Czego szukasz

Jak uczyć się angielskiego od podstaw? Kurs online to świetny pomysł

Nauka języka angielskiego od podstaw to dla wielu osób bardzo trudny początek przygody z językiem obcym. Wszystko dlatego, że wymaga odpowiedniego połączenia nauki gramatyki oraz słownictwa. Dodatkowo niejednokrotnie wstydzimy się mówić w języku obcym, boimy się, że przez popełnione błędy narazimy się na śmieszność. Dlatego dobrze jest znaleźć odpowiednią szkołę językową, w której panuje swobodna atmosfera, a cała uwaga lektora będzie skupiona na naszej osobie. Kurs online może być najlepszym wyborem.

Nauka angielskiego online – jaką szkołę wybrać?

Nauka języka angielskiego online dla początkujących to przede wszystkim wygoda. Lekcje prowadzone są przez internet, możemy więc uczyć się z domu, nie musimy nigdzie jeździć. Dodatkowo zajęcia w dobrej szkole języka angielskiego online odbywają się metodą jeden na jednego. Oznacza to, że cały czas przeznaczony na lekcję nauczyciel poświęci tylko nam. Nie ma wirtualnych klas, nie musimy czekać, żeby zadać pytanie itd. Dzięki temu nie musimy się też wstydzić naszych językowych początków. Nikt nie będzie się przecież z nas śmiał.

Zdalne lekcje to świetne rozwiązanie także dla nieśmiałych dzieci. Decydując się więc na naukę angielskiego online od podstaw, szukajmy takich szkół, jak tutlo.com. Chodzi o swobodny wybór nauczyciela, tematów nauczania, możliwości śledzenia postępów w nauce, dostęp do bezpłatnych materiałów itd.

Internetowa nauka angielskiego online

Praktyczna nauka angielskiego online to najbardziej polecany przez nas sposób na szybkie przyswojenie podstaw. Dzięki zdalnym kursom możemy łatwo ułożyć sobie harmonogram zajęć, dopasować go do planu dnia i naszych obowiązków. To sprawia, że nauka angielskiego w internecie ma przewagę nad lekcjami stacjonarnymi. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie uczyć się i powtarzać poznany materiał. Jest to nawet wskazane.

W całym procesie kształcenia bardzo ważne jest podejście lektora do naszej osoby. Szkoła online daje nam możliwość wyboru nauczyciela, co pozwala nam uczyć się z preferowaną przez nas osobą. Może być bowiem tak, że z którymś z native speakerów będzie nam się po prostu łatwiej rozmawiało, lepiej komunikowało i sami zauważymy, że efekty takiej nauki przychodzą nam dużo łatwiej.

Samodzielna nauka online?

Teoretycznie możemy spróbować uczyć się samemu języka od podstaw. I nie jest to zły pomysł, jednakże nauka angielskiego online z lektorem daje dużo lepsze i szybsze efekty. Wszystko, dlatego że nauczyciel zawsze nas poprawi, pokaże, gdzie robimy błędy, wytłumaczy zasady gramatyki, opowie o skrótach występujących w mowie potocznej itd. Jednocześnie warto korzystać z aplikacji językowych czy też testów online, które pozwolą nam na aktywne ćwiczenie i uczenie się języka. Dzięki temu nie wyjdziemy z wprawy, cały czas będziemy „zatopieni” i „otoczeni” słownictwem oraz zasadami gramatyki.

Dodajmy do tego rozrywkę w języku angielskim, czyli wszelkiego rodzaju portale i blogi, filmy, seriale i bajki, które nam towarzyszą każdego dnia, a z których także czerpiemy wiedzę, często nawet nieświadomie. Połączenie lekcji internetowych z rozrywką, aplikacjami i częstą konwersacją jest najlepszym sposobem na to, by poradzić sobie z różnymi barierami podczas nauki języka. Warto o tym pamiętać i co najważniejsze – nie poddawać się, szczególnie na początku nauki.

Materiał powstał we współpracy z parnterem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

11 sposobów jak uczyć się łatwiej i efektywniej

Będąc mamą, patrzysz na to, jak Twoje dziecko codziennie uczy się świata. A potem – jak spędza czas nad książkami, ucząc się do klasówek. Może sama też uczysz się języków albo studiujesz, ale trudno znaleźć Ci na to czas i energię. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, by uczyć się skutecznie i z czasu poświęcanego nauce wyciągnąć tyle, ile się tylko da. Nauki też możesz się nauczyć :)
Młoda kobieta czyta książkę na fotelu

1. Czas na naukę

Ogłoś światu (dziecku, partnerowi i komu trzeba), że w tym czasie nic innego nie robisz i że potrzebujesz pomocy – nieprzerywania, nieprzeszkadzania oraz braku głośnych rozmów. Nie uczysz się skutecznie, jeśli w tle słyszysz telewizor, rozmowy dzieci, a Ty przerywasz naukę, żeby pomieszać zupę.

2. Nawyk uczenia się

Spraw, by nauka stała się dla Ciebie oczywistością – Twoim nawykiem, a nie zadaniem, do którego się zmuszasz, do którego wiecznie poszukujesz motywacji. Zaplanuj 10 minut dziennie, o stałej porze, trudno będzie Ci powiedzieć wtedy „przecież nie mam czasu”. Z łatwością wydłużysz ten okres, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. dwa razy w tygodniu.

3. Zacznij

To właśnie rozpoczęcie nauki jest najtrudniejsze. Nie stawiaj więc sobie od razu wygórowanych celów. Po prostu zacznij od czegokolwiek: przeczytaj pół strony, napisz jedno zdanie… a potem już „pójdzie”.

4. Zjedz słonia po kawałku i w określonym czasie

Jeśli masz więcej materiału do nauki, podziel go na małe porcje. Ustal, czego chcesz się nauczyć i przeznacz na to konkretny czas. Uwierz mi – jeśli pomyślałabym „dzisiaj o godz. 14 usiądę do artykułu dla mamopracuj.pl”, to będę go pisała o wiele dłużej, niż gdybym powiedziała sobie: „mam na to dwie godziny”.

Przeczytaj także: Czego warto się uczyć, żeby mieć lepszą pracę?

5. Nie szalej

Ucz się przez dwie godziny maksimum  – potem Twoja umiejętność przetwarzania informacji spada na tyle, że dalsza nauka jest sporą stratą czasu. Zrób 10-15 minutową przerwę, zjedz coś lekkiego, wyjdź na chwilę z psem – zrób to, co da Ci trochę ruchu i odpoczynku od nauki (Facebook tego Ci nie da!).

Nastaw stoper i zobacz, jaki czas upłynął do momentu, kiedy czujesz, że nad koncentracją „musisz pracować”. Może to będzie 30 minut, może 45 albo 20. Dopasuj do tego krótsze przerwy w nauce – wyjrzyj przez okno, przejdź się po pokoju, napij się herbaty.

6. Powtarzaj materiał sensownie

W ciągu pierwszych 24 godzin od zakończenia nauki zapominamy większość materiału – nawet 80% – jeśli w tym czasie go nie powtórzymy. Ideał? Pierwsza powtórka materiału po godzinie – dwóch od zakończenia nauki (chociaż przez chwilę, przez 5 minut), potem – po ok 24 godzinach, po tygodniu, miesiącu, po 3 i 6 miesiącach. Wtedy dopiero możesz być pewna, że to, czego się uczysz, masz już w pamięci trwałej. Spróbuj powtarzać materiał wg tego wzoru chociaż przez tydzień – dwa – będziesz zdziwiona, ile zapamiętasz.

7. Twórz powiązania

Uczenie się to dokładanie nowych informacji do tych, które już w Twoim mózgu są. Jeśli ma być skuteczne, musi służyć tworzeniu jak największej liczby powiązań, ścieżek łączących to co nowe, z tym, co jest. Łatwiej zapamiętasz informacje, które są: interesujące, poznawane na początku lub na końcu nauki, niepasujące do innych (i przez to wyjątkowe), powtarzające się, pobudzające w szczególny sposób któryś ze zmysłów, wywołujące skojarzenia (zwykle łatwiej pamiętamy coś, co kojarzymy np. z seksem).

Przeczytaj też: Dlaczego warto uczyć się całe życie?

8. Naucz się robić notatki w formie map myśli

To sposób organizowania i zapisywania myśli, wykorzystujący wiedzę na temat funkcjonowania mózgu. Jego dążenie do ujęcia całości, szukania schematów. Mapy myśli znacznie ułatwiają zrozumienie i powtarzanie materiału. Na rynku jest sporo książek na ten temat, informacje znajdziesz też w Internecie. Kieruj się do źródła – pomysłodawcą mindmappingu jest Tony Buzan.

9. Korzystaj z mnemotechnik

Masz do zapamiętania długą listę pojęć? Stwórz z nich opowieść, łącz pojęcia w zaskakujący sposób, używaj rymów do zapamiętania.

10. Ćwicz koncentrację

Wpatrując się w tzw. iluzje, złudzenia optyczne. Wrzucając hasło „iluzje” do wyszukiwarki internetowej, znajdziesz mnóstwo przykładów. Ćwicz razem z dzieckiem, będzie jak znalazł na przyszłość :).

11. Ostatnie, ale nie najmniej ważne – znajdź w nauce frajdę

Masz w tym tygodniu dosyć wkuwania nowych słówek z angielskiego? Włącz ulubioną anglojęzyczną płytę, słuchaj, śpiewaj i tańcz. To też nauka, a jaka przyjemna. 🙂

Przeczytaj jeszcze: Tylko 5 minut dziennie wystarczy, by ruszyć z miejsca! Sprawdziłam!

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Coach i trener, z wieloletnim doświadczeniem nauczyciela akademickiego. Specjalizuje się w life coachingu, coachingu kariery i coachingu rodzicielskim. Prowadzi warsztaty i zajęcia z dziećmi oraz konsultacje zmiany nawyków. www.stanyzmiany.pl, www.zmieniamnawyki.pl.
Podyskutuj

Espadryle na wiosnę – idealne buty na letnie dni

Wiosna to czas, kiedy warto przejrzeć swoją garderobę. Cieplejsze dni wymagają bowiem przygotowania odpowiednich ubrań i dodatków. Specjalną uwagę należy zwrócić na obuwie. Letnie buty muszą być nie tylko wygodne, lecz także przewiewne i wykonane z wytrzymałych materiałów. Jak znaleźć buty, które będą idealnie pasowały do spodni o letnich sukienek? Najlepszym wyborem okazują się espadryle. Dlaczego każda kobieta powinna je mieć w swojej szafie.
nogi dziewczyny w żółtych w espadrylach

Krótka historia espadryli

Espadryle to obuwie, które po raz pierwszy pojawiło się na Półwyspie Iberyjskim. Historia tych prostych butów jest bardzo długa. Pierwszy zapis dotyczący obuwia datuje się na 1322 rok. Na początku były to buty noszone przez osoby z niższych klas społecznych, czyli biedotę i chłopów. Wykonywano je z materiałów powszechnie dostępnych i tanich. Podeszwa wypalana była ze słomy, a część ochronna z materiału. Do ich produkcji nie wykorzystywano drogiej skóry, dlatego niezamożne osoby mogły sobie pozwolić na takie obuwie. Espadryle nosili wyłącznie Katalończycy.

Nowe życie espadryle otrzymały w latach 60 XX wieku, a to głównie za sprawą takich sław jak Salvador Dali i Pablo Picasso. To właśnie Ci artyści po raz pierwszy pojawiali się w miejscach publicznych w espadrylach, które powoli stały się jednym z najbardziej pożądanych akcesoriów.

Obecnie espadryle to buty unisex, a to oznacza, że noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszystko to dzięki różnym modelom – espadryle występują w wersji na koturnie, jak i na płaskiej podeszwie, co można zobaczyć na stronie https://www.renee.pl/espadryle-damskie.

Espadryle na wiosnę – buty na każdą okazję

Espadryle na wiosnę to buty na każdą okazję. Można je nosić do eleganckiej sukienki w kwiaty na wesele czy wyjście z przyjaciółmi. Płaskie, wygodne modele sprawdzą się także podczas dłuższych spacerów czy rowerowych przejażdżek. Mnogość modeli i kolorów sprawia, że każdy znajdzie buty idealnie dobrane do swojego stylu oraz posiadanych ubrań.

Espadryle sprawdzą się podczas coraz cieplejszych dni pełnych beztroski i wiosennych przygód. To właśnie te buty nadadzą charakteru całej stylizacji. Dodatkowo wykorzystanie lekkich materiałów sprawia, że stopy nie pocą się nawet podczas całodziennego załatwiania spraw na mieście. Espadryle e stylu casualowym będą pasować do każdej stylizacji, zarówno do sukienek, jak i spodni.

Jakie espadryle wybrać do sukienki?

Do sukienek najlepiej wybrać obuwie na koturnach. Najczęściej są zapinane wokół kostki. Koturny są bardzo wygodne, idealnie wyprofilowane i dopasowane do kształtu stopy. Buty na koturnie sprawdzą się także w bardziej eleganckich wersjach. Dlatego espadryle można nosić nawet na wesela do sukienek maxi.

Obecnie w sklepach dostępne są modele z gładkim materiałem lub z pięknymi, kolorowymi tkaninami z niebanalnymi wzorami. Oczywiście warto także wybrać espadryle na płaskiej podeszwie, które są idealne dla osób ceniących wygodę i prostotę. Szczególnie elegancko prezentują się espadryle z ekozamszu.

Espadryle na płaskiej podeszwie

Kolejny model to wspomniane już espadryle na płaskiej podeszwie, które idealnie pasują do miejskiego, luźnego stylu. Buty tego typu bardzo dobrze współgrają ze spodniami niezależnie od tego, czy są to jeansy czy fantazyjne haremki. Można je dobrać do eleganckich czarnych spodni i białej koszuli. Taka różnorodność sprawia, że espadryle to idealny element każdej wiosennej stylizacji.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×