Czego szukasz

Jak zaoszczędzić, korzystając z kalkulatora OC?

W roku 2019 szykują się kolejne już podwyżki ubezpieczenia OC. Ma to związek ze zwiększeniem sum gwarancyjnych, które Ministerstwo Finansów wprowadziło w związku z dyrektywą unijną. Czy to oznacza, że za obowiązkową polisę będziesz musiała zapłacić więcej niż obecnie? Niekoniecznie! Przedstawiamy narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz najlepsze na rynku, konkurencyjne cenowo oferty.

  • Dominika Kamińska - 02/01/2019
młoda kobieta kupuje oc przez internet

Koniec z drogim OC

Jest cała masa osób, które przepłacają za swoje OC. Jednym z głównych powodów jest to, że kurczowo trzymają się jednego towarzystwa, w którym często wykupują to ubezpieczenie razem z dobrowolnym AC. Tymczasem nie zawsze się to opłaca. Nie ma przymusu, by OC posiadać w tym samym TU, co AC. Zakres OC regulowany jest przez ustawę i zawsze będzie on taki sam, bez względu na to, w jakim towarzystwie je wykupisz.

W przypadku OC kierować powinnaś się więc głównie ceną. W tym zaś pomoże Ci narzędzie o nazwie kalkulator OC, o którym dowiesz się więcej z bezpłatnego poradnika na serwisie https://kalkulator-ac-oc.pl/, koncentrującego się na najtańszych cenach ubezpieczeń komunikacyjnych.

 

Rankingi OC

Aby zorientować się w cenach OC, możesz zajrzeć do stosunkowo często publikowanych rankingów ubezpieczeń. Mają one niestety dość istotną wadę – podają jedynie orientacyjne ceny polisy. Tymczasem te ostatnie zależą i od pojazdu (m.in. od roku produkcji, pojemności silnika, modelu), i od właściciela (m.in. od miejsca zamieszkania, czasu posiadania prawa jazdy, wcześniejszych zdarzeń typu kolizje czy wypadki).

Kalkulatory OC na stronach TU

Na zdecydowanej większości witryn towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz kalkulatory OC. Mają one postać formularza, którego wypełnienie zajmuje około kwadransa. W jego polach wpisujesz dane swoje i swojego auta. Na ich podstawie stworzona zostaje dla Ciebie oferta polisy OC z wybranego TU.

Niestety – jeśli chcesz dowiedzieć się, czy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym oferta OC jest bardziej atrakcyjna, na jego stronie wypełnić musisz taki formularz jeszcze raz. Szukając najtańszego OC, musiałabyś odwiedzić co najmniej kilkadziesiąt witryn. A i wówczas nie miałabyś pewności, czy znalazłaś rzeczywiście najlepszą ofertę.

Kalkulator w formie porównywarki

Tego typu kalkulator OC to zupełnie inne narzędzie. Jedyną rzeczą, jaka łączy go z opisanymi wyżej kalkulatorami na witrynach towarzystw, jest to, że od strony użytkownika również ma on postać formularza. I na tym podobieństwa się kończą.

Kalkulator OC w formie porównywarki to narzędzie o wiele bardziej zaawansowane. Formularz wypełniasz w jego przypadku tylko raz, za to wyników otrzymujesz kilka, a najczęściej kilkanaście (lub jeszcze więcej). Te wyniki to aktualne oferty OC z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Bez problemu możesz je ze sobą porównać i wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

Z oczywistych względów kalkulatora OC w formie porównywarki nie znajdziesz na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, a na osobnej witrynie.

Naprawdę niskie ceny z kalkulatorem OC

Korzystając z kalkulatora OC możesz liczyć na prawdziwe okazje cenowe. Polisę kupujesz online, co już jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe premiowane. Umowę podpisujesz bezpośrednio z wybranym TU – ani ono, ani Ty nie musicie płacić prowizji pośrednikom.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze wiedzą, że w przypadku polisy OC to cena odgrywa główną rolę. Co za tym idzie, starają się obniżyć ją do takiego poziomu, by była ceną jeśli nie najniższą na rynku, to przynajmniej konkurencyjną.

Aby przyciągnąć klientów, TU starają się też organizować promocje cenowe. Korzystając z kalkulatora OC szybko się o nich dowiesz, bo informacje aktualizowane są w nim na bieżąco.

Znajdź najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę OC. Jeśli trzeba, zmień ubezpieczyciela. Nie przepłacaj za swoją polisę.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska

Moja kariera w moich rękach? Hm…

Masz poczucie, że przebieg Twojej kariery zależy wyłącznie od Ciebie, czy też wydaje Ci się, że jesteś tam, gdzie zaprowadził Cię los?
  • Hanna Pietrzak-Trzcińska - 03/10/2019
kobieta w ciąży trzyma laptop i coś w nim notuje

Chociaż może bardzo byśmy chciały, by nasza ścieżka zawodowa biegła po trasie, którą same sobie wyznaczamy, to jednak nie da się ukryć, że często przypadek sprawia, że skręcamy w tę czy inną stronę.

W pętach biologii

Specjalnie używam rodzaju żeńskiego, nie tylko dlatego, że tekst dedykowany jest mamom, ale też z przyczyn … biologicznych. Jakbyśmy bowiem nie chciały walczyć o równouprawnienie, to jednak nadal, zwłaszcza nas, z obranej drogi zawodowej może skutecznie zawrócić ciąża (i ta precyzyjnie zaplanowana i ta „nadprogramowa”). Co więcej, także zwycięski plemnik w całkiem innym organizmie może się przyczynić do podjęcia przez nas pracy w tym, a nie innym miejscu. A wiem co mówię pracując aktualnie na zastępstwo szczęśliwej matki.

Szczęśliwy traf

Oczywiście te przypadki nie kręcą się wyłącznie wokół naszych i cudzych ciąż. Drugą pracę dostałam dlatego, że dobrze wstrzeliłam się w czas, gdy pracodawca pilnie potrzebował kogoś na miejsce odchodzącej osoby. Nie dawał nawet ogłoszenia, czasu było mało, a ja zadzwoniłam dowiedzieć się co z moim wcześniej wysłanym CV, akurat w idealnym momencie. (Mam przy tym wrażenie, że gdyby nie ten telefon nikt do owego podania by nie sięgnął). Spędziłam tam wiele miłych i owocnych lat.

Wzburzone morze

Trzeba przyznać, że polski rynek pracy jest jak morze – i to raczej Bałtyk, a nie Adriatyk, i częściej w czasie sztormu. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy jedynie dawać nieść się fali, z rzadka ruszając rękami? Kto mimo niskiej temperatury pluska się od czasu do czasu w naszym cudownym morzu wie, że trudno się w nim po prostu unosić (a wiecie dlaczego? – niskie zasolenie! mniejsza wyporność!).

Dlatego nawet jeśli nie zawsze możemy precyzyjnie wytyczyć ścieżkę swojej kariery – nie warto zdawać się tylko na los. Energiczne machanie rękami podczas kąpieli w zimnym morzu przejawia się w ciągłym doszkalaniu, nawet gdy możemy na nie poświęcić tylko pół godziny podczas drzemki dziecka. Podejmowaniu studiów – choćbyśmy miały być najstarsze w grupie (tak, wiem, to dziwne uczucie, znam je z autopsji).

I pamiętaj – nawet gdy wydaje Ci się, że leżysz spokojnie na zacisznej plaży nie warto tracić czujności – kto wie, czy gdzieś tam nie czai się fala, która wytrąci Cię z tej komfortowej sytuacji?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Hanna Pietrzak-Trzcińska
Z wykształcenia jestem pedagogiem kulturalno-oświatowym, póki co wiedzę ze studiów wykorzystuję do wychowywania dwóch synów. Skończyłam też studia podyplomowe Marketing w sieci. Kilka lat pracowałam w księgarni internetowej wydawnictwa, a ponieważ w życiu nigdy nie jest za późno na zmianę, obecnie poszukuję nowych możliwości zawodowych, dlatego postanowiłam zostać Panią do pisania - panidopisania.pl Rozrywkowo prowadzę bloga sarkazmprzykawie.blogspot.com.

Jak to jest być rodzicem dzisiaj?

Bycie rodzicem to szalenie odpowiedzialna i trudna sprawa, wszyscy to wiemy. A każde czasy rządzą się swoimi prawami, to również powszechne przekonanie. Jak to jest być rodzicem w dobie internetu, pampersów i słoiczków?
  • Ewelina Florkiewicz - 03/10/2019
rodzice spędzają czas z dzieckiem

Teraz matki to mają wygodę

Usłyszeliście kiedyś to zdanie: „teraz to matki mają wygodę, nie to, co 30 lat temu…”? Jestem pewna, że tak! Mnie to zdanie prześladuje, odkąd urodziłam pierwsze dziecko. W istocie nie sposób temu zaprzeczyć – pampersy, chusteczki nawilżane, słoiczki, książki, te wszystkie akcesoria i do tego oczywiście doktor google…

Kto ma za sobą przygodę z noworodkiem, na pewno choć przez chwilę traktował te wszystkie produkty, jak wynalazki niemal pokroju penicyliny czy elektryczności. I gdyby w tym miejscu postawić kropkę to pozostałaby tylko radość, że przyszło nam wychowywać dzieci właśnie teraz, a nie w końcówce XX wieku. Zastanawiam się więc, czemu bycie rodzicem wciąż jest takim wyzwaniem?

Więcej nie zawsze znaczy lepiej

XXI wiek oprócz wielu cudownych ułatwień przyniósł nam jeszcze wiedzę, wielość wyboru i ambicję. Czy to źle? Absolutnie nie! Czy dzięki temu jest nam łatwiej? Tu już nie miałabym tak zdecydowanej odpowiedzi.

Nie raz moja teściowa mówiła, że chciałaby tyle wiedzieć i mieć taki dostęp do informacji, gdy startowała w roli rodzica. Zawsze przytakiwałam. Z perspektywy czasu, dwójki dzieci i znacznie większego doświadczenia nachodzą mnie jednak refleksje. Czy ten ogrom informacji, dzięki któremu znamy wyjaśnienia dziecięcych zachowań oraz wręcz gotowe recepty postępowania z nimi, naprawdę aż tak nam ułatwia życie? W pewnym sensie tak, ale jak zawsze jest jeszcze ta druga strona.

Jesteśmy bardziej świadomi, w wielu kwestiach możemy dokonać wyboru, z których dodatkowych szczepień skorzystać, karmić dziecko czy zgodnie z teorią BLW, kupować produkty bio, a może korzystać z tego, co jest powszechnie dostępne, uczyć samodzielnego zasypiania czy być zgodnym z teorią rodzicielstwa bliskości?

Tych dylematów i wyborów jest tak wiele, że nie sposób je tu wymienić. Te wszystkie możliwości potrafią jednak przytłoczyć. A jak jeszcze dorzucimy do tego fora parentingowe kontra babcine porady – można naprawdę się pogubić.

Gdy rodzą się w nas ambicje

Myślę, że to właśnie z wiedzy, dostępności informacji oraz chęci dzielenia się swoim życiem w internecie rodzą się w nas ambicje. Wiemy, co radzą eksperci, podglądamy w sieci inne matki – te przeciętne i te z okładek gazet.

Chcemy nadążyć za tym wszystkim, ambitnie czytamy porady, patrzymy na uśmiechnięte, piękne i spełnione mamy. Rodzą się trendy bycia perfekcyjną, fit i eko-mamą, która ma zawsze chęci i czas dla swoich dzieci. Wielu z nas trudno to udźwignąć, szczególnie po kilku czy kilkunastu nocach przespanych w kratkę. A tak naprawdę to dopiero początek.

Pracować i nie zwariować

Wcześniej wydawało mi się, że bycie mamą niemowlaka i ogarnięcie tego wszystkiego, szczególnie w swojej głowie jest czymś niemal heroicznym. Teraz wiem, że prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po powrocie do pracy.

Do bycia fit, eko, bio i pro trzeba dorzucić rozwój osobisty, karierę, poczucie pewności siebie i niezależności. Gdy dodamy do tego organizację życia domowego i wszystkie zajęcia dodatkowe, na które wypadałoby posłać swoje dziecię tworzy się niezłe kombo.

Mamy w głowach pewne wzorce, do których dążymy, ale czy ich realizowanie w 100% i z uśmiechem na ustach jest możliwe? Jako rodzice staliśmy się bardzo ambitni, ale też skryci. Ubolewam nad tym, że tak rzadko ktoś otwarcie mówi, że jest zmęczony swoim dzieckiem; że nie chce mu się gotować i po raz trzeci w tym tygodniu serwuje pierogi z dyskontu; że pomimo urlopu, zawiózł dzieci do przedszkola, a to tylko po to, aby odpocząć lub chociaż w spokoju posprzątać.

Bycie ambitnym i dążenie do współczesnych wzorców nie jest niczym złym. Właściwie to chyba sama tak funkcjonuję. Czy to szaleństwo? Nie! Takie mamy czasy i nie uciekniemy od tego. Żyjemy szybko, ambitnie i intensywnie. Chcemy być w tym wszystkim perfekcyjni, nawet nie dla ludzi, ale sami przed sobą.

Myślę, że gdy uświadomimy sobie, że nie da się we wszystkich aspektach zawsze być idealnym, a wzorce są pewnym drogowskazem, nie jedyną słuszną drogą, będzie nam po prostu łatwiej. Gdy pozbędziemy się wyrzutów sumienia, że nasze dziecko zostało jako ostatnie odebrane z przedszkola, że zamiast wspólnego czytania książek po południu oglądamy bajki, że zamiast treningu pijemy wino z przyjaciółką, to będziemy w stanie utrzymać równowagę. Wszystkim tym, którzy to już wiedzą ogromnie zazdroszczę. Ja wciąż walczę.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewelina Florkiewicz
Z wykształcenia jestem filologiem języka polskiego. Zawodowo od 8 lat zajmuję się komunikacją, marketingiem i employer brandingiem. Uwielbiam pisać, tworzyć i organizować i nieustannie poszukuję nowych wyzwań. Prywatnie jestem żoną oraz mamą Zosi i Kazika, którzy sprawili, że zupełnie inaczej patrzę na siebie i otaczający mnie świat.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail