Czego szukasz

Jak wybrać odpowiedni plecak dla przedszkolaka?

Plecak to jeden z najważniejszych atrybutów ucznia, jednak przydaje się on nie tylko dzieciom chodzącym do szkoły. Również przedszkolaki potrzebują miejsca, w którym schowają swoje cenne drobiazgi. W tym artykule przedstawimy aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru plecaka dla dziecka w wieku przedszkolnym.

plecak

Zadbaj o odpowiedni rozmiar

Akcesorium dla przedszkolaka, jakim jest plecak, powinno być odpowiednio dobrane do jego wzrostu. Dziecko w wieku przedszkolnym nie potrzebuje dużego tornistra, ponieważ nie nosi w nim książek i zeszytów, a jedynie kilka drobiazgów. Zbyt duży plecak może ograniczać swobodne poruszanie się malucha. Ponadto przeciążenie pleców małego dziecka może być przyczyną wad postawy, które negatywnie wpłyną na jego rozwój.

Dobierz wygodny krój

To, w jaki sposób wykonany jest plecak dla przedszkolaka, ma ogromny wpływ na to, czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Mimo że w plecaku dziecka w wieku przedszkolnym zwykle nie znajduje się zbyt wiele ciężkich przedmiotów, to jego ciężar będzie mimowolnie koncentrował się na barkach malucha. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będą plecaki wyposażone w nieco szersze ramiączka, które nie będą wpijać się w ręce dziecka, powodując dyskomfort podczas noszenia. Równie istotna jest funkcja regulacji szelek, która umożliwia odpowiednie dopasowanie ich do wzrostu dziecka.

Wygląd też jest ważny

Podczas wyboru plecaka dla dziecka w wieku przedszkolnym zwrócenie uwagi na aspekty estetyczne tego elementu jest równie istotne. Niektóre maluchy niechętnie noszą plecak, dlatego też warto zachęcić je do tego, wybierając taki, który odpowiada ich gustowi. Jeżeli dziecko jest zagorzałym wielbicielem jakiejś kreskówki, można postawić na taki, z elementami ulubionej bajki, np. plecak dla przedszkolaka Psi Patrol.

Decydując się na plecak, który podoba się dziecku, dajemy mu poczucie, że jego decyzje i wybory są dla nas istotne. Dzięki temu będzie ono dorastało w poczuciu, że liczymy się z jego zdaniem, co na pewno przyniesie pozytywne rezultaty w przyszłości. Ponadto wyposażając plecak dla dziecka w ozdobne, odblaskowe elementy, zadbamy o jego widoczność podczas spaceru po mieście.

Zwróć uwagę na materiał

Dzieci jak to dzieci mają tendencję do łatwego zabrudzenia się. Najmłodsi nie przykładają tak dużej wagi do tego, aby nie otrzeć umorusanych rączek o ubranie czy też nie oprzeć się o zanieczyszczoną powierzchnię. Z tego względu plecak dla przedszkolaka powinien być wykonany z materiałów łatwych w czyszczeniu. Ponadto dobrze wybrać taki, który nie będzie łatwo przemakał, gdy dziecku wyleje się napój w plecaku lub gdy maluch energicznie wskoczy w kałużę.

W przypadku przedszkolaka dobrze sprawdzą się plecaki wykonane z poliestru, który nie wchłania tak wilgoci oraz szybko wysycha. Ponadto jest to dość wytrzymały materiał, który nie ulega tak łatwo przecieraniu i rozciąganiu. Dzięki tym cechom dziecko będzie mogło cieszyć się swoim ulubionym plecakiem jeszcze dłużej.

Artykuł sponsorowany

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie