Czego szukasz

Jak się przebranżowić i zostać rekruterem IT w 3 miesiące?

Wysokie zarobki, ciekawe projekty i praca online dla najlepszych firm z całego świata – to tylko niektóre z zalet zawodu rekrutera IT. Pracujesz w HR i chcesz wyspecjalizować się w rekrutacji IT? Sprawdź, jak możesz dokonać tego w zaledwie 3 miesiące.

Rekruterzy IT kluczowi na rynku pracy dziś, jutro i w następnych latach

Rekruterzy IT, podobnie jak programiści, których rekrutują, są rozchwytywani na rynku pracy. A ponieważ branża technologiczna rozwija się w zawrotnym tempie, zapotrzebowanie na specjalistów IT nadal będzie wzrastać. Równolegle na wartości zyskiwać będzie zawód rekrutera IT. Wiąże się on ze znajomością wiedzy technicznej i wieloma wyzwaniami, ale też wysokimi zarobkami. Dla mam atrakcyjna jest również elastyczność, która często idzie w parze z tą profesją.

Jak w takim razie stawiać pierwsze kroki w rekrutacji IT i przebranżowić się na rekrutera IT? Biorąc pod uwagę ilość wiedzy z zakresu nowych technologii oraz konieczność poznania zupełnie nowego podejścia w prowadzeniu specyficznej rekrutacji programistów, najlepiej będzie zdobywać kompetencje pod okiem doświadczonych rekruterów działających w tej branży. Jedną z możliwości jest organizowany przez firmę Talent Place bezpłatny program stażowy, który pozwala szybko i skutecznie przebranżowić się na rekrutera IT.

Sprawdź szczegóły!

Rekruter IT w 3 miesiące? To możliwe!

IT Talent Master to 3-miesięczny staż dla osób, które posiadają doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych i chciałyby rozwijać się w branży IT. Na czym to polega? Uczestnicy i uczestniczki szkolą się pod okiem ekspertów ds. rekrutacji IT. Poznają niezbędną teorię (języki programowania, kluczowe elementy w rekrutacji IT), ale też wykorzystują wiedzę w praktyce.

Jak mówi Joanna Charkiewicz, uczestniczka I edycji:

IT Talent Master to jest dobry start dla osób, które nie wiedzą, gdzie szukać informacji na temat możliwości rozpoczęcia pracy jako rekruter IT. Gdzie szukać wiedzy z zakresu IT, czy jak w ogóle zacząć w tym obszarze działać. I, przede wszystkim, ten program daje możliwość sprawdzenia, czy rekrutacje IT to coś dla Ciebie. Szczególnie, że są tu też ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestniczymy w rekrutacjach IT z mentorkami.

Nie są to łatwe informacje do przyswojenia, a także sama specyfika tych rekrutacji nie każdemu przypadnie do gustu. Osobiście uważam, że jeśli ma się szansę, aby się czegoś nauczyć, to zawsze warto spróbować. Szczególnie w IT Talent Master wszystko odbywa się w miłej atmosferze i zawsze można liczyć na wsparcie i rozmowę z prowadzącymi.

Dołącz i Ty!

Kto może wziąć udział w programie? Każdy, pod warunkiem, że posiada minimum 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu procesów end-to-end jako rekruter non-IT. Nawet jeśli wcześniej nie współpracowało się z Talent Place, można równolegle rozpocząć szkolenie z zakresu rekrutacji IT oraz dołączyć do Społeczności rekruterów w firmie. W ten sposób nie tylko zdobywać wiedzę branżową pod okiem najlepszych ekspertów. Dodatkowo także pojawia się możliwość pracy nad wybranymi projektami non-IT.

Tak jak w przypadku uczestniczki II edycji IT Talent Master, Martyny Grabski:

Od dłuższego czasu rozglądałam się za kursem na rekrutera IT, ale dopiero program IT Talent Master do mnie „przemówił”. Jest to połączenie szkoleń na platformie z prezentacjami (do których w każdej chwili mogę wrócić i faktycznie często wracam) ze spotkaniami z mentorkami na żywo, podczas których można upewnić się czy dobrze zrozumiało się dany moduł. Dodatkowo dało mi to możliwość dołączenia do społeczności i realizowania w wolnym czasie projektów spoza IT.

W IT Talent Master nauczyłam się mnóstwa rzeczy. Zaczynając od kwestii technicznych, poprzez wyszukiwanie odpowiednich profili kandydatów, aż po pracę nad treścią wiadomości do potencjalnych kandydatów. Dzięki temu pogłębiłam swoją wiedzę nie tylko z rekrutacji IT, ale też rekrutacji i sourcingu w ogóle. Co przekłada się to na lepsze efekty także przy projektach non- IT.

A teraz informacja, na którą czekały wszystkie mamy – szkolenie jest w 100% zdalne! Materiały edukacyjne dostępne są na platformie online, dzięki czemu można zapoznać się z nimi w dowolnym momencie. Spotkania z mentorkami zaś umawiane są elastycznie, tak, żeby wszyscy uczestnicy mogli do nich dołączyć.

Praktyka (pod okiem mentora) czyni mistrza!

Niedobór talentów IT na rynku pracy i stale rosnące zapotrzebowanie na nie, inna niż wszystkie specyfika kandydatów IT oraz konieczność posiadania aktualnej wiedzy na temat najnowszych technologii – to wszystko sprawia, że rekrutacje IT są najtrudniejszymi w HR i wymagają doskonałego przygotowania.

Dlatego przebranżowienie się na rekrutera IT wymaga wiele nauki i praktycznych ćwiczeń. W programie IT Talent Master odkrywać tajniki skutecznej rekrutacji IT pomagają prawdziwe ekspertki z bogatym doświadczeniem w branży. Jak współpracę z mentorkami wspominają uczestniczki?

Joanna Charkiewicz: Mentorki były cały czas dostępne dla uczestników programu. Opowiadały na nasze pytania, rozwiewały wątpliwości. Co tydzień mieliśmy spotkanie grupowe z Karoliną Opaczyńską, IT Busiess Unit Manager i senior rekruterką IT, podczas którego omawialiśmy materiał do nauki z danego tygodnia. Poza tym odbywały się również oddzielne spotkanie z Mentorkami indywidualnie (co tydzień z innym), na które mogliśmy się „wdzwonić” i zadawać pytania.

Martyna Grabski: Od Mentorek dostałam mnóstwo świetnych rad. Poznałam też super sposoby na pozyskiwania kandydatów IT. Na spotkaniach mogłam zobaczyć „na własne oczy”, jak doświadczeni rekruterzy IT wykonują sourcing, jak konstruują wiadomości do kandydatów, jakie metody im się sprawdzają i wiele więcej. Zawsze mogłam liczyć na wsparcie prowadzących i chętnie z niego korzystałam.

Mentorskie wsparcie to nie koniec zalet IT Talent Master. Sam program jest bezpłatny, a nawet można podczas jego trwania zarabiać na sukcesach w projektach, które się realizuje. Podoba Ci się taka ścieżka rozwoju w HR?

Jeśli widzisz się w roli rekruterki IT i masz już doświadczenie w HR, zgłoś się do programu!

A jeśli nie potrzebujesz szkoleń, a pracy – dołącz do zespołu Talent Place!

Grafika: Talent Place

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie