Czego szukasz

Jak zrobić kalendarz adwentowy i świąteczną wioskę?

Nie trzeba wielkich umiejętności, aby samodzielnie lub z dziećmi zrobić kalendarz adwentowy. Tekturowe czy szmaciane, na pewno bardziej ucieszą dzieci i obdarowane osoby niż czekoladowa plansza z marketu… A jeśli szukasz nowych wyzwań, to w tym roku oprócz kalendarza, zrób świąteczne miasteczko. Mamy kilka podpowiedzi na łatwe rękodzieło!

Skąd wziąć pomysł na kalendarz adwentowy? Wystarczą 4 słowa: kalendarz adwentowy + grafika Google i do dzieła!

Przepiękne rzeczy pokaże nam Pinterest – można się bardzo zainspirować, ale też i załamać, jak się nie ma czasu ani super zdolności do prac ręcznych…

advcal1

advcal2

SONY DSC

advcal7
Zdjęcia pochodzą z serwisu Pinterest

Kalendarz można uszyć, zrobić z tektury, szarego papieru, rolek od papieru, można wykorzystać skarpety. Tchibo miało niedawno w ofercie 12 par skarpet – takich „normalnych”, do chodzenia. Były spięte jedna obok drugiej i podpisane – skarpety na kalendarz adwentowy. Sprytne.

3 lata temu uszyłam kalendarze uniwersalne, które teraz co roku napełniamy nowymi skarbami. Jeden z nich wyglądał tak:

kaladv1

Teraz przygotowuję 24 małe skarby i wkładam do tekstylnego kalendarza.

Kalendarz można wypełnić nie tylko słodkościami. Oprócz czekoladek, pierniczków, ciasteczek, gum do żucia i żelków wykorzystaj zdjęcia, śmieszne hasełka dzieci, wycinki z gazet, cytaty z Biblii, ozdoby choinkowe do samodzielnego przygotowania, zagadki i rebusy, drobne zabawki, na przykład mały zestaw klocków Lego rozłożony na 24 części…

Świąteczne miasteczko

W tym roku moją uwagę przykuły świąteczne miasteczka… tak ładnie wyglądają na zdjęciach na Pintereście… , że chyba w najbliższy weekend zrobimy coś wspólnie z dziećmi… To znaczy zaczniemy wspólnie, a kończyć będę sama… ale co tam, będzie zabawa!

vill5

Zdjęcie: Pinterest

Znalazłam kilka pięknych, do samodzielnego wykonania,

vill3
Zdjęcie pochodzi z bloga Aux Petites Merveilles

Ten domek można pobrać i wydrukować

vill4
Źródło: Craftandcreativity.com

A to składane miasteczko to już absolutny majstersztyk!

vill2
Źródło: Deschdanja.ch

To jak? Kto nabrał ochoty do pracy? Jeśli chcesz, możesz przysłać do nas zdjęcia swoich prac (do 15.12), na adres [email protected] Z przyjemnością zrobimy z nich przedświąteczną galerię na FB.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie