Czego szukasz

Jakie rodzaje zabawek wspierają rozwój dziecka?

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka jest dla wielu rodziców nie lada problemem. Jak wybrać takie, które jednocześnie wspomagają jego rozwój i dostarczają mu zabawy? Tymczasem te dwa aspekty są ze sobą ściśle powiązane – zabawka, która angażuje dziecko pod względem manualnym czy kreatywnym zawsze będzie dla niego na dłuższą metę ciekawsza niż taka, która co prawda atrakcyjnie wygląda, ale nie aktywuje szarych komórek. Poniżej przedstawimy kilka rodzajów zabawek łączących zabawę z nauką!

Zabawki rozwijające kreatywność

Jednym z najciekawszych typów zabawek dla dzieci są te, które pozwalają im rozwijać się artystycznie. Pod tym względem mamy sporo możliwości, wśród których można wymienić chociażby ciastolinę i plastelinę czy malowanki. Nawet jeśli dziecko nie zostanie wielkim artystą, tego rodzaju zabawki oferują szereg korzyści, wśród których należy wymienić rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Być może Państwa dziecko nie widzi siebie jako artysty, lecz raczej jako budowniczego? To również sposób na rozwijanie kreatywności! Dlatego też tak dużą popularnością niezmiennie cieszą się klocki.

Na rynku dostępne są zestawy dla różnych grup wiekowych, w tym nawet dla dzieci rocznych. Dla nich przeznaczone są duże klocki pozbawione ostrych krawędzi, co zapewnia im bezpieczną zabawę.

Starszym dzieciom można z kolei podarować już zestawy z dużą ilością małych elementów, z których niektóre są wystarczająco rozbudowane, by zainteresować również rodziców. Warto przy tym zwrócić uwagę na zestawy dające możliwość układania na wiele różnych sposobów, w tym również daleko odbiegających od konstrukcji przedstawionych na pudełku. Dzięki temu dają dziecku duże pole do popisu i szybko mu się nie nudzą.

Nauka pisania, czytania i liczenia

Rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym bardzo zależy, aby ich dziecko jak najwcześniej zaczęło naukę pisania, czytania i liczenia. Na szczęście na rynku znajdują się zabawki, które mogą w tym pomóc! Należą do nich na przykład tablice edukacyjne, zeszyty ze wzorami literek czy klocki z napisami. Najlepiej bawić się z nimi wspólnie z dzieckiem – nikt tak nie motywuje do nauki jak kochany rodzic!

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Warto to wykorzystać, dając im zabawki, które wprowadzą je w świat czynności, które przydadzą im się później w życiu. Na rynku znajduje się wiele zestawów pozwalających dzieciom zabawić się na przykład w kucharzy czy majsterkowiczów.

Podobną rolę odgrywają lalki, które pozwalają dziewczynkom wcielić się w rolę mamy. Nauka odpowiednich zachowań poprzez zabawę jest niemniej ważna niż edukacja w zakresie pisania czy liczenia, dlatego warto zakupić dziecku również tego rodzaju zabawki!

Gdzie kupić dobre zabawki?

Jeżeli chcą Państwo podarować dzieciom rozwijające i zarazem atrakcyjne zabawki, warto przyjrzeć się ofercie sklepu internetowego Soleibabe.pl. Jest to jeden z największych w Polsce sklepów internetowych z tego rodzaju asortymentem, oferującym bardzo szeroką gamę zabawek wspierających rozwój w atrakcyjnych cenach.

Wszystkie z nich posiadają odpowiednie atesty, są bardzo kolorowe i dają dzieciom mnóstwo możliwości. Warto zatem przejrzeć ofertę tego sklepu, jeżeli planują Państwo kupić dziecku wspaniały prezent!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie