Czego szukasz

Jest praca i to w całej Polsce

Mamy pracę dla mam z całej Polski. Ta oferta to szansa dla osób, które chcą dynamicznie rozwijać swoją karierę i osiągać wysokie zarobki, a także dla tych, którzy na początek szukają pracy dodatkowej – mówi Barbara Moszczyńska z firmy Aviva. Kto świetnie odnajdzie się w tej pracy, a kto napotka na przeszkody? Sprawdź. Rekrutacja trwa!

Grupa ludzi rozmawia przy stoliku

Na nasze pytania odpowiada Barbara Moszczyńska, Menadżer Zespołu Doradców w firmie Aviva (Oddział w Krakowie).

Pani Barbaro, wiem, że Aviva aktywnie poszukuje osób do pracy w całej Polsce, na jakie stanowiska Państwo rekrutujecie?

Rzeczywiście, poszukujemy doradców ubezpieczeniowych i menedżerów zespołu do naszych placówek w Krakowie i całej Polsce. Najpilniej poszukujemy doradców, a więc osób, które uczestniczą bezpośrednio w pozyskiwaniu i obsłudze klienta. Doradcy Aviva dzielą się wiedzą w zakresie usług finansowych, pomagają w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z posiadanych polis w trudnych sytuacjach życiowych i dzięki temu cieszą się w otoczeniu szacunkiem i prestiżem. Klienci wypowiadają się o naszych doradcach z dużą estymą. Ale muszę również zaznaczyć, że nie jest to jednak zajęcie dla wszystkich – wymaga odpowiednich predyspozycji.

Jakie więc cechy powinna posiadać osoba, aby odnieść sukces w Aviva?

Zacznę inaczej, powiem może co w tej pracy najbardziej przeszkadza. Otóż brak dyscypliny wewnętrznej. Bo chociaż jest to praca z korporacją, to jednak w wolnym zawodzie. Przede wszystkim jest to jednak praca z klientem, więc ważna jest otwartość, pozytywne nastawienie do ludzi, chęć niesienia pomocy.

Praca w branży ubezpieczeń oparta jest na prowizji, prawda? Potencjalni kandydaci mogą obawiać się, że będą musieli ponieść charakterystyczne dla własnego biznesu inwestycje zanim będą zarabiać?                                 

Zawód doradcy to z jednej strony własny biznes, z drugiej – praca dla jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Oznacza to, że łączymy niezależność i elastyczność własnego biznesu z tym, co oferuje nam renomowana, międzynarodowa firma. Doradcy mają do dyspozycji szerokie wsparcie logistyczne, które zapewniają nasze placówki i narzędzia informatyczne. Do tego zostają wyposażeni we wszelkie materiały i oprogramowanie. Od samego początku przechodzą cykl różnorodnych szkoleń. Tak więc mogę powiedzieć, że Aviva inwestuje w wiedzę i rozwój osobisty swoich doradców zanim zaczną zarabiać. Pozycja Avivy i zaufanie do marki jest gwarancją stabilności finansowej zarówno dla doradcy, jak i jego klientów.

Rozumiem, że jest to praca dla tych, którzy szukają stabilnego zajęcia na lata?                                      

Praca na umowę agencyjną jest bardzo stabilna. Została pomyślana tak, aby w całym okresie pracy była korzystna dla doradcy i dawała mu możliwość rozwoju własnego biznesu. W naszym oddziale mamy wiele osób ze stażem pracy ponad 15 lat, a więc sięgającym początków jego istnienia.

Na jak wysokie zarobki mogą liczyć doradcy?

To zależy głównie od umiejętności i predyspozycji samego doradcy. Myślę nie tylko o wiedzy na temat ubezpieczeń i inwestycji czy dobrej obsłudze klienta, ale o budowaniu z klientem relacji opartej na uczciwości i dostosowaniu rozwiązań do jego potrzeb. Jeśli doradca osiąga na tym polu sukcesy, to zwykle otrzymuje wiele poleceń do innych osób; dzięki temu jego biznes rozwija się, a on sam może zarabiać dobre pieniądze.

Czy szukacie Państwo ludzi z doświadczeniem w branży finansowej?                                                                                

Takie doświadczenie jest plusem, ale stawiamy przede wszystkim na predyspozycje osobiste. Wiedzę i doświadczenie można u nas zdobyć.

Jak wygląda rekrutacja?

To proces wieloetapowy. Najpierw badamy predyspozycje do pracy w tym zawodzie. Następnie kandydat czy kandydatka na doradcę przechodzi cały proces szkoleniowy. Kolejnym etapem jest uzyskanie uprawnień doradcy i podpisanie umowy agencyjnej. Od tego momentu zaczyna się systematyczna praca pod okiem doświadczonego menedżera. Wraz z rozwojem osobistym i uzyskaniem potrzebnej wiedzy, doradca zyskuje coraz większą samodzielność, ale tak naprawdę nigdy nie przestaje się szkolić. Inwestujemy w wiedzę i umiejętności naszych doradców, bo w dłuższej perspektywie daje to możliwość uzyskania przewagi na rynku.

Wygląda to na dość skomplikowany proces…

Skomplikowany to może za dużo powiedziane, aczkolwiek stawiamy wymagania kandydatom i doradcom. To także okazja do zdobycia cennego doświadczenia w branży oraz rozwoju umiejętności osobistych. Poprzez cykl szkoleń każdy inwestuje w samego siebie, a tej wiedzy nikt nam nie odbierze.

Czy można rozpocząć współpracę z Avivą mając inną pracę bez konieczności rezygnowania z niej?       

Na początku tak. Jednak po pewnym okresie, gdy lista klientów obsługiwanych przez doradcę wydłuża się, stanie się to niewątpliwie trudne. Oczywiście wiąże się z tym również znaczący wzrost prowizji i doradca będzie musiał wybrać, co jest dla niego bardziej korzystne. Wiele osób zaczynało swoją przygodę z Avivą pracując jako pielęgniarka, nauczyciel, menedżer, czy w okresie opieki nad małym dzieckiem. Na początku po to, aby dodatkowo zarobić. Dość szybko jednak okazywało się, że ten „dodatkowy zarobek” może być znacząco wyższy od pensji z pracy etatowej.

W takim razie od czego zacząć?

Wystarczy swoją aplikację (CV i list motywacyjny) wysłać pocztą elektroniczną na adres [email protected].

Menadżerowie z miasta najbliżej miejsca zamieszkania kandydata poprowadzą dalej przez cały proces rekrutacji. Zachęcamy do aplikowania.

Rozmawiała: Agnieszka Kaczanowska

Jeśli zainteresowała Cię kariera w Avivie


A może masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji? Napisz do Aviva na adres:[email protected].  

  

 Zdjęcie: 123.rf
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie