Czego szukasz

Karta Dużej Rodziny. Z jakich zniżek można skorzystać?

Karta Dużej Rodziny funkcjonuje już wiele lat. Programy zniżkowe jakie są oferowane rodzicom obejmują przejazdy komunikacją miejską i państwową, wejścia do muzeów, zoo i na obiekty sportowe. Dzięki KDR można również zrobić tańsze zakupy i skorzystać z promocyjnych usług gastronomicznych.

Rodzina z dziećmi w parku

Kto może skorzystać?

Kartę Dużej Rodziny mogą wyrobić rodziny wielodzietne 3+, choć od 2019 korzystać z niej będą mogli wszyscy rodzice, którzy mieli na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Dochody nie mają wpływu na przyznanie karty.

Karta jest wydawana w formie plastikowej, a od niedawna jest dostępna także w formie elektronicznej na urządzeniach mobilnych.

Przydatna czy też nie do końca?

Przez pewien czas Karta Dużej Rodziny uprawniała do tańszych zakupów w sklepach z artykułami luksusowymi takimi jak biżuteria czy koszule męskie wysokiej jakości a także w najdroższych delikatesach w kraju. Oferta zniżkowa była dość niewielka i słabo trafiała w sytuację materialną rodzin wielodzietnych. Rodziny, które zakładały kartę były mocno zaskoczone wyborem partnerów.

Zmiany na lepsze

Wygląda na to, że lista partnerów oferujących zniżki przeszła dużą selekcję. Została mocno przemyślana i dostosowana do potrzeb dużych rodzin. Odkąd statystyki wykazały, że pieniądze z programu 500+ bardzo często są wykorzystywane na opłacenie wakacji nie jest niczym dziwnym, że Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki na przeloty Polskimi Liniami Lotniczymi Lot, noclegi w Placówkach PTTK lub wczasy różnego rodzaju ośrodkach wczasowo-wypoczynkowych.

Urlop można uprzyjemnić udając się na basen, do parku rozrywki czy udając się na lody albo obiad poza domem, a wszystko to ze zniżką. Z kartą wakacje mogą być tańsze i dostępne dla większej liczby rodzin.

Ulga na energię elektryczną

Aby duże rodziny mogły skorzystać z zamrożenia cen prądu do limitu 3 MWh rocznie, niezbędne jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków. Duże rodziny muszą załączyć skan Karty Dużej Rodziny (ważny numer karty). Dokumenty należy złożyć w spółce energetycznej, w której gospodarstwo się rozlicza.

Więcej korzyści

Rodziny 3+ mogą kupować taniej w sklepach Lidl. 10% zniżki przysługuje na produkty takie jak: pieczywo, nabiał, warzywa i owoce, napoje, środki czystości czy też żywność w słoiczkach dla dzieci.

W sieci sklepów Carrefour za zakupy z KDR powyżej 50 zł można otrzymać voucher na tańsze kolejne zakupy.

Produkty żywnościowe ze zniżką można kupić również na stacjach benzynowych Orlen, Circle K, Shell i Lotos. Ale co ważniejsze, te stacje oferują posiadaczom KDR tańsze tankowanie i korzystanie z myjni.

To nadal nie wszystko! Rodziny korzystające z Karty Dużej Rodziny mogą wykorzystać zniżkę na ubezpieczenia oferowane przez Grupę PZU lub skorzystać ze specjalnych usług Banku Pekao. Lista partnerów jest dłuższa a zniżki są bardzo korzystne dla rodzin.

Wniosek o wydanie karty znajdziesz na stronie: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Listę partnerów znajdziesz na stronie: https://empatia.mpips.gov.pl/kdr

Źródło:

www.polskatimes.pl

www.mpips.gov.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie