Czego szukasz

Klocki LEGO Duplo – zabawa dla najmłodszych i nie tylko

Choć na pierwszy rzut oka są niepozorne, to potrafią zapewnić wiele godzin świetnej zabawy. Można bawić się nimi w pojedynkę, z innymi dziećmi lub z całą rodziną. Mowa o klockach LEGO Duplo, dedykowanym maluchom. W czym tkwi ich fenomen? Jakie zestawy można kupić? Sprawdziliśmy to!

Klocki LEGO Duplo - dla kogo?

Klocki LEGO Duplo dla dzieci – dlaczego warto je układać?

Wśród rozrywek i zabawek, jakie możemy zapewnić swoim dzieciom, powinny znaleźć się klocki. Zalety, jakie daje ich układanie, są nieocenione – i to w każdym wieku. Przede wszystkim pobudzają one wyobraźnię i kreatywność malucha, rozwijają motorykę oraz ćwiczą koordynację ręka-oko oraz usprawniają chwytanie. Na klockach można też uczyć się kolorów, liczenia, kształtów oraz postrzegania przestrzeni i rozumienia pojęć typu „przed”, „nad”, „pod”, „obok” oraz „za”.

Klocki są też idealne zarówno do samodzielnej zabawy, jak i grupowej, w tym także z rodzicami. Uczą współpracy, dzielenia się i cierpliwości, zacieśniają więzi między budującymi. Opanowanie tych umiejętności sprawi, że maluch będzie później lepiej radził sobie w przedszkolu, szkole i dorosłym życiu. Lepiej odnajdzie się w różnych sytuacjach społecznych, jakie napotka na swojej drodze.

LEGO Duplo – czym wyróżnia się ta seria?

Klocki, podobnie jak inne zabawki, zawsze musimy dostosować do wieku maluchów oraz ich umiejętności. Seria kolorowych klocków LEGO Duplo powstała właśnie z myślą o najmłodszych. Na opakowaniach możemy znaleźć oznaczenia, że nadają się one już dla półtorarocznych dzieci. Jednak z doświadczenia wielu mam można wywnioskować, że warto zaopatrzyć się w nie nawet dużo wcześniej.

Co jest w niej innego? Przede wszystkim elementy są większe od tradycyjnych klocków LEGO. Dzięki temu ryzyko połknięcia jakiejś części przez malucha zostało zniwelowane. Dodatkowo charakterystyczny jest też sam kształt poszczególnych klocków LEGO Duplo. Zostały one zaprojektowane w ten sposób, by dobrze leżały w malutkiej dłoni i nie wyślizgiwały się z niej.

Cała seria dla najmłodszych ma też przyjazne kolory, zachęcające do zabawy i tworzenia co chwilę nowych konstrukcji. Co ważne, Lego DUPLO w żadnym razie nie są skomplikowane. Maluch nie musi głowić się, jak połączyć dane elementy czy co właściwie może z nich zrobić. Już w dwóch – trzech krokach jest w stanie wyczarować prawdziwe cuda.

Pociągi, zwierzątka, dom, piekarnia i wiele innych zestawów Duplo

Lego DUPLO są sprzedawane w mniejszych lub większych zestawach, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są uniwersalne klocki oraz tematyczne. Pierwsza grupa to po prostu zbiór różnokolorowych elementów, które dowolnie łączymy, zmieniamy i dokładamy według potrzeb.

Natomiast jeśli chodzi o drugą grupę, to tutaj już dzieje się prawdziwe szaleństwo, które się nie kończy, gdyż regularnie pojawiają się nowe zestawy. Ogromną popularnością cieszą się między innymi takie klocki LEGO Duplo. Na przykład pociągi z cyferkami lub alfabetem, zwierzątka, dom, przedszkole, pojazdy typu motocykl policyjny, wóz strażacki, śmieciarka. Ponad to do wyboru są też klocki z bohaterami ulubionych bajek, na przykład z Myszką Minnie, Spider-Manem, Krainą Lodu, Autkami czy z Małą Syrenką. Można zbudować ponadto zamek, piekarnię, pizzerię, kawiarnię, stadninę koni, tory kolejowe, lotnisko i wiele innych.

Osoby stojące przed zakupem klocków LEGO Duplo powinny wziąć pod uwagę, że najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie podstawowego zestawu oraz jednego tematycznego. Pozwoli to tworzyć nieskończenie wiele kombinacji i historii. Wraz z kolejnymi urodzinami czy świętami można poszerzać swoją klockową kolekcję. Klocki to też inwestycja na lata. Są solidne i trwałe, więc bez problemu mogą być przekazywane z dziecka na dziecko.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie