Czego szukasz

Jakościowe koszule męskie – czym się kierować podczas wyboru?

Dobrej klasy koszula to podstawa w męskiej garderobie. Jest niezbędna podczas formalnych wydarzeń, ale przyda się także w trakcie mniej formalnych spotkań. Najlepiej mieć w swojej szafie kilka modeli koszul, które będziemy zmieniać w zależności od okazji i charakteru wyjścia. Chociaż pod względem koloru i wzoru nasze koszule będą się między sobą różnić, to jest coś, co ma je łączyć – jakość. Jak zweryfikować, czy oglądana przez nas koszula jest dobrej jakości?

Koszule męskie - jak wybrać te jakościowe?

Koszule zakładamy do pracy, na randkę, na przyjęcie, wesele, komunię i na każde inne wyjście wymagające od nas nienagannej i eleganckiej prezencji. Kiedy zaczniemy chodzić po sklepach i przeglądać koszule, to szybko mogą nas dopaść wątpliwości, którą z nich wybrać. Na szczęście jest kilka cech koszuli, dzięki którym dość szybko możemy zweryfikować jakość, a tym samym wygodę noszenia.

Najważniejszy jest materiał

W pierwszej kolejności analizujemy skład. Koszule najczęściej są z tkanin naturalnych jak len i bawełna, sztucznych jak poliester i mieszanych, gdzie łączy się bawełna z poliestrem. Jeżeli szukamy koszuli dobrej jakości, to skupiamy się tylko na tych z materiałów naturalnych.

Poza tym w przypadku, kiedy ma to być elegancka koszula do garnituru, to powinna być z wysokiej jakości bawełny. Najlepszym jej gatunkiem jest bawełna egipska, długowłóknista. Tkanina ta charakteryzuje się sprężystością, jest mięsista i przyjemna w dotyku. Poza tym nie prześwituje i łatwo się ją prasuje.

Koszule we wzory

W przypadku koszul ze wzorami warto zweryfikować, w jaki sposób wzory są nanoszone na tkaninę. Jeśli mamy przed sobą koszulę wysokiej jakości, to druk będzie wtopiony we włókna. Jest to gwarancją trwałości koloru. Nawet kiedy z koszuli będziemy korzystać często, kolory nie blakną i się nie spierają.

Kiedy już przyjrzymy się tkaninie i wybierzemy grupę koszul dobrego gatunku, przyglądamy się szyciu. Zwracamy uwagę na precyzję wykonania mankietów. Patrzymy na to, jak wyglądają połączenia przy rękawach i barku. Szwy powinny być równe i nie za duże. Nie mogą rzucać się w oczy.

Bardzo ważnym elementem koszuli jest kołnierzyk, więc także bierzemy go pod lupę. Dobrej jakości koszule nie mają fiszbin, a kołnierzyk trzyma się sam. Warte uwagi są modele, których kołnierzyki podpina się od spodu na małe guziczki. Taka koszula będzie dobrze prezentować się zarówno sama, jak i z krawatem. Kołnierzyk nie odstaje i nie rozchodzi się na boki.

A co z kolorami?

Wybierając koszule, nie możemy pominąć kwestii kolorów. Podstawą są eleganckie koszule męskie białe, które założymy do wszystkiego i na każdą okazję. Kiedy biel już w naszej garderobie jest, pokuśmy się o koszulę błękitną, a następnie o modele we wzory. Najczęściej jest to krata, ale jeśli szukamy czegoś do stylizacji półformalnych, możemy kupić coś bardziej uniwersalnego.

I nie zapominajmy o tym, że koszula musi dobrze na nas wyglądać. Ponieważ każda sylwetka jest inna, nie pożyczajmy koszuli od kogoś, bo nieodpowiednia może być na przykład długość rękawów i będzie to bardzo widoczne.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie