Czego szukasz

Kalkulator leasingowy dopasuje wyliczenia do klienta

Wysokość miesięcznej raty to ważny czynnik, który wpływa na podjęcie decyzji o leasingu. Dziś możesz ją poznać bez wychodzenia z domu. Pomoże Ci w tym kalkulator leasingowy online, dostępny m.in. w programie Volkswagen Financial Services.

młoda kobieta w samochodzie

Kalkulator leasingowy upraszcza poszukiwania optymalnych warunków leasingu

Leasing EasyDrive, oferowany klientom marki Volkswagen w ramach Volkswagen Financial Services, to elastyczny sposób finansowania samochodu firmowego. Łatwo dopasujesz je do swoich oczekiwań dzięki narzędziu, jakim jest kalkulator leasingowy. Za pomocą 3 suwaków szybko znajdziesz takie warunki kontraktu leasingowego, które na pewno będą Ci odpowiadały.

Nowoczesny leasing – na czym polega

Ponadto Leasing EasyDrive jest instrumentem finansowym z niską ratą. Jest to efekt zastosowania nowoczesnego sposobu wyliczania rat. Zamiast bowiem dzielić pełną wartość pojazdu na określoną liczbę rat, w Leasingu EasyDrive uwzględniona została jedynie kwota, o którą zmaleje wartość pojazdu w czasie trwania umowy. To zaś pozwala znacznie obniżyć Twoje miesięczne zobowiązania względem instytucji finansującej.

Kalkulator leasingu w działaniu – przykład 1

Działanie kalkulatora leasingowego najlepiej sprawdzisz w praktyce. Za przykład niech posłuży Volkswagen T-Roc z silnikiem o poj. 1,0 TSI, mocy 115 KM i z 6-stopniową skrzynią biegów, w wersji Advance, który kosztuje 86 190 zł. W Leasingu EasyDrive auto to kupisz już od 431 zł netto miesięcznie. W tym celu należy:

  • wziąć leasing na 48 miesięcy,
  • dokonać opłaty wstępnej w wysokości 30 proc. wartości samochodu,
  • wybrać 20 tys. km rocznego limitu przebiegu.

Kalkulator leasingu w działaniu – przykład 2

Nie każdy jednak dysponuje odpowiednimi środkami, aby wpłacić leasingodawcy na starcie 30 proc. wartości pojazdu. Na szczęście Leasing EasyDrive jest rozwiązaniem elastycznym, w którym poszczególne kryteria możesz ustalać samodzielnie. Opłatę wstępną możesz zminimalizować – nawet do zera. W takim wypadku, pod warunkiem pozostawienia pozostałych kryteriów leasingu bez zmian, zapłacisz miesięczną ratę w kwocie 920 zł netto.

Kalkulator leasingu w działaniu – przykład 3

Jeśli poszukujesz miesięcznej raty równej 1 proc. wartości auta, to znajdziesz ją również dzięki kalkulatorowi leasingu. Po wybraniu następujących ustawień na kalkulatorze leasingowym:

  • okres finansowania – 48 miesięcy,
  • opłata wstępna – 10 proc. wartości auta,
  • roczny limit przebiegu – 30 tys. km,
  • kwota miesięcznej raty wyniesie 862 zł netto, czyli niemal dokładnie 1 proc. ceny samochodu.

Podobnych wyliczeń na kalkulatorze leasingowym możesz wykonać dziesiątki. Znajdź optymalne warunki leasingu na wymarzony przez siebie model Volkswagena i ciesz się nowym autem!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie