Czego szukasz

Jak przygotować idealne graficzne CV?

Jak przykuć uwagę rekrutera i wyróżnić się wśród wielu kandydatów? Masz tylko kilka sekund na zrobienie dobrego wrażenia dokumentami aplikacyjnymi. Te kilka sekund może zadecydować o tym kto pracę dostanie, a kto nie… Jak się wyróżnić? Przygotuj graficzne CV.

  • Radosław Panas - 23/04/2015

Tradycyjne CV już dawno nie robi na nikim wrażenia

Zazwyczaj słyszymy, że CV powinno być schludne, przejrzyste i … czarno-białe. Jednak czasy białej kartki papieru z napisami w kolorze czarnym się kończą. Zanim potencjalny pracodawca zaprosi wybranych przez siebie kandydatów na rozmowę rekrutacyjną musi przejrzeć dziesiątki, a czasem setki podobnie wyglądających dokumentów aplikacyjnych. Można mieć zatem: doświadczenie, wykształcenie, wiedzę, talent, osobowość… i bezskutecznie szukać pracy. Same kompetencje to jedno, a drugie to odpowiednie ich sprzedanie, czyli podanie informacji tak, by potencjalny pracodawca zechciał poznać nas osobiście. Dlatego warto się postarać, by oprócz solidnego przygotowania do pracy pokazać swoją innowacyjność i zaangażowanie. Twoje CV ma za zadanie przedstawić Cię jako najlepszego kandydata na stanowisko, na które aplikujesz.

Co zatem zrobić aby wyróżnić się w tłumie pretendentów do wymarzonego stanowiska?

Daj się zauważyć!

Badając proces poszukiwania pracy, odkryliśmy bardzo ważną zasadę o której często zapominają kandydaci aplikujący na daną ofertę pracy – „Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność„. Ta z pozoru banalna idea znana jest już od dawna. Tylko jak się wyróżnić przy pomocy zwykłej kartki papieru?

Poniżej zestawiliśmy dwa życiorysy. CV po lewej stronie zostało przygotowane w standardowy sposób, w zwykłym edytorze tekstu. Natomiast CV z prawej strony zostało przygotowane zgodnie z nowymi trendami.

 

Obie aplikacje posiadają identyczne informacje o kandydacie. Czemu jednak CV z prawej strony jest bardziej skuteczne?

Odpowiedni wzór CV od razu zwraca na siebie uwagę, często nawet zanim osoba rekrutująca skupi się na jego zawartości merytorycznej. Atrakcyjna forma przekazu świadczy o tym, że kandydat zaangażował się w proces poszukiwania pracy, wyjątkowo dba o swój wizerunek zawodowy i stosuje nowoczesne rozwiązania.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

Nie od dzisiaj wiadomo, że pierwsze wrażenie jest jednym z najważniejszych czynników w kontaktach międzyludzkich, także tych między pracodawcą, a przyszłym pracownikiem.  Nasze pierwsze wrażenie budujemy już za pomocą wysyłanych dokumentów aplikacyjnych, wśród których na pierwszy ogień zawsze idzie życiorys zawodowy. CV jest elementem, który wpływa na to, czy zostaniemy zaproszeni do dalszych etapów procesu rekrutacji. Warto więc zadbać o to, by nasz dokument wywarł pozytywne wrażenie i został zapamiętany przez osobę rekrutującą. 

Zachowaj umiar

Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić. Niezależnie od formy jaką przybiorą Twoje dokumenty aplikacyjne ich przejrzystość i użyteczność to podstawa. Pamiętaj również, że każde CV (również kreatywne) powinno być profilowane, czyli dostosowane do konkretnej oferty pracy.

Nie liczy się tylko treść

Przy obecnej konkurencji na rynku pracy, dyplom i szereg pozycji w papierowym CV nie gwarantują sukcesu.  Nie tylko treść  CV, ale również jego forma i szata graficzna świadczą o Tobie. Pierwsze wrażenie po otworzeniu CV jest niemalże tak samo ważne, jak wrażenie, które robimy po przekroczeniu progu pokoju osoby rekrutującej. CV gra zasadniczą rolę w promocji siebie i uzyskaniu przepustki na rozmowę kwalifikacyjną.  Pamiętaj, CV jest Twoją wizytówką i może stanowić klucz do otrzymania wymarzonej pracy.

Pomyśl zatem, jak chciałabyś aby wyglądało Twoje wymarzone CV? I stwórz je!

UWAGA ZNIŻKA!!

Droga Mamo, chciałabyś stworzyć swoje graficzne CV przy pomocy CraftCV

Jeśli TAK, skorzystaj z rabatu tylko dla Czytelniczek mamopracuj.pl.

Dokonując zakupu wpisz kod: mamopracuj a uzyskasz 30% zniżki! Zniżka obowiązuje do odwołania 😉 

Zapraszamy!28.04.2015

Lista osób nagrodzonych w Konkursie z dnia 28 kwietnia 2015 r. 

Magdalena Piórko, Kala Wiśniewska, Panna Anna Pozytywna, Marta Cicha, Justyna Luzak, Magda Gutowska Bartek Gutowski, Agnieszka Sk, Daszeńka Wspaniała, Wioleta Skawińska, Magda Gibała, Anna Kałamarz, Kasia Sobolewska, Wiola Grabowska – Gromek, Anna Wolny, Ewelina Godl, Joanna Janicka, Magdalena Kowalska, Agnieszka Szmuc, Eliza Karwowska, Kasia Katarzyna.

Prosimy o kontakt – wysłanie nam wiadomości na FB i podanie w niej adresu email, najpóźniej do 4 maja.

Dziękujemy!

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Radosław Panas
Ekspert kreatora CV - www.craft-cv.com.
Podyskutuj

#WomanOnStage – Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars

Firma Aptiv wraca do nas po wakacyjnej przerwie z ciekawym wydarzeniem. Niezależnie od tego czy interesujesz się motoryzacją i nowymi technologiami, czy może po prostu lubisz być na bieżąco z nowinkami, na tym spotkaniu nie może Cię zabraknąć! Sprawdź dlaczego i zapisz się już teraz!
  • Ewa Moskalik - Pieper - 17/09/2019

Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars: #WomanOnStage

Po wakacyjnej przerwie firma Aptiv nadal nie zwalnia tempa i już:

25 września o godzinie 18:00 w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się 6 edycja Connected.Cars: #WomenOnStage.

Ta edycja jest wyjątkowa i szczególnie ważna, ponieważ w całości przygotowały ją kobiety – inżynierki z Aptiv, które pokażą Wam, że świat motoryzacji nie jest tylko domeną mężczyzn.

Oczywiście na spotkanie zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów. 🙂

Poznaj szczegóły spotkania i zapisz się!

Możesz mieć niepowtarzalną okazję wyruszenia do krainy nowych technologii i samochodów przyszłości. Poznać tematy związane z bezpieczeństwem, inteligencją samochodów, testowania oraz budowania innowacyjnych produktów pod kątem Agile, ale nie tylko!

To będzie też doskonała okazja, żeby porozmawiać z managerami Aptiv o możliwościach zatrudnienia! Dlatego zabierz ze sobą swoje CV!

Agenda:

18:00 -18:20 – Poznajmy się!

18:20 – 18:40 – Dlaczego testowanie samochodów przyszłości jest takie ważne?

18:40 – 19:10 – Networking (pizza & drinks on us!)

19:10 – 19:30 – Wyższy poziom inteligencji w samochodach przyszłości – projekt Simusafe

19:30 – 19:50 – Agile jako narzędzie do budowania innowacyjnych produktów w branży automotive.

19:50 – 21:00 – Speed recruiting + Networking

Wydarzenie jest bezpłatne, ale rejestracja obowiązkowa. Łap bilet!

Co jeszcze Cię czeka na miejscu?

  • Mocna dawka wiedzy oraz inspiracji od najlepszych inżynierek oraz managerów!
  • Strefy inżynieryjne, w których spotkacie ekspertów Aptiv oraz porozmawiacie o aktualnych ofertach pracy.
  • Spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Mamo Pracuj.
  • Dla pierwszych 100 osób specjalne prezenty!
  • Pizza i napoje.

Zobacz jak wygląda serce i dusza samochodów przyszłości 🙂

Nie przegap okazji i zapisz się! Do zobaczenia 25 września!

Wiemy, że takie bilety szybko się rozchodzą 🙂

aptiv logo

Zdjęcie: archiwum Aptiv

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Networking sposobem na sukces

Kobiety z reguły bardzo naturalnie nawiązują relacje, czy tą umiejętność można przełożyć na biznes? Zastanawiasz się jak rozwinąć swoją firmę i nawiązać pierwsze kontakty biznesowe? Wykorzystaj swoje zdolności komunikacyjne aby rozmawiać skutecznie o swoich interesach tworząc efektywną sieć networkingową.

  • Marta Hycnar - 17/09/2019
networking - 3 kobiety przy posiłku

Networking, czyli nawiązywać relacje biznesowe?

Biznes to ludzie, a budowanie i podtrzymywanie relacji to podstawowy czynnik sukcesu w biznesie. Przedsiębiorcy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, coraz większą uwagę poświęcają na tworzenie i pielęgnowanie relacji biznesowych, kształtując sieć kontaktów. Zaufany partner biznesowy poleca Cię swojemu klientowi, a on kolejnemu kontrahentowi i twoja działalność nabiera rozpędu. Budując szeroką siatkę kontaktów inwestujesz w przyszłość swojego biznesu. 

Dlaczego to tak ważne?

Każdy napotkany człowiek to nowe doświadczenia i szersza wiedza, która pomoże Ci rozwinąć firmę. Wykorzystaj każdą szanse na rozmowę, nigdy nie wiesz co może ona przynieść. To dzięki ludziom, którzy nas otaczają docieramy do odbiorców naszych usług. Posiadanie znajomości jest często negatywnie kojarzone, a tu przede wszystkim chodzi o współpracę. Spotkania networkingowe są nie tylko sposobem na rozwój twojego biznesu, ale także sposobem na znalezienie pracy. Raport Banku Danych o Inżynierach wskazuje, że networking jest skuteczniejszy niż wszystkie inne metody poszukiwania pracy. Według badań ok. 65% do 85% posad udaje się znaleźć dzięki pomocy, jaka płynie z sieci kontaktów.

Networkingowe know how

„Networking oparty jest na pielęgnowaniu relacji, których fundamentem jest zaufanie w celu udzielania sobie wzajemnie wsparcia, tj. wzajemnych korzyści takich jak dostęp do informacji, udzielenie opinii lub wsparcie emocjonalne” – to najtrafniejsza definicja networkingu. Zatem ważne jest aby opierał się on na wzajemności. 

Największa światowa organizacja networkingowa BNI działająca w Polsce, stworzyła tradycję śniadań biznesowych, podczas których przedsiębiorcy mają możliwość lepiej się poznać. Spotykamy się o 7 rano aby porozmawiać o swoim biznesie, o sukcesach i pomysłach. W przyjaznej atmosferze wymieniamy się wzajemnymi kontaktami i umożliwiamy zrobienie biznesu innym. Jest to najlepszy sposób na prowadzenie firmy. Przyjemny i skuteczny, a wczesna poranna pora spotkania nie wpływa na nasze codzienne obowiązki. 

Myślisz o tym, aby założyć swój biznes, szukasz partnerów lub inwestorów? A może prowadzisz już swoją firmę i chcesz dotrzeć do nowych klientów? Jeżeli szukasz sposobów na to, żeby rozwinąć swoją karierę zawodową – wybierz się na spotkanie networkingowe.

Pamiętaj jednak, aby na co dzień wykorzystywać networking szukając wśród znajomych zaufanych partnerów, dostawców usług czy pracowników. Bądź otwarta na ludzi, a nawiązywanie kontaktów przyjdzie Ci z łatwością. Wykorzystaj networking aby rozwinąć własną firmę, wypromować siebie i swój pomysł. Szybko i przyjemnie zdobędziesz nowych klientów i wartościowe kontakty biznesowe. Przecież psychologia biznesu dowodzi, że kobiety mają naturalne predyspozycje do networkingu. Sprawdź sama!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł to zajrzyj jeszcze do innych naszych wpisów, które zostały stworzone z myślą o pierwszych krokach w biznesie:

Zdjęcie: Storybloks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Hycnar
Współzałożycielka firmy HarmoniquePR – Agencji Public Relations. Trenerka biznesu z wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Członek międzynarodowej grupy Business Network International.  Ceni sobie profesjonalne podejście do biznesu oraz umiejętności komunikacyjne. Specjalistka w budowaniu trwałych i harmonijnych relacji. Wulkan energii, zaraża optymizmem. U ludzi uwielbia szczery i promienny uśmiech.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail