Czego szukasz

Jak wybrać prezent mikołajkowy dla dziecka?

Jeszcze dwadzieścia lat temu dzieci prosiły w liście do św. Mikołaja o klocki Lego, lalkę Barbie i mnóstwo słodyczy. Dziś te dzieci mają już swoje pociechy i często brakuje im pomysłu na trafiony prezent, a ilość zabawek dostępnych w sklepach jeszcze bardziej utrudnia wybór.

Dziecko cieszy się z prezentów

Prezentowy zawrót głowy

Mikołajki to pierwszy wyraźny sygnał, że zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. Magia Bożego Narodzenia działa na każdego – zarówno dzieci, jak i dorosłych, a niezwykły czas dodatkowo podkreśla wizyta św. Mikołaja. 6 grudnia wszystkie maluchy czekają na niezwykłego gościa – czasem zjawia się on niepostrzeżenie i zostawia prezenty w przygotowanej skarpecie, albo pod poduszką. Bywa jednak i tak, że dzieciaki w domach i przedszkolach rozdając słodycze i drobne upominki. Aby prezent był trafiony, warto przemyśleć wcześniej swój wybór. Ilość zabawek zalewających wręcz sklepy wbrew pozorom tylko utrudnia podjęcie decyzji i wywołuje mętlik w głowie. W razie braku pomysłu można napisać z dzieckiem list do świętego, dzięki czemu dowiemy się o czym marzy pociecha. Inne rozwiązanie to skorzystanie z poniższego poradnika.

Czym się kierować?

Zabawki to najchętniej wybierany pomysł na prezent właściwe z każdej okazji. I chociaż wydawałoby się, że wybór konkretnego przedmiotu nie powinien sprawiać najmniejszego problemu, w rzeczywistości wcale tak łatwo nie jest. Kupić kolejną lalkę, czy pluszowego misia? Zdecydować się na zestaw małego budowniczego, czy postawić na auta? Te pytania często pojawiają się podczas wędrówek po sklepach. Czas goni, a za duży wybór nie sprzyja podjęciu konkretnej decyzji. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. Jeśli Twoja pociecha chętnie rysuje, albo układa puzzle, możesz wybrać zestaw farb lub kredek, zdecydować się na puzzle z ulubioną bajką, albo postawić na kreatywne zestawy, np. do tworzenia obrazków z koralików. Jeśli Twój syn uwielbia samochody i wszystko co z nimi związane, dobrym pomysłem będzie kilkupoziomowy garaż na autka z windą. Jeśli Twoja pociecha lubi czytać, możesz podarować mu książeczkę. Możliwości jest wiele, ale najważniejsze to uwzględnić marzenia dzieci.

Edukacja i zabawa

Rozwiązaniem może też być wybór prezentu łączącego przyjemne z pożytecznym, a więc zabawek edukacyjnych, dostępnych np. na http://patatoy.pl/kategoria/zabawki-edukacyjne. Przede wszystkim są one starannie wykonane, a więc bezpieczne, a ponadto atrakcyjne dla dziecka, ze względu na żywe kolory i wzornictwo. Dzięki temu Twoja pociecha nie tylko spędzi miło czas, ale również będzie miała okazję do nauki. Kilkumiesięczne maluchy, które już same siedzą, z pewnością zainteresują się różnego rodzaju wieżami z kloców. Nieco starsze dzieci ucieszą się z kolorowych liczydeł, a także magnetycznych tablic wspomagających naukę czytania, pisania i liczenia. Z kolei gry planszowe do doskonała okazja, aby poćwiczyć kolejność cyfr. Te ostatnie sprawdzą się również jako sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem, a dodatkowo nauczą malucha zasad gry fair play.

Zdjęcie: Monkey Mash Button / Foter.com / CC BY-SA

Materiał partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie