Czego szukasz

Jaki strój wybrać na spotkanie biznesowe?

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Z artykułu opublikowanego w tym roku na łamach serwisu Focus.pl wynika, że mamy na to wyłącznie 11 sekund. To właśnie tyle zajmuje nam przekonanie rozmówcy do swojej osoby. Co o tym decyduje?

kobiecy strój na spotkanie biznesowe

Kobiecy strój na spotkanie biznesowe

Poza dobrymi manierami równie ważnym czynnikiem jest schludny i nienaganny strój. Ten z kolei powinien być dopasowany do panujących okoliczności. Jak zatem ubrać się na spotkanie biznesowe? Podpowiadamy poniżej!

Dress code a spotkanie biznesowe

Spotkanie biznesowe wymaga odpowiedniego przygotowania – zarówno pod względem dokonania wcześniejszego researchu, jak i przygotowania odpowiedniego stroju. Nie bez powodu zwykło się bowiem mówić, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Strój jest naszą wizytówką, w związku z czym musi być zadbany, schludny oraz dopasowany pod względem okazji.

Odradza się wybierania pomiętych ubrań, które są zbyt luźne lub za ciasne. Z drugiej jednak strony stroju biznesowego nie należy mylić z tym oficjalnym. Na przestrzeni ostatnich lat kobiecy ubiór biznesowy znacznie ewoluował i nie zawsze może on się wiązać z koniecznością włożenia białej koszuli i żakietu. Wszystko zależy od charakteru spotkania z partnerem biznesowym oraz tego, gdzie ono się odbywa. Inny strój będzie adekwatny w trakcie biznesowego spotkania na korcie tenisowym, a inny w trakcie meetingu w siedzibie firmy. Na tym jednak jeszcze nie koniec

Kobiecy strój w biznesie – czy to żakiet i garsonki?

Jeżeli spotkanie z klientem lub partnerem biznesowym przebiega na neutralnym gruncie i nie wymaga włożenia sportowego ubioru – najlepszym wyborem będzie klasyczny strój. Składa się on z żakietu połączonego ze spodniami i koszulą lub elegancką sukienką. Nie oznacza to jednak, że musi być on nudny.

Współcześnie wiele garsonek oraz kostiumów dla kobiet w niczym nie przypomina strojów sprzed 20 lat. Ich nowoczesne kroje podkreślają kobiecą figurę, a przy okazji zachowują swój elegancki charakter. Sięgając po nie, będziesz wyglądać profesjonalnie oraz stosownie do okazji. Żakiet doda Ci również pewności siebie, dzięki czemu łatwiej będzie o pierwsze dobre wrażenie.

Bardzo ważnym elementem biznesowego outfit’u jest również koszula. W przeciwieństwie do spotkań oficjalnych nie musi być ona jednak tradycyjną białą koszulą z kołnierzem. Oznacza to więc, że możesz postawić na wybór mniej formalnej koszuli, w której będziesz się czuć swobodniej.

Strój biznesowy – spódnica czy spodnie?

Wbrew pozorom to bardzo poważna decyzja, która zaważy na tym, jak będziesz postrzegana. Spodnie to wybór dla nowoczesnych i niezależnych kobiet, które są pewne siebie. Jednak i w spódnicy można wyglądać niczym kobieta sukcesu. Spódnica podkreśli Twoją kobiecą stronę oraz oddanie tradycji.

Wybierając spódnicę, należy pamiętać o tym, by nie była ona zbyt krótka. Odsłanianie zbyt dużo ciała będzie bowiem postrzegane jako całkowity brak profesjonalizmu z Twojej strony. Dlatego optymalnym wyborem są spódnice sięgające do kolan. Pamiętaj również o tym, by koniecznie włożyć rajstopy lub pończochy. Ich brak nie jest mile widziany – nawet jeżeli na zewnątrz żar leje się z nieba.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak prezentują się Twoje nogi w spódnicy. Paniom zmagającym się z pajączkami na skórze, poleca się wybór spodni. Eleganckie i modne spodnie znajdziesz na stronie https://modivo.pl/c/kobiety/odziez/spodnie.

Spotkanie biznesowe – makijaż, buty i dodatki

Kobiety uwielbiają makijaż. Nic więc dziwnego, że stanowi on część stylizacji na spotkanie biznesowe. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt mocny i kolorowy make-up nie jest dobrym wyborem – tak jak i całkowita rezygnacja z niego. Makijaż powinien być dyskretny i utrzymany w naturalnych kolorach. Lepiej będzie także zrezygnować z czarnej kredki do oczu, brokatu i czerwono–krwistych pomadek.

Równie ważnym elementem są buty. Podobnie jak w trakcie spotkań oficjalnych powinny być eleganckie oraz zakryte. Odsłonięte pięty, czy palce u stóp nie są dobrze odbierane. Znakomicie w tej roli sprawdzą się buty na obcasie. Warto jednak sięgać po modele, których słupki nie są wyższe niż 8 cm. Bardzo ważnym ich elementem jest również materiał wykonania. Materiałowe trampki nie spotkają się z pozytywną reakcją. Znacznie trafniejszym wyborem będzie obuwie lakierowane lub skórzane.

Uzupełnieniem stylizacji biznesowej jest natomiast biżuteria. Powinna być delikatna i niezbyt rzucająca się w oczy. Odradza się zakładania ogromnych kolii wysadzanych dużymi kamieniami szlachetnymi. Podobnie jak zbyt droga torebka, postawi Cię ona w negatywnym świetle. Nawet jeżeli dobrze Ci się wiedzie – nie powinnaś tego po sobie pokazywać. Dopełnieniem biznesowego look’u będzie skórzana aktówka. Odradza się wybierania małych i nieporęcznych modeli. Podobnie jak i tych, które są zbyt bogato zdobione.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie