Czego szukasz

Jak szybko i sprawnie zorganizować sobie wizytę u kosmetyczki?

Czy znasz to uczucie, gdy np. odprowadzasz dziecko do przedszkola i – mijając jakąś zadbaną mamę, myślisz: „No tak, miałam zapisać się do fryzjera!”. A może wiesz jak to jest, gdy na widok zadbanych paznokci koleżanki z pracy ma się ochotę schować własne dłonie do kieszeni? Najwyższy czas z tym skończyć i raz a dobrze „ogarnąć” temat wizyt u kosmetyczki czy fryzjera. Jest na to dobry sposób.

Dlaczego zdarza nam się zaniedbać własny wygląd?

Wygląd jest dla nas bardzo ważny. Zadbane, w pięknych fryzurach, z ładnie pomalowanymi paznokciami, wyregulowanymi brwiami i wypielęgnowaną cerą czujemy się świeższe, bardziej kobiece, a przez to nawet i odważniejsze.

Dlaczego więc tak często zdarza nam się zaniedbać? Dlaczego z ulgą przykrywamy czapką odrost, a wieczorem na szybko obcinamy paznokcie na krótko, „byle chociaż wyglądały estetycznie”? Czemu kiedy w końcu widujemy kosmetyczkę, to zawsze okazuje się, że jej dzieci są już o co najmniej rok starsze (choć przecież obiecywałyśmy sobie, że będziemy u niej regularnie)? Otóż najczęściej wcale nie chodzi o kwestie finansowe, ale o CZAS.

Niby ta myśl o zapisaniu się do fryzjera czy kosmetyczki błąka się gdzieś po głowie, ale ciągle jest spychana przez kolejne obowiązki – to trzeba gdzieś odwieźć dziecko, to zrobić zakupy po pracy, coś ugotować, posprzątać, pomóc w lekcjach, zrobić pranie… w końcu albo już nie wypada dzwonić, bo jest po godzinie 21. (o ile w ogóle znamy jakiś dobry gabinet), albo jesteśmy zbyt zmęczone na wyczerpującą próbę zsynchronizowania swojego kalendarza z kalendarzem fryzjerki. Wtedy pada magiczne: „jutro”, które jednak znowu będzie wyglądało tak samo.

Jak to zmienić?

Wbrew pozorom istnieje sposób, by zmienić powyższe. Musisz tylko – tak jak przekonałaś się kiedyś do zakupów w sieci, zmienić swoje nastawienie do sposobu umawiania się na wizyty do gabinetów kosmetycznych, fryzjerów czy salonów masażu. Zrezygnować z niewygodnego, telefonicznego umawiania się na wizytę na rzecz dostępu do grafiku salonów w Twoim mieście. Pomyśl tylko – czy nie byłoby przyjemnie móc sobie wieczorem usiąść i przejrzeć na tablecie terminy i godziny, którymi dysponuje najlepiej oceniany fryzjer? Czy nie byłoby wspaniale móc trzema kliknięciami zarezerwować dwie godzinki w dniu, który pasuje Ci najbardziej?

Ktoś już zdążył o tym pomyśleć i stworzyć takie miejsce – to Moment.pl. Jest to ogólnopolski serwis, który skupia ogrom gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich i salonów masaży z różnych miejscowości. Miejsce, w którym znajdziesz nie tylko dobrze rozplanowany grafik, ale również rzetelne opinie oraz ceny za poszczególne usługi. Co więcej, możesz zainstalować sobie wygodną aplikację Moment.pl, która nie tylko przypomni Ci o terminie wizyty, ale również umożliwi szybką zmianę terminu w razie potrzeby. Wygodne, prawda?

Pamiętaj: zasługujesz na chwilę relaksu

Jesteśmy zabiegane i zmęczone, a czasem wręcz wyczerpane. Pełnimy w życiu setki ról, często mamy wrażenie, że nie nadążamy za wyzwaniami, które stawia nam codzienność – a mimo to dzielnie próbujemy im sprostać. Zasługujemy więc na chwilę relaksu!

Znajdź moment, by przypomnieć sobie, jak dobrze jest czuć się pięknie w swojej skórze. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie dłonie uzdolnionego fryzjera w Twoich włosach. Sprawne ręce masażystki na Twoich napiętych mięśniach. Przypomnij sobie, jak miło jest mieć na dłoniach świeży, modny manicure. Już? To do dzieła – setki dogodnych terminów już na Ciebie czeka.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay

<
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie