Czego szukasz

Jak zrobić kalendarz adwentowy i świąteczną wioskę?

Nie trzeba wielkich umiejętności, aby samodzielnie lub z dziećmi zrobić kalendarz adwentowy. Tekturowe czy szmaciane, na pewno bardziej ucieszą dzieci i obdarowane osoby niż czekoladowa plansza z marketu…. A jeśli szukasz nowych wyzwań, to w tym roku oprócz kalendarza, zrób świąteczne miasteczko. Mamy kilka podpowiedzi na łatwe rękodzieło!

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Skąd wziąć pomysł na kalendarz adwentowy? Wystarczą 4 słowa: kalendarz adwentowy + grafika Google i do dzieła!

Przepiękne rzeczy pokaże nam Pinterest – można się bardzo zainspirować, ale też i załamać, jak się nie ma czasu ani super zdolności do prac ręcznych…

zdjęcie choinki kalendarza adwentowego
zdjęcie choinki kalendarza adwentowego z Pinterest
kalendarz adwentowy Pinterest

Zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

Kalendarz można uszyć, zrobić z tektury, szarego papieru, rolek od papieru, można wykorzystać skarpety. Tchibo miało kiedyś w ofercie 12 par skarpet – takich „normalnych”, do chodzenia. Były spięte jedna obok drugiej i podpisane – skarpety na kalendarz adwentowy. Sprytne.

jakiś czas temu uszyłam kalendarze uniwersalne, które teraz co roku napełniamy nowymi skarbami. Jeden z nich wyglądał tak:

kalendarz adwentowy pomysł

Teraz przygotowuję 24 małe skarby i wkładam do tekstylnego kalendarza.

Kalendarz można wypełnić nie tylko słodkościami. Oprócz czekoladek, pierniczków, ciasteczek, gum do żucia i żelków wykorzystaj zdjęcia, śmieszne hasełka dzieci, wycinki z gazet, cytaty z Biblii, ozdoby choinkowe do samodzielnego przygotowania, zagadki i rebusy, drobne zabawki, na przykład mały zestaw klocków Lego rozłożony na 24 części….

Świąteczne miasteczko

W tym roku moją uwagę przykuły świąteczne miasteczka… tak ładnie wyglądają na zdjęciach na Pintereście…, że chyba w najbliższy weekend zrobimy coś wspólnie z dziećmi… To znaczy zaczniemy wspólnie, a kończyć będę sama…, ale co tam, będzie zabawa!

kalendarza adwentowe

Zdjęcie: Pinterest

Znalazłam kilka pięknych, do samodzielnego wykonania.

Pomysł z Pinterest
Pomysł pochodzi z Craft and Creativity

Ten domek można pobrać i wydrukować

vill4
Źródło: Craft and Creativity

A to składane miasteczko to już absolutny majstersztyk!

vill2
Źródło: Deschdanja.ch

To jak? Nabrałaś ochoty do pracy? Jeśli chcesz, możesz wrzucić zdjęcia swoich prac pod naszym dzisiejszym postem na profilu Mamo Pracuj na FB.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie