Czego szukasz

Jak wybrać fotelik dla niemowlaka?

Aby fotelik dla noworodka był bezpieczny i wygodny dla Twojego dziecka, nie możesz wybierać go pochopnie. Warto zaplanować na zakupy nawet kilka dni i wybrać się do sklepu stacjonarnego, w którym sprzedawcy skrupulatnie przedstawiają dostępne modele. Tylko rozsądnie wybrany fotelik samochodowy dla niemowlaka zapewni wam spokojną rodzinną podróż. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

rodzina przy samochodzie

Fotelik dla niemowlaka – jak wybrać najlepszy?

Fotelik samochodowy dla niemowlaka musi być przede wszystkim dopasowany do jego grupy wiekowej i wagi. Dla najmłodszych należy wybierać modele ze specjalnej skali 0-13 kg lub wzrost 40-75 cm, które zapewniają im odpowiednie ułożenie ciała i dają potrzebną stabilizację. Jednocześnie jednak warto podkreślić, że równie ważne jest odpowiednie dopasowanie modelu do samochodu, którym podróżujecie z rodziną.

Właśnie dlatego sugerujemy, by w miarę możliwości korzystać z obsługi w sklepie stacjonarnym. Sprzedawca, który posiada specjalistyczną wiedzę oraz duże doświadczenie, przymierzy kilka z nich i podpowie, który fotelik dla noworodka będzie najbezpieczniejszy dla waszego dziecka.

Oczywiście, wybierając fotelik dla noworodka, musisz przede wszystkim uwzględnić bezpieczeństwo. Nie mają znaczenia odległości, które planujecie pokonywać. Wypadek może zdarzyć się zarówno podczas dalekiej podróży, jak i szybkiego podjechania do sklepu. Co więc będzie jeszcze ważne?

Aby upewnić się, że wstępnie wybrany przez ciebie fotelik dla noworodka jest godny uwagi, przejrzyj opinie rodziców. Poznasz w ten sposób doświadczonych i docenianych producentów, którzy przez lata zdążyli zbudować markę i wypracować zaufanie. Z pewnością na uwagę zasługuje skandynawska marka BeSafe, która oferuje foteliki samochodowe 0-13 będące częścią systemu modularnego BeSafe iZi Modular. Fotelik dla noworodka BeSafe iZi Go Modular wyróżnia wyjątkowo wytrzymała i jednocześnie wygodna skorupa z kombinacji materiału EPS i pianki zamknięta w miękkim obiciu. Producent postawił także na dodatkową ochronę boczną SIP+, która pochłania część siły podczas najgroźniejszego dla podróżujących zderzenia bocznego.

Jak wybrać fotelik dla niemowlaka?

Zwróć również uwagę, że fotelik dla noworodka musi być wygodny dla dziecka. Co to znaczy? Przede wszystkim powinien zapewniać prawidłowe ułożenie ciała, czyli pozycję pod kątem 35-45 stopni. Istotne jest także dodatkowe wsparcie dla najwrażliwszej i jednocześnie najcięższej części ciała maluszka – głowy, która na tym etapie opada mu zupełnie bezwiednie i musi być podtrzymana we właściwy sposób. Dlatego fotelik dla niemowlaka musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów i posiadać specjalną wkładkę, która jednocześnie zapewni mu stabilizację i nie będzie uciskała go za mocno.

Kupując fotelik dla niemowlaka, nie możesz zapomnieć, że powinien być również funkcjonalny. Zwróć uwagę, że niemal wszyscy żyjemy dzisiaj naprawdę szybko, a opiekę nad dzieckiem dzielimy po równo między obojgiem rodziców, z biegiem czasu angażując w nią również dziadków czy opiekunkę. Używamy kilku samochodów, a więc potrzebujemy rozwiązań, które za nami nadążą i ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Warto więc zwrócić uwagę, czy wybrany fotelik dla noworodka daje możliwość montażu na stelażu posiadanego wózka. Oczywiście, dla dziecka najlepsze będzie leżenie na płaskim, a więc na długie spacery odpowiednia jest wyłącznie gondola. Gdy jednak będziesz zmuszony szybko wyskoczyć na zakupy w drodze z pracy, docenisz możliwość sprawnego przepięcia nosidła z samochodu na adaptery wózka. Koniecznie sprawdź, czy to możliwe.

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg coraz częściej dają również możliwość montażu na bazie ISOfix. Co więcej, w przypadku innowacyjnej koncepcji modularnej BeSafe iZi Modular można wykorzystać ją zarówno do pierwszego, jak i drugiego modelu fotelika, który będzie z wami aż do 4. roku życia dziecka. Warto więc wziąć ją pod uwagę, bo zapewnia oszczędność, wygodę i bezpieczeństwo na kilka kolejnych lat.

Materiał powstał we współpracy z parnterem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie