Czego szukasz

Jak wspierać zainteresowania dziecka?

Dzieci są ciekawe świata, a w rozwijaniu ich zainteresowań przychodzi z pomocą Internet. Zobacz, gdzie szukać stron przyjaznych maluchom i jakie treści można na nich znaleźć.

Zainteresowania maluchów można wspierać na różne sposoby. Kółko plastyczne, pozalekcyjne zajęcia taneczne czy nauka języka obcego to fascynujące hobby, ale dzieci interesuje również to, co znajduje się dookoła nich. Ich ciekawość świata obejmuje m.in. zachodzące w przyrodzie zmiany, zjawiska fizyczne oraz życie zwierząt.

Wspólne oglądanie bajek, czytanie książek i udzielanie odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania o świecie to codzienność wielu rodzin. Jednak rolą rodzica jest też uczenie swojej pociechy samodzielności i umiejętności poszukiwania informacji. Tutaj z pomocą może przyjść komputer i dostęp do Internetu, które są już stałym elementem współczesnego świata. Sieć to świetne miejsce do zabawy, ale również nauki, jeśli tylko odpowiednio się z niego korzysta. Ze względu na to, że sporo sześcioletnich dzieci potrafi już całkiem sprawnie poruszać się w sieci, należy zadbać o ich bezpieczeństwo i dostęp do treści, które będą dla nich zrozumiałe.

Gdzie szukać portali przyjaznych dzieciom?

Na dziecko w sieci mogą czyhać różne niebezpieczeństwa. Rodzice powinni jasno określić zasady korzystania z serwisów internetowych. Jeszcze lepiej, kiedy wspólnie z pociechą uda ci się stworzyć listę platform przyjaznych najmłodszym.

Warto wybierać dla dziecka takie serwisy, które będą w stanie zaspokoić jego ciekawość z różnych dziedzin. To, że Twoja pociecha interesuje się światem z legend i baśni, nie oznacza, że nie będzie chciała dowiedzieć się więcej o tym, jak powstaje śnieg czy tęcza. Jednym z serwisów przyjaznych dzieciom jest WikiKids, w którym nie brakuje aktualnych wiadomości ze świata, ale również odpowiedzi na pytania z zakresu matematyki, przyrody czy najnowszych technologii. Jest to platforma edukacyjna dla dzieci w wieku 6–12 lat, na której treści pisane są zrozumiałym językiem. Publikowane artykuły nie zawierają zawiłych sformułowań i eksperckich terminów, a jeśli już, to są one w jasny sposób wyjaśniane.

Dlaczego warto korzystać z platform edukacyjnych?


Strony przeznaczone dla dzieci nie tylko rozwijają ich zainteresowania, lecz także pomagają poszerzać horyzonty. Dzięki przyjaznemu interfejsowi dziecko z łatwością samodzielnie znajdzie artykuł z dowolnej dziedziny.
Platformy edukacyjne to również źródło inspiracji dla dzieci i ich rodziców na temat tego, jak produktywnie spędzać czas wolny. Znajdziesz na nich masę pomysłów na wspólne gry i zabawy.

Oprócz artykułów z wiedzą ogólną wiele stron przyjaznych dzieciom posiada zakładkę z ciekawostkami, w której m.in. obala się popularne mity.

Materiał powstał we współpracy z partenrem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie