Czego szukasz

Jak przygotować się do zabiegów depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej to jeden z chętniej wybieranych sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Jest efektywny, bezpieczny i można go zastosować w różnych partiach ciała. Poza tym jest bezbolesny, co jest bardzo ważnym argumentem. Warto jednak pamiętać, że do samego zabiegu trzeba się dobrze przygotować.

Kiedy laserowe usuwanie włosów jest niemożliwe?

Przed każdym zabiegiem przeprowadzane są konsultacje lekarskie. Specjalista ocenia stan skóry. Szczególną uwagę poświęca się kobietom w ciąży oraz osobom z rozrusznikiem serca. Poza tym depilacja laserowa nie zostanie przeprowadzona przy infekcjach bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych takich jak na przykład opryszczka. Dodatkowych konsultacji będą wymagać natomiast osoby cierpiące na łuszczycę, bielactwo lub inne choroby skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by kilka tygodni przed depilacją unikać opalania i stosowania samoopalaczy. Wynika to z faktu, że laser reaguje na ciemne owłosienie – czyli obecność pigmentów zwanych melaninami. W opalonej skórze jest ich więcej, co może osłabić efekt zabiegu. Kilka tygodni przed depilacją (zazwyczaj 2-4) nie należy skóry woskować, używać pasty cukrowej czy pęsety. Natomiast można golić owłosienie.

Unikaj złuszczania naskórka i stosowania peelingu, dbaj o prawidłowe nawilżenie skóry oraz odstaw wszystkie leki światło uczulające, antydepresanty, psychotropy, antybiotyki lub sterydy. Specjaliści doradzają również, by zrezygnować z picia naparów z takich ziół jak rumianek, nagietek, dziurawiec czy skrzyp polny. Skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona. Dzięki temu laser będzie skuteczny.

Wybór salonu depilacji w Warszawie

Niezwykle ważnym aspektem jest również wybór miejsca, w którym zostanie przeprowadzona depilacja laserowa. Warszawa na swoim terenie ma wiele profesjonalnych gabinetów, które gwarantują usługi na najwyższym poziomie. Poza wykwalifikowaną kadrą dysponują również najlepszej jakości sprzętem. A to sprawia, że zabiegi depilacji dają trwałe efekty. Zawsze są poprzedzone dogłębną analizą barwy i grubości włosa pacjenta, a parametry dobiera się indywidualnie. To dlatego bezpieczna i skuteczna jest depilacja laserowa. Warszawa ma duże możliwości, więc bez problemu można znaleźć idealny gabinet dla siebie. Owłosienie jest usuwane z różnych miejsc takich jak twarz, ramiona, pachy, plecy, nogi czy stopy oraz bikini. Nowoczesne urządzenia natomiast minimalizują ryzyko oparzenia skóry oraz pozwalają szybko przywrócić skórze piękny wygląd.

Materiał we wsółpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie