Czego szukasz

Jak przygotować idealne graficzne CV?

Jak przykuć uwagę rekrutera i wyróżnić się wśród wielu kandydatów? Masz tylko kilka sekund na zrobienie dobrego wrażenia dokumentami aplikacyjnymi. Te kilka sekund może zadecydować o tym kto pracę dostanie, a kto nie… Jak się wyróżnić? Przygotuj graficzne CV.

Tradycyjne CV już dawno nie robi na nikim wrażenia

Zazwyczaj słyszymy, że CV powinno być schludne, przejrzyste i … czarno-białe. Jednak czasy białej kartki papieru z napisami w kolorze czarnym się kończą. Zanim potencjalny pracodawca zaprosi wybranych przez siebie kandydatów na rozmowę rekrutacyjną musi przejrzeć dziesiątki, a czasem setki podobnie wyglądających dokumentów aplikacyjnych. Można mieć zatem: doświadczenie, wykształcenie, wiedzę, talent, osobowość… i bezskutecznie szukać pracy. Same kompetencje to jedno, a drugie to odpowiednie ich sprzedanie, czyli podanie informacji tak, by potencjalny pracodawca zechciał poznać nas osobiście. Dlatego warto się postarać, by oprócz solidnego przygotowania do pracy pokazać swoją innowacyjność i zaangażowanie. Twoje CV ma za zadanie przedstawić Cię jako najlepszego kandydata na stanowisko, na które aplikujesz.

Co zatem zrobić aby wyróżnić się w tłumie pretendentów do wymarzonego stanowiska?

Daj się zauważyć!

Badając proces poszukiwania pracy, odkryliśmy bardzo ważną zasadę o której często zapominają kandydaci aplikujący na daną ofertę pracy – „Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność„. Ta z pozoru banalna idea znana jest już od dawna. Tylko jak się wyróżnić przy pomocy zwykłej kartki papieru?

Poniżej zestawiliśmy dwa życiorysy. CV po lewej stronie zostało przygotowane w standardowy sposób, w zwykłym edytorze tekstu. Natomiast CV z prawej strony zostało przygotowane zgodnie z nowymi trendami.

 

Obie aplikacje posiadają identyczne informacje o kandydacie. Czemu jednak CV z prawej strony jest bardziej skuteczne?

Odpowiedni wzór CV od razu zwraca na siebie uwagę, często nawet zanim osoba rekrutująca skupi się na jego zawartości merytorycznej. Atrakcyjna forma przekazu świadczy o tym, że kandydat zaangażował się w proces poszukiwania pracy, wyjątkowo dba o swój wizerunek zawodowy i stosuje nowoczesne rozwiązania.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

Nie od dzisiaj wiadomo, że pierwsze wrażenie jest jednym z najważniejszych czynników w kontaktach międzyludzkich, także tych między pracodawcą, a przyszłym pracownikiem.  Nasze pierwsze wrażenie budujemy już za pomocą wysyłanych dokumentów aplikacyjnych, wśród których na pierwszy ogień zawsze idzie życiorys zawodowy. CV jest elementem, który wpływa na to, czy zostaniemy zaproszeni do dalszych etapów procesu rekrutacji. Warto więc zadbać o to, by nasz dokument wywarł pozytywne wrażenie i został zapamiętany przez osobę rekrutującą. 

Zachowaj umiar

Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić. Niezależnie od formy jaką przybiorą Twoje dokumenty aplikacyjne ich przejrzystość i użyteczność to podstawa. Pamiętaj również, że każde CV (również kreatywne) powinno być profilowane, czyli dostosowane do konkretnej oferty pracy.

Nie liczy się tylko treść

Przy obecnej konkurencji na rynku pracy, dyplom i szereg pozycji w papierowym CV nie gwarantują sukcesu.  Nie tylko treść  CV, ale również jego forma i szata graficzna świadczą o Tobie. Pierwsze wrażenie po otworzeniu CV jest niemalże tak samo ważne, jak wrażenie, które robimy po przekroczeniu progu pokoju osoby rekrutującej. CV gra zasadniczą rolę w promocji siebie i uzyskaniu przepustki na rozmowę kwalifikacyjną.  Pamiętaj, CV jest Twoją wizytówką i może stanowić klucz do otrzymania wymarzonej pracy.

Pomyśl zatem, jak chciałabyś aby wyglądało Twoje wymarzone CV? I stwórz je!

UWAGA ZNIŻKA!!

Droga Mamo, chciałabyś stworzyć swoje graficzne CV przy pomocy CraftCV

Jeśli TAK, skorzystaj z rabatu tylko dla Czytelniczek mamopracuj.pl.

Dokonując zakupu wpisz kod: mamopracuj a uzyskasz 30% zniżki! Zniżka obowiązuje do odwołania 😉 

Zapraszamy!28.04.2015

Lista osób nagrodzonych w Konkursie z dnia 28 kwietnia 2015 r. 

Magdalena Piórko, Kala Wiśniewska, Panna Anna Pozytywna, Marta Cicha, Justyna Luzak, Magda Gutowska Bartek Gutowski, Agnieszka Sk, Daszeńka Wspaniała, Wioleta Skawińska, Magda Gibała, Anna Kałamarz, Kasia Sobolewska, Wiola Grabowska – Gromek, Anna Wolny, Ewelina Godl, Joanna Janicka, Magdalena Kowalska, Agnieszka Szmuc, Eliza Karwowska, Kasia Katarzyna.

Prosimy o kontakt – wysłanie nam wiadomości na FB i podanie w niej adresu email, najpóźniej do 4 maja.

Dziękujemy!

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ekspert kreatora CV - www.craft-cv.com.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie