Czego szukasz

Jak zaoszczędzić, korzystając z kalkulatora OC?

W roku 2019 szykują się kolejne już podwyżki ubezpieczenia OC. Ma to związek ze zwiększeniem sum gwarancyjnych, które Ministerstwo Finansów wprowadziło w związku z dyrektywą unijną. Czy to oznacza, że za obowiązkową polisę będziesz musiała zapłacić więcej niż obecnie? Niekoniecznie! Przedstawiamy narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz najlepsze na rynku, konkurencyjne cenowo oferty.

młoda kobieta kupuje oc przez internet

Koniec z drogim OC

Jest cała masa osób, które przepłacają za swoje OC. Jednym z głównych powodów jest to, że kurczowo trzymają się jednego towarzystwa, w którym często wykupują to ubezpieczenie razem z dobrowolnym AC. Tymczasem nie zawsze się to opłaca. Nie ma przymusu, by OC posiadać w tym samym TU, co AC. Zakres OC regulowany jest przez ustawę i zawsze będzie on taki sam, bez względu na to, w jakim towarzystwie je wykupisz.

W przypadku OC kierować powinnaś się więc głównie ceną. W tym zaś pomoże Ci narzędzie o nazwie kalkulator OC, o którym dowiesz się więcej z bezpłatnego poradnika na serwisie https://kalkulator-ac-oc.pl/, koncentrującego się na najtańszych cenach ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

Rankingi OC

Aby zorientować się w cenach OC, możesz zajrzeć do stosunkowo często publikowanych rankingów ubezpieczeń. Mają one niestety dość istotną wadę – podają jedynie orientacyjne ceny polisy. Tymczasem te ostatnie zależą i od pojazdu (m.in. od roku produkcji, pojemności silnika, modelu), i od właściciela (m.in. od miejsca zamieszkania, czasu posiadania prawa jazdy, wcześniejszych zdarzeń typu kolizje czy wypadki).

Kalkulatory OC na stronach TU

Na zdecydowanej większości witryn towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz kalkulatory OC. Mają one postać formularza, którego wypełnienie zajmuje około kwadransa. W jego polach wpisujesz dane swoje i swojego auta. Na ich podstawie stworzona zostaje dla Ciebie oferta polisy OC z wybranego TU.

Niestety – jeśli chcesz dowiedzieć się, czy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym oferta OC jest bardziej atrakcyjna, na jego stronie wypełnić musisz taki formularz jeszcze raz. Szukając najtańszego OC, musiałabyś odwiedzić co najmniej kilkadziesiąt witryn. A i wówczas nie miałabyś pewności, czy znalazłaś rzeczywiście najlepszą ofertę.

Kalkulator w formie porównywarki

Tego typu kalkulator OC to zupełnie inne narzędzie. Jedyną rzeczą, jaka łączy go z opisanymi wyżej kalkulatorami na witrynach towarzystw, jest to, że od strony użytkownika również ma on postać formularza. I na tym podobieństwa się kończą.

Kalkulator OC w formie porównywarki to narzędzie o wiele bardziej zaawansowane. Formularz wypełniasz w jego przypadku tylko raz, za to wyników otrzymujesz kilka, a najczęściej kilkanaście (lub jeszcze więcej). Te wyniki to aktualne oferty OC z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Bez problemu możesz je ze sobą porównać i wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

Z oczywistych względów kalkulatora OC w formie porównywarki nie znajdziesz na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, a na osobnej witrynie.

Naprawdę niskie ceny z kalkulatorem OC

Korzystając z kalkulatora OC możesz liczyć na prawdziwe okazje cenowe. Polisę kupujesz online, co już jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe premiowane. Umowę podpisujesz bezpośrednio z wybranym TU – ani ono, ani Ty nie musicie płacić prowizji pośrednikom.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze wiedzą, że w przypadku polisy OC to cena odgrywa główną rolę. Co za tym idzie, starają się obniżyć ją do takiego poziomu, by była ceną jeśli nie najniższą na rynku, to przynajmniej konkurencyjną.

Aby przyciągnąć klientów, TU starają się też organizować promocje cenowe. Korzystając z kalkulatora OC szybko się o nich dowiesz, bo informacje aktualizowane są w nim na bieżąco.

Znajdź najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę OC. Jeśli trzeba, zmień ubezpieczyciela. Nie przepłacaj za swoją polisę.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie