Czego szukasz

Jak się zmienia życie kobiety, gdy zostaje mamą? Rekordy macierzyństwa

Dla wielu z nas macierzyństwo, to nie tylko najważniejsza rola w życiu, ale również pokonywanie własnych słabości, przekraczanie granic cierpliwości, bólu i wytrzymałości, to wychodzenie ze strefy komfortu. Macierzyństwo to również sprawdzian wielu umiejętności i czas na rozwijanie nowych. Trochę z przymrużeniem oka spojrzałyście na swoje macierzyństwo i oto efekty.

mama z córką przytulone do siebie

Macierzyństwo

Definiowane jako najważniejsza rola kobiety, ale jak bardzo zmienia życie kobiety i jakie zmiany w niej wywołuje wie tylko ona sama. Macierzyństwo wymaga od kobiety poświęcenia. Poświęcenia czasu, uwagi, zdrowia, urody, bywa, że i kariery zawodowej. Wymieniać można tak bez końca. Jednak drzemiąca w kobietach siłą nie pozwala zapomnieć o sobie samej i czasem obudzona bardzo wcześnie, a czasem po latach, potrzeba realizacji siebie na szczęście odzywa się w każdej z nas.

Dystans do macierzyństwa

Jest coś co pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile macierzyństwa. Przede wszystkim wsparcie innych kobiet oraz nieoceniona pomoc i wsparcie partnera. Ale jest coś jeszcze.
Spojrzenie z dystansem i świadomość, że przez każda z nas zostając mamą przeżywa podobny proces, momenty troski i chwile szczęścia. I to dobrze wróży, że zapytane o Wasze rekordy macierzyństwa potraficie opowiadać o nich z radością i dystansem.

Rekordy macierzyństwa naszych Czytelniczek

 • Agnieszka – osiągnęłam mistrzostwo w przesuwaniu granicy wytrzymałości i fizycznej i psychicznej. Mogę z powodzeniem robić konkurencję psychiatrom, wszystkiego wysłucham i jeszcze to zrozumiem 🙂
 • Ewelina – pierwsza prosta. Początek szkoły podstawowej. Cieszę się przespanymi nocami i przeważnie zjedzonymi obiadami. Choroby przedszkolne za mną, przede mną okres dojrzewania. Cieszę się rodzicielstwem.
 • Aleksandra – ja raz na macierzyńskim wstałam przed synem i byłam wyspana 🙂
 • Klaudia – ja wstaję przed dziewczynkami, o ile same nie mają pomysłu wstać o 5.30 🙂 To jedyny sposób na chwilę spokoju hahaha
 • Katarzyna – język rozmówcy nie stanowi już dla mnie problemu 🙂 Dogadam się z każdym 🙂 wrzeszczącym, głodnym, nie gadającym, gadającym w każdym języku 🙂 umiejętność opanowana do perfekcji! 🙂
 • Ewelina – WC w samotności, przy zamkniętych drzwiach, bez stresu, że jak zamknę to zdążę zrobić to po co tam weszłam 🙂
 • Agnieszka – podnoszenie 2 dzieci na raz w fotelikach na macierzyńskim. Teraz wchodzenie w barierę dźwięku i cierpliwości, przy wariactwie moich bliźniaków.
 • Ania – przez ostatnie 5 lat przespane noce mogę policzyć na palcach jednej ręki. Taki mój rekord: własny, życiowy, podwójny 🙂 – lecę na autopilocie.
 • Klaudia – u mnie nieprzespane noce od 3 lat xD i zastanawiam się „jak ja mogłam tyle czasu przed dziewczynkami MARNOWAĆ” 😉
 • Kasia – 1- szy tydzień po porodzie: przespane łącznie 6h.
 • Agnieszka – 1 bez przerwy przespana noc przez 4 lata.

A na jakie wyżyny i szczyty Ty się wspięłaś zostając mamą? Jakie granice udało Ci się przesunąć, o co siebie wcześniej byś nie podejrzewała?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie