Czego szukasz

Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Odpowiedni biustonosz do karmienia to rodzaj bielizny wygodnej i praktycznej, a równocześnie estetycznej wizualnie, aby młoda mama czuła się w nim atrakcyjnie. Sprawdź, jaką bieliznę do karmienia wybrać oraz kiedy należy to zrobić.

kobieta w ciąży siedzi na łące

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmienia najlepiej zakupić w ostatnim miesiącu ciąży. Piersi są już wówczas powiększone, choć pamiętaj, że w okresie laktacji dodatkowo zwiększą swój rozmiar. Najlepiej, aby biustonosz laktacyjny znalazł się też w torbie, którą zapakujesz do szpitala.
Nie kupuj stanika do karmienia na początku ciąży, ponieważ wybierzesz nieodpowiedni rozmiar. Po porodzie nie będziesz natomiast miała czasu na poszukiwania idealnego biustonosza w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Odpowiedni rozmiar bielizny

Wybierając bieliznę do karmienia, najlepiej zdecydować się na model o rozmiar większy niż ten, który nosisz na miesiąc przed porodem. Dodatkowe zwiększenie rozmiaru miseczki wynika z tego, że na początku laktacji biust jeszcze rośnie. Jeśli chodzi natomiast o obwód, to powinien on być nieco ciaśniejszy niż ten, którego potrzebujesz przed porodem. Odpowiednio ciasny obwód pozwoli dobrze podtrzymać biustonosz na miejscu podczas karmienia i użytkowania.

Większa miseczka sprawdzi się także w sytuacji, kiedy będziesz zmuszona np. włożyć do stanika okład na bolące piersi albo wkładkę laktacyjną chroniącą przed wyciekającym mlekiem.

Biustonosz z miękkich materiałów

Biustonosze przeznaczone do karmienia niemowląt są konstruowane i wykonywane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort młodej mamie. Zazwyczaj nie posiadają więc fiszbin, dzięki czemu są bardzo wygodne i miękkie. Są wykonywane z delikatnych, naturalnych materiałów, co sprawia, że nie podrażniają skóry. Nie zawierają szwów, są dobrze dopasowane. Zazwyczaj to modele miękkie, choć dostępne są też wersje półusztywniane oraz usztywniane, które zapewniają odpowiednie podparcie dla biustu. Modele miękkie sprawdzą się szczególnie dobrze w okresie, gdy biust rośnie bardzo szybko, zmienia swój kształt i rozmiar.

Wybierając bieliznę ciążową, należy też wziąć pod uwagę wielkość ramiączek. Powinny one być odpowiednio szerokie, aby dobrze podtrzymywały powiększony, cięższy biust. Co istotne, ramiączka powinny mieć opcję regulacji długości, aby można było ją dopasować do indywidualnych potrzeb. Ramiączka nie powinny bowiem uciskać i wbijać się w ciało, co powoduje duży dyskomfort, a nawet ból.

Ponadto dobrej jakości biustonosz powinien dokładnie obejmować piersi. Nie powinien być ani zbyt luźny, ani uciskający. W pierwszym przypadku piersi będą „wisieć”, co może przełożyć się na utratę jędrności i wygląd biustu. Zbyt uciskający biustonosz sprawi natomiast, że piersi będą obolałe.

Estetyczny wygląd

Kwestia wygody i komfortu noszenia bielizny ciążowej jest najważniejsza, ale dobrej jakości biustonosze do karmienia cechują się też eleganckim, modnym wyglądem. W dobrych sklepach znaleźć można szeroki wybór różnych modeli i rodzajów staników dla karmiących mam. Występują one w różnych kolorach, co pozwala na łatwy wybór bielizny dopasowanej do konkretnych potrzeb. Najpopularniejsze modele występują w kolorze białym, co czyni z nich bardzo uniwersalny typ biustonosza, pasujący do dowolnego ubioru.

Rynek oferuje szeroki wybór bielizny dedykowanej kobietom karmiącym. Z pewnością więc znajdziesz w ofercie stanik odpowiedni dla siebie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie