Czego szukasz

Jak się spełnia marzenia – Klub Przedsiębiorczych Mam

Pojawienie się dziecka to wielka zmiana w życiu każdej kobiety. Zmiany dotyczą niemal każdej sfery naszego życia. Jak się nie pogubić, jak znaleźć czas tylko dla siebie? Jak być aktywną i przedsiębiorczą mamą? Nieocenionym wsparciem mogą okazać się inne kobiety – matki, z którymi możemy założyć wspólnie Klub Przedsiębiorczych Mam! Polecamy tekst Marty Waszczuk, założycielki i pomysłodawczyni pierwszego Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Klub Przedsiębiorczych Mam - historia założenia

Skąd pojawił się pomysł na Klub Przedsiębiorczych Mam?

„Kiedy zostałam mamą, cały mój świat stanął na głowie.” – często pada z ust mam małych dzieci. Sama tego doświadczyłam. Wielkim wsparciem okazał się wtedy krąg matek, z którymi regularnie się spotykałam. Pomysł na Klub Przedsiębiorczych Mam wypłynął właśnie tych spotkań i lektury wielu książek. Potrzebowałam wtedy takiej przestrzeni spotkań dla siebie, bardziej nakierowanej na realizację swoich planów zawodowych i pasji. Wobec tego, że coś takiego wtedy nie istniało – sama ją stworzyłam.

Kim jest przedsiębiorcza Mama?

Przedsiębiorcza Mama to mama, której się chce działać. Zrealizować coś nowego, czego jeszcze nie robiła. O czym nieśmiało lub trochę śmielej marzyła, ale nie wiedziała jak się za to zabrać. To też mama, która chce lub musi od nowa zdefiniować to, jak połączyć bycie mamą z pracą zawodową. To mama, która prowadzi lub chce założyć własną firmę.

Jak można trafić do Klubu Przedsiębiorczych Mam?

Najprościej przez naszą stronę: www.KlubPrzedsiebiorczychMam.pl lub profil na Facebooku. Obecnie działają kluby w Warszawie, Nadarzynie, Piasecznie i Białymstoku. W kwietniu rozpocznie działalność klub w Krakowie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia, godz. 17:00-19:00 w Studio Kreatywnej Współpracy, przy ul. Królewskiej 2, bliższe informacje i zapisy [email protected].

A co jeśli mieszkamy w okolicy, gdzie taki Klub nie istnieje?

Wtedy można założyć własny klub i samej go poprowadzić lub znaleźć kogoś, kto go poprowadzi. Pomagamy i wspieramy takie inicjatywy!

O czym warto wiedzieć przed przyjściem na pierwsze spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam?

Warto wiedzieć, że na zajęcia można przyjść z dzieckiem, i że efektem ubocznym często jest uśmiech na twarzy od ucha do ucha… Najważniejsze jest jednak zadanie sobie pytania: „Co chcę osiągnąć dzięki temu spotkaniu? Na jakie pytania szukam odpowiedzi?”

Przeczytaj także: Jak działa Klub Pracy Rodzica?

A jak wygląda to spotkanie?

Zaczynamy od przedstawienia się prowadzącej i uczestniczek oraz zebrania tematów, z którymi przychodzimy. Następnie spośród tych tematów wybieramy najważniejsze dla większości uczestniczek i wokół nich toczymy burze mózgów. Kończymy spisaniem zobowiązań co zrobię dalej w obszarze sygnalizowanym na początku spotkania. Na kolejnym spotkaniu od tego zaczynamy: co nam się udało zrobić. To są często proste rzeczy takie jak zrobienie wizytówek lub strony na Facebooku, a dają satysfakcję z podążania w obranym kierunku.

Jakie są najważniejsze korzyści z uczestnictwa w Klubie Przedsiębiorczych Mam?

Mamy dostają dużo pozytywnej energii i zachęt do działania. Także konkretne rady i kontakty. Wychodzą też z poprawionym poczuciem własnej wartości. Inne uczestniczki często dostrzegają w nas to, na co same byśmy nie wpadły, albo wydawało nam się to oczywiste i powszechne, choć wcale takie nie jest. Dzięki Klubowi możemy poznać niezwykle ciekawe osoby i poznać zupełnie odmienne od naszych doświadczenia i punkty widzenia.

Zapraszamy!

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.


 

Autorką tekstu jest Marta Waszczuk – pomysłodawczyni i założycielka pierwszego Klubu Przedsiębiorczych Mam. Mama Piotrka i Hani, certyfikowany Coach ICC, trener biznesu, inspirator rozwoju osobistego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonuje ją towarzyszenie ludziom i organizacjom w zmianie. Pisze bloga: zrodloinspiracji.blogspot.com 

Serwis Mamo Pracuj objął patronem medialnym krakowski Klubu Przedsiębiorczych Mam!

Zapraszamy na pierwsze spotkanie! Szczegóły…

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie