Czego szukasz

Jak sprzedawać ciuchy przez Internet?

Zbliżająca się wiosna to doskonała okazja, żeby przewietrzyć własną szafę i pozbyć się garderoby, z której już nie korzystamy, a przy okazji zarobić na jej sprzedaży. Oczywiście najłatwiej wykorzystać do sprzedaży Internet. Jak to zrobić skutecznie?

Zdjęcie pięknych sukienek damskich

Jednym z doskonałych źródeł ubrań na sprzedaż może być hurtownia odzieży damskiej, taka jak internetowa Sosimply.pl. Nie zawsze jednak trzeba decydować się na takie pośrednictwo w sprzedaży. Szafy wielu osób zapełniają ubrania, które nie są noszone przez właścicieli już od dłuższego czasu i tylko zajmują miejsce, które można przecież wykorzystać na nowe kreacje. Najprostszy sposób na pozbycie się zbędnej garderoby to umieszczenie ogłoszenia w Internecie. Problem w tym, że nie zawsze jest to skuteczne. Na szczęście jest kilka sposobów, które mogą wpłynąć na atrakcyjność naszej oferty.

Klienci kupują oczyma

Nie jest to przesadzone stwierdzenie, ponieważ, poza atrakcyjną ceną, to właśnie strona wizualna produktu ma najsilniejszy stopień oddziaływania na decyzje zakupowe konsumentów. Przygotowując ofertę sprzedaży niepotrzebnej garderoby, należy zwrócić na to szczególna uwagę. W Internecie produkt prezentowany jest głównie poprzez zdjęcia, a czasami za pośrednictwem materiału filmowego. Ten pierwszy sposób jest jednak łatwiejszym rozwiązaniem.

Żeby zainteresować potencjalnych klientów naszym ubraniem przeznaczonym do sprzedaży, należy odpowiednio sfotografować produkt. Przede wszystkim zdjęcie musi być wysokiej jakości, bo wtedy zwróci szybko uwagę. To oznacza, że musi zostać wykonane aparatem o dobrych parametrach. Najlepiej nadaje się do tego lustrzanka, ale aparaty najnowszych smartfonów również potrafią robić doskonałe zdjęcia, nierzadko bardzo wysokiej jakości.

Sprzedawana garderoba musi jeszcze zostać odpowiednio zaprezentowana na fotografii. Najlepiej uchwycić obiekt na jasnym tle. Ubrania to specyficzny produkt, który dobrze jest fotografować na modelu lub modelce, zamiast wiszący na wieszaku. Oczywiście my sami możemy być takim modelem. Gotowe zdjęcie warto jeszcze lekko zretuszować za pomocą jednego z programów komputerowych.

Gdzie sprzedawać ubranie?

Nie bez znaczenia jest również to, gdzie umieścimy nasze oferty sprzedaży ubrań w sieci. Najbardziej popularny jest serwis aukcyjny Allegro, gdzie można wystawić na sprzedaż przedmiot za określoną cenę lub w formie licytacji. Warto również zamieścić ofertę na różnych portalach z ogłoszeniami, jak na przykład OLX. Można również skorzystać z takich serwisów, jak Vinted czy Szafa.

Sprzedaż ubrań w Internecie musi być poparta dokładnym planowaniem działań. Do nich na pewno należy decyzja, kiedy umieścić ofertę w sieci. Najlepiej zrobić to w niedzielę wieczorem, gdy bardzo wielu internautów przegląda serwisy www. Do tego warto również dodać do oferty odpowiednie tagi, które dobrze scharakteryzują sprzedawaną garderobę, na przykład jej nazwa, kolor, rozmiar, fason itp.

Stosując się do powyższych rad, można znacząco wpłynąć na skuteczność naszej oferty w Internecie, czyli po prostu, sprzedać ubranie. A zarobione pieniądze zawsze można przeznaczyć na nową garderobę.

Zdjęcie: iprachenko / 123RF Zdjęcie Seryjne

Tekst powstał we współpracy z partnerem portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie