Czego szukasz

Jak zrobić stronę internetową za darmo w mniej niż godzinę

Podobno żyjemy w czasach, w których nie ma nic za darmo. A jednak! Możesz stworzyć i uruchomić własną stronę internetową, nie płacąc za to ani grosza, a jedynie angażując swój czas i chęci. Sprawdź, jak to zrobić.

laptop, notes i telefon na stole

Darmowy kreator

Na rynku istnieje kilka naprawdę godnych polecenia kreatorów stron internetowych, z których możesz skorzystać za darmo. Należą do nich WordPress, Wix, WebWave, Joomla czy Drupal. Jedne z nich mają mniej, inne bardziej zaawansowane rozwiązania.

Najlepiej, jeśli poczytasz na temat każdego z nich, „przeklikasz się” i sama ocenisz, gdzie pracuje Ci się najwygodniej i najefektywniej. Tym, co łączy większość kreatorów stron internetowych, dostępnych w sieci, jest istnienie systemu do zarządzania treścią, znanego większości, jako CMS.

Dzięki temu, nie znając się praktycznie wcale na programowaniu, jesteś w stanie za pomocą jednego, intuicyjnego panelu stworzyć własną stronę WWW i zarządzać całym contentem, jaki będziesz na niej zamieszczała.

Darmowy szablon

We własnoręcznym tworzeniu swojej strony internetowej, szczególne miejsce zajmuje szablon. Wiele portali oferuje darmowe szablony. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce hasło „darmowe szablony stron internetowych”, a Twoim oczom ukaże się niezliczona ilość wyników, odpowiadających Twojemu zapytaniu.

Bazując na gotowym szablonie, jesteś w stanie stworzyć własną stronę WWW o wiele szybciej niż gdybyś musiał budować go samodzielnie. Jeśli czujesz się na siłach, możesz gotowy, darmowy szablon przerobić według własnych potrzeb.

Darmowy hosting

By Twoja strona internetowa mogła ujrzeć światło dzienne i trafić do sieci, niezbędny będzie hosting. Jest to usługa, w której „rezerwujesz” dla swojej strony WWW miejsce na serwerze firmy, która go udostępnia i który stale połączony jest z internetem, dzięki czemu zapewnia płynne działanie stronom takim, jak Twoja.

Na rynku istnieje wiele ofert darmowego hostingu (kolejny raz skorzystaj z wyszukiwarki). Zwykle rozwiązania tego typu są w pewien sposób limitowane, np. posiadają mniejszą przestrzeń na dysku czy transfer. Czy darmowy hosting Ci wystarczy? To wszystko zależy od ilości i formatów treści, jakie będziesz udostępniał na swojej stronie internetowej.

Na początku powinien być wystarczający, jednak, gdy zaczniesz publikować duże ilości zdjęć, filmów itd., może się okazać, że niezbędne będzie skorzystanie z w pełni funkcjonalnego hostingu, za który będziesz musiał zapłacić.

Co, jeśli nie masz czasu na tworzenie własnej strony WWW, a chcesz ją mieć?

Jeśli niekoniecznie możesz poświęcić czas na stworzenie własnej strony internetowej albo zwyczajnie brakuje Ci do tego chęci i nie czujesz, żebyś był zafascynowany samodzielnym stworzeniem strony WWW, a jednocześnie masz potrzebę jej posiadania, w każdym momencie możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów. Skontaktuj się z agencją interaktywną Offon – www.offon.pl. Przedstaw swoje potrzeby i uzyskaj darmową wycenę. Przekonaj się, jak wiele dobrego Tobie i Twojej stronie internetowej mogą przynieść rozwiązania szyte na miarę.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie