Czego szukasz

Jak stworzyć profesjonalną witrynę bez znajomości kodowania? Skorzystaj z kreatora stron WWW

Przeglądając strony internetowe, zastanawiasz się, ile może kosztować założenie własnej witryny? Czy taka usługa jest droga? A może da się stworzyć atrakcyjną i ciekawą stronę za niewielkie pieniądze? Da się, i to szybko, łatwo i w bardzo przyjemny sposób. Potrzebny będzie jedynie dostęp do kreatora stron WWW.

kreator stron www

Kreator stron WWW

Tworzenie stron internetowych od podstaw nie jest proste, dlatego nie należy do tanich usług. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostawcy usług internetowych oferują narzędzie umożliwiające wykreowanie własnej strony bez znajomości języka HTML i innej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera i nieco wolnego czasu.

Czym jest kreator stron WWW?

Stworzenie witryny internetowej od podstaw wymaga odpowiednich umiejętności i poświęcenia czasu. Na szczęście nie musisz spędzać wielu godzin na nauce programowania, żeby stworzyć ciekawą i unikalną witrynę. Pomoże ci w tym dobry kreator stron WWW.

Kreator stron jest narzędziem do tworzenia witryn internetowych. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kreatora, przed zakupem sprawdź dokładnie jego parametry i zweryfikuj możliwości narzędzia pod kątem Twoich potrzeb.

Czy tworzenie stron z kreatorem WWW jest łatwe?

Kreator stron WWW bazuje na szablonach i funkcjonalnościach stworzonych przez profesjonalistów. Szablony możesz modyfikować, wstawiając własne treści i grafikę oraz dobierając odpowiadającą ci kolorystykę, czcionkę itp. W ten sposób bez problemu dopasujesz stronę do pozostałych elementów wizerunku marki osobistej lub firmy.

Tworząc stronę z kreatorem WWW, składasz ją z gotowych elementów. Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania na twoim urządzeniu – narzędzie jest dostępne online. Edycja witryny odbywa się w przeglądarce, co dodatkowo ułatwia i przyspiesza pracę.

Po czym poznać dobry kreator stron WWW?

Najlepsze dostępne obecnie na rynku narzędzia do tworzenia stron internetowych to kreatory modułowe. Tworzenie witryny opiera się na wyborze szablonu, a następnie umieszczaniu w nim gotowych elementów dostępnych w bazie usługodawcy. Użytkownik ma do wyboru kilkaset modułów, które pozwalają na wstawienie na stronę:

 • tekstu,
 • nagłówków,
 • grafik,
 • formularzy,
 • map,
 • przycisków.

Niektórzy usługodawcy, chcąc maksymalnie ułatwić klientom samodzielne tworzenie stron, umożliwiają układanie modułów metodą „przeciągnij i upuść”. Użytkownik przeciąga dostępne w bazie moduły w wybrane miejsce na stronie, a następnie dopasowuje je do własnych potrzeb. Rozmieszczenie modułów można zmodyfikować w dowolnym momencie.

Ważne parametry dobrego kreatora stron WWW

Podczas wybierania kreatora zwróć uwagę, czy dostawca usług internetowych posiada zróżnicowaną ofertę. Użytkownik, który chce stworzyć niewielką witrynę z kilkoma podstronami, potrzebuje mniej skomplikowanego kreatora, niż ktoś, kto będzie prowadził sklep online. W pierwszym przypadku cena dostępu do kreatora nie powinna być wyższa niż 150 zł rocznie, natomiast w drugim może sięgać kilkuset złotych.

Wybierając usługę, zapoznaj się z najważniejszymi parametrami kreatora stron WWW. Niezależnie od przeznaczenia twojej strony oraz stopnia jej rozbudowania, każde narzędzie powinno zapewnić:

 • responsywność – automatyczne dopasowanie twojej witryny do każdego formatu ekranu; obecnie większość osób przegląda internet za pomocą smartfonów, dlatego responsywność jest bardzo ważna,
 • połączenie z social media – przejście z witryny do twojego profilu w mediach społecznościowych powinno być łatwe i szybkie,
 • formularz kontaktowy – często wybierana forma kontaktu, dlatego użytkownik powinien móc z niej skorzystać,
 • bogatą paletę kolorów – ułatwia personalizację strony internetowej,
 • wiele dostępnych szablonów – szeroki wybór modyfikowalnych szablonów pozwala na personalizację twojej strony WWW,
 • dużą liczbę dostępnych modułów – sprawdź, czy kreator zapewnia interesujące cię moduły.

Warto również zwrócić uwagę na liczbę podstron, które możesz stworzyć, oraz możliwość wprowadzenia zmian w kodzie HTML. Ważna jest także opcja dodania bloga, ponieważ jest to świetne narzędzie do wypozycjonowania strony w przeglądarkach internetowych.

Zaawansowany kreator WWW – z jego pomocą stworzysz sklep internetowy

Doskonałą propozycją niektórych dostawców usług internetowych jest możliwość stworzenia własnego e-sklepu za pomocą kreatora e-commerce. Warto rozpatrzyć tę opcję, kiedy dopiero rozpoczynasz działalność i nie chcesz inwestować w sklep online tworzony na indywidualne zamówienie. Opłata za dostęp do zaawansowanego kreatora jest dużo mniejsza, niż cena stworzenia sklepu internetowego i jego obsługi.

Decydując się na kreator e-commerce, w łatwy sposób uruchomisz swój e-sklep. Wystarczy, że wybierzesz odpowiadający ci szablon, wstawisz własne zdjęcia i opisy produktów, a następnie skonfigurujesz opcje płatności i dostępne dla klientów formy wysyłki. Po wykonaniu tych kilku prostych czynności możesz zacząć sprzedawać we własnym sklepie online.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie