Czego szukasz

Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia niemowląt?

Jak sama nazwa wskazuje, poduszka do karmienia ma za zadanie pomóc młodej mamie w karmieniu maluszka. Czy warto w nią inwestować?

Panuje pogląd, że poduszka do karmienia jest pomocna dla kobiet, które karmią piersią. Ale prawda jest taka, że przyda się nawet wtedy, kiedy karmi się butelką. Pozwala wygodnie ułożyć dziecko bez konieczności obciążania kręgosłupa mamy. Oczywiście tak, jak w przypadku wszystkich akcesoriów do pielęgnacji maluszków, tak i poduszki do karmienia mają zwolenników i przeciwników.

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę do karmienia?

Poduszka sprawdzi się głównie w pierwszych kilku miesiącach, kiedy dziecko jest malutkie i nie potrafi za bardzo przyjąć samodzielnie odpowiedniej pozycji podczas jedzenia.

Część mam zamiast po specjalną poduszkę do karmienia sięga po zwykłą, którą podpierają główkę malca. Ale nie da ona takiej wygody i stabilności, jak ta, którą zaprojektowano z myślą o mamach i niemowlętach.

Dziecko je kilka do kilkunastu razy na dobę. Czasem jednorazowe karmienie trwa nawet pół godziny. Trzymanie maluszka przez tyle czasu jest męczące, więc poduszkę można docenić bardzo szybko. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko mamie zapewni większy komfort podczas karmienia. Dziecko, które będzie prawidłowo ułożone, będzie mogło efektywniej jeść. Jeżeli wybierzemy dobrą poduszkę, przyda się zarówno w domu, jak i w podróży.

Jak wybrać dobrą poduszkę do karmienia?

Duży wybór poduszek skłania nas do głębszego zastanowienia nad tym, które modele są najlepsze. Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę? Z pewnością liczy się materiał, z jakiego będzie poduszka. Pamiętajmy, że będzie mieć kontakt ze skórą dziecka, a ta jest bardzo wrażliwa.

Poduszka powinna być wolna od wszelkich alergenów i z naturalnej tkaniny. Najlepiej weryfikować, czy produkt posiada odpowiednie atesty i certyfikaty potwierdzające jakość. Liczy się też opcja prania poduszki w pralce. Małe dzieci z różną częstotliwością ulewają, więc być może będzie trzeba prać często.

Wielkość i kształt należy tak dopasować, by można się z dzieckiem ułożyć w wygodnej pozycji. Z tego względu większość poduszek do karmienia ma okrągły kształt. Pozwala on na karmienie maluszka w różnych pozycjach. Przykładem ergonomicznej poduszki jest poduszka do karmienia dostępna na https://kidspace-shop.com/akcesoria/poduszki-do-karmienia/. Poza kształtem tak samo przy wyborze ważny jest poziom twardości. Twarde poduszki są mało wygodne, natomiast jeśli są zbyt miękkie, dziecko się zapada i karmienie wcale wygodne nie będzie. Mało tego, zbyt nisko ułożona główka może spowodować zachłyśnięcie się pokarmem.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie