Czego szukasz

Kiedy stosować Sudocrem?

Sudocrem to popularny krem stosowany na pieluszkowe zapalenie skóry. Cechuje się szybkością i skutecznością działania, a jednocześnie ma bezpieczny skład. Okazuje się jednak, że maść ma o wiele więcej zastosowań. Warto więc mieć ją w domu, gdyż może przydać się naprawdę w różnych sytuacjach. W jakich dokładnie? Odpowiedź znaleźć można w tym artykule.

mama uśmiechająca się do małego dziecka

Sudocrem – co to za krem?

Na początku warto przedstawić sam krem. Sudocrem jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku. Maść ma przede wszystkim działanie łagodzące i ochronne, wspomaga również regenerację skóry. Ma ona hipoalergiczny skład. Produkt tworzy na skórze warstwę zabezpieczającą, a jednocześnie koi podrażnioną, czerwoną, a nawet popękaną skórę. Choć po Sudocrem sięga się najczęściej w przypadku pieluszkowego zapalenia skóry, okazuje się, że ma on uniwersalne zastosowanie.

Kiedy można stosować Sudocrem?

Sudocrem wykorzystać można jako narzędzie do walki z odparzeniami u niemowlaka. Lepiej jednak skupić się na profilaktyce. Delikatna skóra dziecka powinna być odpowiednio traktowana. To właśnie dlatego, przy zmianie pieluszki i oczyszczeniu miejsc intymnych niemowlaka, warto nałożyć na nie krem, który będzie miał działanie ochronne i zawczasu załagodzi niewielkie podrażnienia. Odparzenia to jednak nie tylko problem wśród dzieci. Cierpieć mogą na nie osoby przewlekle chore i starsze, które również muszą korzystać z pieluch. Sucodrem jest odpowiedni także dla ich skóry. Więcej o działaniu kremu przy odparzeniach można przeczytać tu: http://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/.

Po maść sięgnąć można w przypadku podrażnień skóry. Ich przyczyna może być różna: uczulenie, uraz (spowodowany np. wypadkiem) czy suche otoczenie, co cechuje często klimatyzowane pomieszczania. Sudocrem wspiera procesy regeneracyjne skóry, ma także działanie znieczulające, przynosząc natychmiastowo ulgę. Redukuje zaczerwienienia i swędzenie, pomaga w pozbyciu się popękanej skóry, zmniejsza obrzęki i wysypki. Nie ważne, czy z maści korzysta osoba starsza, dziecko, mężczyzna czy kobieta. Skład kremu sprawia, że bywa on pomocny naprawdę w różnych sytuacjach.

Co znajduje się w składzie kremu?

Uniwersalność kremu może budzić podejrzenia. Czy jest możliwe, aby jedna maść była pomocna w tak wielu przypadkach? Jak najbardziej. Wszystko zależy od składu. A ten, w przypadku Sudocremu, jest naprawdę bardzo dobry. Można w nim znaleźć tlenek cynku (działa łagodząco i ochronnie), alkohol benzylowy (ma właściwości znieczulające i dezynfekujące), benzoesan benzylu (odstrasza owady, jest to środek wszobójczy), cynomonian benzylu (ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne), a także lanolinę (działa nawilżająco i natłuszczająco). Jak widać, jego składniki działają aktywnie na wielu polach, zapewniając optymalną ochronę skóry i wspierając jej regenerację.

Jak stosować Sudocrem?

Sudocrem jest bardzo prosty do stosowania. Wystarczy niewielką ilość kremu nanieść na podrażnioną okolicę. Wcześniej powinna zostać ona jednak umyta i wysuszona. Produkt jest bardzo wydajny – wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na skórę. Następnie trzeba ją wetrzeć lekkimi i kolistymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy maści. Co ciekawe, Sudocrem można aplikować tak często, jak jest to potrzebne – nie istnieje żaden limit dawkowania.

Sudocrem to produkt, który ma zaskakująco wiele właściwości. Przede wszystkim działa profilaktycznie i leczniczo na odparzenia, może być jednak pomocny przy wielu podrażnieniach skóry. Okazuje się, że z jednego kremu korzystać może cała rodzina: dzieci, osoby dorosłe i starsze. Zaletą kremu jest także jego niewielka cena. Ponieważ maść jest wydajna, starcza na długi okres, nawet przy częstym stosowaniu. Osoby zainteresowane mogą doczytać więcej szczegółów na stronie http://sudocrempolska.pl/. Produkt cieszy się dobrymi opiniami i popularnością, czemu ciężko się dziwić. Jest praktyczny, skuteczny, uniwersalny i prosty do aplikacji na skórę.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie