Czego szukasz

Jak przygotować wyprawkę szkolną na czas nie tracąc fortuny?

Wakacje powoli mijają, a powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, nowy etap szkolny moich dzieci witam z ekscytacją, ale też… trwogą. W końcu wiąże się to z niemałymi wydatkami, tym bardziej przy dorastającej trójce. Nadwyrężony wakacyjnymi wydatkami budżet domowy aż prosi się o chwilę oddechu, a tu BACH! Wrzesień! W tym czasie wszelkie oferty promocyjne są u nas na wagę złota. A przecież najczęściej właśnie w sierpniu się kończą.

wyprawkę

Jak przygotować wyprawkę szkolną bez bólu dla portfela?

Szczególnie teraz, w czasie inflacji, koszty wyprawki szkolnej znacznie wzrosną i mogą poważnie nadwyrężyć każdy mamowy budżet domowy. W jaki sposób rozsądnie rozplanować wydatki? Z ODPOWIEDNIM WYPRZEDZENIEM! Tylko co, gdy budżet się nie spina, bo wcześniej miałam inne wydatki? Wiadomo wakacje rządzą się innymi prawami i domyślam się, że Ty też, podobnie jak ja w lipcu nie myślisz o kupowaniu zeszytów i książek. Zresztą u mojego licealisty nawet nie było wiadomo jakie książki będą potrzebne. No cóż, trudno, nie zostało zbyt wiele czasu i trzeba sobie jakoś poradzić.

Jak wyprawić wyprawkę szkolną?

Po pierwsze, odkąd pamiętam staram się dzielić budżet domowy na mniejsze części i następnie trzymać się ustalonych miesięcznych kwot na poszczególne cele. Wiem, brzmi prościej, niż wygląda to w rzeczywistości. 😉 

Po drugie, szukam okazji w Internecie. Czasem można coś kupić z drugiej ręki, a czasem trafić na okazjonalny rabat. 

Po trzecie, należę też do kilku mamowych grup na FB i czasem z naszych kuluarowych rozmów dowiaduję się od innych mam o fajnych promocjach czy okazjach. Na jednej takiej grupie znajoma zaczęła opowiadać o PayPo. Słyszałam już wcześniej tę nazwę i czasem pojawiała mi się taka opcja płatności w jednym ze sklepów, w którym robię zakupy, ale nie sprawdzałam na czym to polega.

Back to School z PayPo – sprawdzam! 

Jak zaczęłam szukać w Internecie miejsc, w których mogę płacić z opcją odroczonych płatności okazało się, że PayPo przygotowało akcję “Back to School”. Będzie ona realizowana w dniach 22 sierpnia – 5 września 2022 roku. W akcji bierze udział około 20 popularnych sklepów z asortymentem dla dzieci, młodzieży i nastolatków. Wszystkie znajdziesz na stronie Back to school z PayPo. Ja już widzę w tym potencjał dla umęczonych wakacyjnymi wyzwaniami portfeli rodziców. Przecież na liście sklepów, które przystąpiły do akcji są takie, z których najczęściej korzystamy kompletując wyprawki szkolne.

Oferują one promocje i kody rabatowe obniżające wartość zamówienia, a w wybranych sklepach, biorących udział w akcji jest możliwość wygodnego rozłożenia płatności na raty 0%, co po wakacyjnym uszczupleniu budżetu domowego i szalejącej inflacji może być najlepszą opcją na zakup wyprawki szkolnej.

Dlatego, w tym roku planuję skorzystać z akcji “Back to School z PayPo”! Poszukam podręczników z drugiej ręki, odłożę na później mniej naglące wydatki i poczekam z pewnymi zakupami do jesiennych wyprzedaży. Mój domowy budżet się zepnie, nie będę ruszać oszczędności, a to, co nie będzie pasowało moim dzieciom, będę mogła zwrócić nie wydając ani złotówki. Czuję, że mój portfel został uratowany.

A na koniec najważniejsze – we wszystkich sklepach biorących udział w akcji ‘Back to School z PayPo’ mogę zapłacić, wybierając metodę płatności PayPo – czyli kupuję od razu, a płacę za 30 dni bez dodatkowych kosztów!

Tym bardziej jest to wygodne w przypadku, gdy robię zakupy właśnie dla moich dzieci, ponieważ dzięki PayPo, jeszcze przed opłaceniem zakupów, mogę otrzymać produkty. Także wspólnie, już na żywo oglądniemy zamówione produkty i wspólnie zdecydujemy, które z nich z nami zostaną. Resztę odsyłam i nie płacę nic. Ogromna wygoda!

Także nie mrożę pieniędzy i kompletuję jedynie potrzebne rzeczy. Dla nas to opcja idealna! A Ty jak kompletujesz wyprawkę szkolną dla swojego dziecka?

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie