobiet w Gdańsku.

Kobiety na warsztatach przedsiębiorczości

90% zysku kobiecej firmy na działania prospołeczne

Z jednego zarobionego dolara przez swoją firmę kobieta przeznacza, aż 90% na działania społeczne oraz na potrzeby swojej rodziny, w porównaniu do tego mężczyźni zarządzający przedsiębiorstwami wydają tylko 30% dla innych, resztę traktują jako czysty zysk finansowy. To jest jeden z powodów, dla których warto wspierać przede wszystkim kobiece biznesy i taką misją kieruję się właśnie szwajcarska fundacja Trestle Group.

Kobiecy potencjał = udany prosperujący biznes

Kobiece biznesy różnią się na tle pozostałych przede wszystkim tym, że są przemyślane i co może nas zdziwić… nie działają pod wpływem emocji! Kobiety są uważnymi przedsiębiorcami, planującymi długoterminowo, co było szczególnie widoczne w 2008 roku przy kryzysie gospodarczym. Mają potencjał, stawiają na budowanie zespołu i współdziałanie, mają szerszy punkt widzenia i co jest już oczywiste są lepiej wyedukowane od panów.

Trening przedsiębiorczości nauczył mnie…

Zdefiniowanie wizji swojego biznesu, profilu klienta oraz grupy docelowej, określenie potrzeb i oczekiwań klientów, a przede wszystkim stworzenie funkcjonującej społeczności uczestniczek treningu przedsiębiorczości oraz opracowanie indywidualnych planów działania dla każdego z biznesów to główne założenia warsztatu Trestle Group Foundation. Fundacja w ramach inicjatywy „20:20” ma na celu wesprzeć swoim działaniem 20 000 kobiet z krajów rozwijających się do 2020 roku.

Workshop_fot LLewandowska_17

W Gdańsku skorzystało z tego wsparcia ok. 40 uczestniczek prowadzących swoje biznesy od roku do trzech lat. A oto opinia jednej z nich, co zyskała dzięki udziałowi w treningu przedsiębiorczości:

Odkryciem po warsztatach jest dla mnie to, że tworząc swój biznes, lepiej skupić się na „moim dlaczego?” To znaczy, żeby zacząć od odpowiedzi na pytanie: „dlaczego właśnie ja to robię”? A  nie od „Co?” (produkt) i „Jak?” (jak produkt będę dostarczać). Model ten opisuje Simon Sinek (What/How/Why) – relacjonuje uczestniczka warsztatu Jagoda Kowalczyk – psycholog sportu pozytywnego, szkoleniowiec i coach

Najbardziej inspirujący był oczywiście networking. Zdałam sobie sprawę, jak istotną rolę on odgrywa i jaką też zwyczajnie przynosi frajdę. Przed nami te same wyzwania, a wiadomo, że w grupie raźniej. Całemu spotkaniu towarzyszył duch przedsiębiorczych kobiet z innych rozwijających się krajów na świecie, gdzie Trestle Group Fundation prowadzi również swoje programy.

Trestle Group Foundation to innowacyjna organizacja non-profit, która poprzez wspieranie przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety, zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem zrównoważonego potencjału gospodarczego. Działając już od ponad 10 lat kieruje się przekonaniem, że przedsiębiorczość jest paliwem napędzającym potencjał gospodarczy, rozwój i postęp społeczny.

Workshop_fot LLewandowska_16

Zdjęcia: You’ll be

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie