Czego szukasz

Jak rozsądnie wybrać probiotyk?

Często zdarza się, iż typowy pacjent, z braku odpowiedniej wiedzy i niedoinformowania, utożsamia cenne dla organizmu probiotyki z wątpliwej jakości suplementami diety. Podczas gdy te drugie, o ile nie są atestowane i pochodzenia organicznego, to nierzadko zwykłe placebo, te pierwsze – umiejętnie dobrane okazują się prawdziwym skarbem. Poniżej podzielimy się wartościowymi wskazówkami dotyczącymi prawidłowej probiotykoterapii.

Profilaktycznie, czy leczniczo?

Pierwsze pytanie, na które należy znaleźć jednoznaczną odpowiedź to kwestia, po co w ogóle zażywać probiotyki. Na rynku jest tego typu preparatów cała masa, ostatnio modne stały się chociażby wyroby Swanson. Czy warto w nie jednak zainwestować? W jakim celu zostają one wypuszczone na rynek farmaceutyczny i czy punkt dystrybucyjny w postaci sklepu online to pewne źródło?

Zacznijmy od początku. Probiotyk zalecany jest nie tylko wtedy, gdy „faszerujemy” organizm antybiotykami! Pieczołowicie skomponowany produkt opatrzony atestem potwierdzającym bezpieczeństwo jego zażywania, tak jak te w przypadku probiotyków Swanson, pozwala właściwie zadbać o mikroflorę jelit, która z kolei przekłada się na wzorową kondycję zdrowotną.

Po charakteryzowane specyfiki warto sięgać, zwalczając grzybicę, przy atopowym zapaleniu skóry, alergiach pokarmowych, zespole jelita drażliwego, czy w okresie karmienia piersią i podczas ciąży. Co więcej, probiotyk jest mile widzianym składnikiem racjonalnej i zdrowej diety pomiędzy sezonami – jesienią a zimą, czy zimą i wiosną, gdy zwiększa się zachorowalność na przeziębienia.

Zażywać rano, czy wieczorem?

Nawet najlepszej klasy probiotyk może skutecznie działać dopiero wtedy, gdy mu na to pozwolimy, to jest zadbamy o regularność oraz stosowną porę suplementacji. Oczywiście każdy preparat jest odmienny, tak składem jak i zaleceniami producenta, co do jego zażywania, więc nie jest dobre generalizowanie.

Sugerowane jest wnikliwe zapoznanie się z ulotką, która obowiązkowo musi zostać zawarta w opakowaniu produktu probiotycznego i ścisłe trzymanie się wskazań widniejących na broszurce informacyjnej. Dla przykładu, specjalistycznie dobrane składem probiotyki Swanson dostępne online w sklepie WitaminySwanson.pl przeznaczone są do przyjmowania w dawce jedna kapsułka dziennie, najlepiej w godzinach wieczornych, podczas spożywania posiłku. Produkt należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie