Czego szukasz

Jak rozwiązywać zawiłe konflikty w rodzinie? – video poradnik

W każdej, nawet najlepszej rodzinie zdarzają się konflikty. Jak je rozwiązywać i jak nie dopuścić do sytuacji bez wyjścia? Na pytanie naszej Czytelniczki, która mówi, że znalazła się pod ścianą, odpowiada Joanna Baranowska – coach i psycholog. Zobaczcie nasz video poradnik.

Mama i córka przytulają się

Napisała do nas Czytelniczka:

Mój mąż i mąż mojej mamy są bardzo skłóceni. Wcześniej mieszkaliśmy razem w jednym domu, ale przez te kłótnie zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę, kiedy byłam w ciąży.

Mąż mamy zaczął mieć wyraźnie jakiś problem do nas, a raczej do mojego męża i zaczęło się to odbijać na wszystkich domownikach. Moja mama wysłuchiwała pretensji, że z nami rozmawia, kłócili się przez nas, my ledwo co z nim rozmawialiśmy bo burczał na nas. W domu było bardzo nieprzyjemnie i sztywno. Każdy bał się odezwać do niego, bo nikt nie wiedział o co chodzi P. (maż mamy).

Zbierało się, zbierało i jego akcje zmusiły nas do wyprowadzki. Wyprowadzaliśmy się w strasznej atmosferze, z mamą strasznie płakałyśmy, bo w życiu byśmy nie pomyślały, że tak się to potoczy.

Mamy duży dom, w którym nie da się wspólnie mieszkać. Dom stoi w połowie pusty, a my wynajmujemy małe mieszkanie.

Minęło już kilka miesięcy odkąd nie mieszkamy razem, my nadal nie rozmawiamy z P., on również nie zamierza i nadal nie wiemy o co chodziło, o co poszło. Ale mi i mamie zależy żeby zrobić coś z tą sytuacją.

Czy możecie mi podpowiedzieć jak rozwiązać tę telenowelę?

Czytelniczka

Takie i inne sytuacje zdarzają się w wielu rodzinach. Konflikty to naturalny element życia rodzinnego, ale jak je rozwiązywać, zanim sprawa stanie na ostrzu noża?

Zobaczcie nasz video poradnik, przygotowany przez Joasię Baranowską.

A może Ty masz pytanie, na które brak na razie odpowiedzi? Zawiły problem, który rośnie, zamiast zostać rozwiązany? Napisz do nas na [email protected], a Twoje pytanie przekażemy Joasi Baranowskiej.

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie