Czego szukasz

Kobieca siła jest w nas!

Gabriela jest mamą trzech synów i wulkanem energii. Mieszka w Tarnowie, gdzie od kilku lat aktywizuje kobiety, głównie mamy. Teraz rozkręca własną firmę i zachęca wszystkie kobiety do życia z pasją. Między innymi poprzez warsztaty on-line Siła Pasji. Dla kobiet, które chcą żyć z pasją w realnym świecie. Zapisy już ruszyły!

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 09/03/2015

Gabrysiu, pisaliśmy o Tobie  w 2014 roku, że zaczynasz, że ruszasz z pomysłem. Opowiedz, co od czasu Festiwalu Tarnów w Sukience wydarzyło się w Twoim życiu? 

Tak, Agnieszko, czas szybko biegnie, już pracujemy w grupie czterech kobiet nad drugą edycją festiwalu, która odbędzie się w ostatni weekend maja.

Od naszej ostatniej rozmowy minęło 9 miesięcy i od pomysłu na stronę KobiecaSila.pl przeszłam do fazy konkretnych działań. W październiku założyłam firmę Pasjonatnik, cyklicznie organizuję stacjonarne warsztaty Siła Pasji dla kobiet, które chcą zainspirować się do życia z pasją, nauczyć czegoś nowego i spędzić miło czas w kobiecym gronie. Marzę o tym, by zarazić tym pomysłem całą Polskę. Już prowadzę rozmowy na temat uruchomienia tych warsztatów w pewnym mieście na Południu Polski. Trzymaj kciuki, żeby się udało.

Założyłaś firmę, organizujesz warsztaty Siła Pasji …. sporo tego 😉

Sporo, lecz daje mi to dużą frajdę, bo pracuję z kobietami i ich pasjami. W swojej pracy spotykam wiele kobiet, które dorywczo, często nocami, robią to, co kochają, lecz nie starcza im energii na to, by pokazać tę pasję innym, by się wypromować i na tym zarabiać. Czasem borykają się z brakiem wiary w siebie, czy pomysłu na promocję, a czują, że bardzo chciałyby dzielić się swoimi umiejętnościami i zarazić innych miłością do pieczenia, szycia, czy do podróżowania. Dlatego wymyśliłam kolejną usługę. To wirtualne warsztaty via Skype Siła Kobiecych Pasji. Pomagam kobietom opracować scenariusz wydarzenia czy spotkania promującego ich pasje w realu, bo mam ogromne doświadczenie i wyczucie w tych kwestiach.

Okazuje się, że takie warsztaty są bardzo potrzebne.

Czego my, kobiety, możemy się spodziewać po Twoich warsztatach online? Dla kogo warsztat Siła Kobiecych Pasji jest przeznaczony? 

Siła Kobiecych Pasji to warsztat dla kobiet w całym kraju, a nawet i za granicą (wystarczy Skype z kamerką), które potrzebują pomysłów i wsparcia w wypromowaniu swojej pasji w realnym świecie. W grupie pięciu kobiet, pracujemy nad tym, by każda z uczestniczek skończyła pięciotygodniowy cykl warsztatów ze scenariuszem swego wydarzenia na piątkę. Bardzo szczegółowo omawiamy zagadnienia związane z grupą docelową, z tematyką, dotykamy kwestii wymiany barterowej, współpracy z innymi, networkingu, ale też szukamy mocnych stron uczestniczki po to, by wydarzenie promujące pasję było zarówno efektowne, jak i efektywne.

Dzisiejszy świat jest mocno oparty na życiu online, jednak pamiętajmy, że najtrwalsze relacje to takie, które zawieramy w realu. I okazuje się, że wiele osób ma coraz większe problemy z tym, by odważyć się na zorganizowanie spotkanie z ludźmi poza siecią i w elegancki sposób zaprezentować to, czym się zajmują. Pomiędzy nachalnymi praktykami domokrążców, a działaniami promocyjnymi online jest przestrzeń na wiele kreatywnych metod na to, by skutecznie i z klasą pokazać się offline. I ja tych sposobów uczę. Dzielę się także swoim bogatym doświadczeniem w organizowaniu przeróżnych wydarzeń, a dzięki intuicji i empatii potrafię skroić taki scenariusz, by był on zgodny z osobowością pasjonatki. Do tego wspaniale pracuje się w grupie kobiet, które w czasie burz mózgów tryskają twórczą i wspierającą energią. Uwielbiam to i wiem, że to działa. Aktualnie trwają zapisy do dwóch grup: wieczornej, która startuje 16.03 oraz do porannej zaczynającej wspólną pracę 17.03. Szczegóły na ten temat można znaleźć tutaj.

Oprócz warsztatów, co jeszcze masz w planach? 

W Dzień Kobiet opublikowałam spot kampanii społecznej skierowanej do kobiet „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją”, którego jestem pomysłodawczynią i koordynatorką. Poza mną wystąpiły w nim trzy mamy z córkami w wieku 9-12 lat. Chcemy tym filmikiem zwrócić uwagę na to, że pasja jest czymś, co ubogaca nasze życie, dodaje nam odwagi i sił.

Mamy wspólne marzenie, by każda kobieta pozwoliła sobie na pasję, począwszy od najmłodszych kobietek, które potrzebują mądrego wsparcia dorosłych. W ten sposób buduje się kobiecą siłę dziewczynek już od najmłodszych lat. Kiedy one dorosną, będą miały odwagę do życia z pasją i pozostaną uważne na innych, bo tej uważności nauczyły się od swoich najbliższych.

Każdy może włączyć się do akcji „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją” robiąc nawet małe rzeczy w obrębie swojej rodziny.

Jeśli jesteśmy rodzicami, możemy spędzić z dzieckiem 15 minut dziennie na rozmowie o czymś, co dziecko lubi robić. Możemy zaprowadzić córkę na zajęcia plastyczne, jeśli widzimy, że ma takie uzdolnienia. Możemy wesprzeć inne kobiety z naszego otoczenia, jeśli wiemy, że mają mało czasu albo motywacji. Możemy np. zająć się małym dzieckiem siostry, by ta mogła pójść na jogę, którą kocha, a na którą nie ma czasu po urodzeniu dziecka. Możemy wyciągnąć mamę, sąsiadkę, przyjaciółkę na spacer z kijkami, by spędzić czas w miłym towarzystwie i wprowadzić trochę pasji w życie bliskich nam kobiet.

Jeśli ktoś chce zamanifestować poparcie dla kampanii, może zakupić kubek, koszulkę, czy torbę z hasłem „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją” na mojej stronie. Dwa złote z każdego sprzedanego gadżetu przekazywane jest na poczet kobiecych projektów, których celem jest budowanie kobiecej siły. W miesiące nieparzyste wysyłam pieniądze na rzecz projektu Mamy Mamom Fundacji Origo (doule pomagają samotnym, często młodocianym matkom w okresie okołoporodowym). Natomiast w miesiące parzyste wspieram Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja i jego projekt Karioka Girsl Rock Kamp, który polega na organizowaniu muzycznych obozów dla nastolatek, w czasie których dziewczynki uczone są gry na instrumentach rockowych i współdziałania w zespole. Gorąco zachęcam do włączenia się do tej kampanii, szczegóły można znaleźć tutaj.

A gdybyś miała powiedzieć, gdzie widzisz się za 5 lat, to co byś mi odpowiedziała? 

Hmmm, to trudne pytanie… Dobrze, odpowiem odważnie, bo sama zachęcam swoje klientki do odwagi. Za 5 lat będę 42-letnią kobietą, moi synowie będą już chodzić do szkoły. Chciałabym mieć swoje biuro coworkingowe, w którym po 17.00 biurka będą rozsuwane, by ustąpić miejsca kobiecym pasjom. Marzy mi się, by całą Polskę oplotła sieć Siły Pasji. Myślę też o prowadzeniu warsztatów międzynarodowych, żeby dotrzeć do kobiet na całym świecie, wspierać je w odkrywaniu kobiecej siły, pomagać budować dobre, uważne relacje na zasadach NVC oraz dodawać odwagi do życia z pasją. Chciałabym organizować kobiece wyjazdy do Włoch, by zanurzyć się w atmosferze tego kraju pasji. Pierwszym krokiem do tego będzie kurs online Kobieta all’Italiana, w czasie którego kobiety będą mogły poznać podstawy włoskiego języka i stylu życia. Kurs ten będzie dostępny na stronie KobiecaSila.pl już pod koniec wiosny tego roku.

Dziekuję Ci za rozmowę i życzę powodzenia!

A ja dziękuję Ci za inspirujące pytania. Zawsze przyjemnie mi się z Tobą rozmawia :).

Rozmawiała Agnieszka Kaczanowska

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Jak stworzyć najlepszy biznesplan? Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorczych mam – zapisz się!

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się od czego zacząć planowanie biznesu? Chcesz kompleksowo przygotować się do założenia własnej firmy? A może będziesz ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności? Wspaniale! Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty dotyczące tworzenia biznesplanu.
 • Anna Łabno - Kucharska - 08/11/2019

Jesień jest idealnym czasem, żeby pomyśleć o własnej firmie. Tym bardziej, że właśnie wtedy obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji, już 20 listopada w Krakowie, chcemy Was zaprosić na bezpłatne warsztaty oraz indywidualne konsultacje, dotyczące tworzenia biznesplanu specjalnie dla przedsiębiorczych mam!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Spotkaj się z nami, a my opowiemy Ci o:

 • drogowskazach na drodze planowania własnego biznesu,
 • czym jest biznesplan, po co i jak się go tworzy oraz jakie ma znaczenie,
 • najważniejszych elementach biznesplanu, które przesądzają o powodzeniu biznesu,
 • środkach o jakie możesz ubiegać się na starcie prowadzenia działalności!

Damy Ci przestrzeń na zadawanie pytań. Podzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami.

Warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy, z którymi współpracujemy od lat:

 • Dariusz Pierzak – finansista z wykształcenia, doświadczenia, zamiłowania i przekonania. Jako właściciel własnej firmy oraz wieloletni kontroler i dyrektor finansowy w dużych przedsiębiorstwach ma praktyczną wiedzę biznesową, i z pasją się nią dzieli.
 • Agnieszka Pierzak – od 2004 roku związana zawodowo z tematyką funduszy unijnych. Najpierw jako pracownik instytucji m.in. ZPORR i POKL, gdzie doskonaliła umiejętności z zakresu wdrażania i rozliczania środków unijnych.

Zespół Mamo Pracuj również tam będzie! 🙂

Poznaj szczegóły i zgłoś się już dziś!

Jesteśmy przekonane, że będzie to owocny czas!

Kiedy się widzimy?

 • 20 listopada 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13:00

Gdzie?

 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
 • 31-124 Kraków, ul. Rajska 1, sala nr 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu wystarczy wypełnić formularz 🙂

Na spotkanie zapraszamy również z dziećmi.

W sali, gdzie będą odbywać się warsztaty będzie przygotowany mały kącik dla dzieci 🙂

Jeśli zapisałaś się, ale nie będziesz mogła przyjść z przyczyn losowych, prosimy poinformuj nas o tym. Dzięki temu inna mama będzie mogła skorzystać 🙂

Masz jakieś pytania?
Pisz do mnie: [email protected]

W końcu, kto pyta nie błądzi 😉

Zapraszamy!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

Zastrzeganie marki. Co warto o tym wiedzieć?

Na czym polega prawna ochrona znaku towarowego? Jakie wybrać logo? Gdzie można uzyskać pomoc przy przejściu przez procedury w Urzędzie Patentowym? Dowiesz się tego z poniższego wpisu.
 • Jagoda Jasińska - 07/11/2019
widok z góry na stół z laptopem, kawą, notatnikiem, okularami

Ochrona prawna znaku towarowego – na czym polega?

Rejestrując znak towarowy, za który uznawany jest nazwa oraz wszystko, co pozwala na identyfikację firmy, odbywa się w urzędzie patentowym. Aby przygotować wniosek, który zostanie zaakceptowany przez urzędników, niezbędna jest jednak odpowiednia wiedza z zakresu prawa autorskiego oraz procedur. Osoby, które do tej pory nie miały z nimi styczności, mogą mieć spore problemy z dopełnieniem wszystkich formalności i zapewnieniem sobie pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Ochrona marki firmy – samo logo czy logo z nazwą?

Jedną z najczęstszych wątpliwości dotykających przedsiębiorców rejestrujących markę jest wybór między jedną z dwóch opcji – ochroną prawną samego logo, czy też dotyczącą także jej nazwy. W większości przypadków wystarczy tylko zastrzeżenie logotypu.

Zdarza się jednak, że ten nie zawiera nazwy przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji niezbędne będzie też zastrzeżenie określonych słów w danym kontekście – przede wszystkim w treściach dotyczących branży, w której działa firma. Wyjątek stanowią nazwy będące słowem stworzonym na potrzeby nazwy – na przykład Budopol, Meblex i tym podobne.

Zastrzeżenie znaku towarowego – kto pomoże w tym zadaniu?

Jak już wspomnieliśmy, złożenie wniosku oraz przejście wszystkich procedur w urzędzie patentowym nie jest łatwe i wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zastrzeganie marki warto powierzyć fachowcowi. Najlepiej będzie, jeśli w tym celu wybierzemy się do kancelarii rzecznika patentowego.

Stawiając na pomoc sprawdzonego i posiadającego niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia specjalisty, możemy być pewni, że wszystkie najważniejsze elementy wizerunku naszej firmy zyskają odpowiednią ochronę przed ich wykorzystaniem przez konkurencyjne przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail