Czego szukasz

Jak powinno wyglądać idealne kobiece biuro?

Jak powinno wyglądać idealne kobiece biuro? Pełne słodkiego różu czy delikatnego błękitu? Zaglądamy w typowo kobiece wnętrza gdzie pomiędzy jednym, a drugim spotkaniem biznesowym kobiety sukcesu przeglądają korespondencje i sprawdzają bieżące sprawy działu.

Wyraziste neonowe kolory

Stawiają na nie indywidualistki. Zresztą potwierdza się to jak bliżej poznamy właścicielkę takiego wnętrza. To są osoby bardzo pewne siebie o dobrym wyczuciu smaku.

Świecąca zieleń

Pani Agata jest księgową i zielony kolor mebli pozwala jej się łatwiej skupić. Ogólnie lubi się otaczać wszystkim co zielone. Więc też nie dziwi nas spora ilość roślin doniczkowych. Nawet w ciemnym rogu pokoju też stoi kwiatek. Ten akurat sztuczny, zwraca uwagę właścicielka biura rachunkowego, kupiłam go kiedyś robiąc zamówienie przed Bożym Narodzeniem w hurtowni dekoracji świątecznych jak Bomm.pl.

Jaskrawy pomarańcz

Ni to róż ni to pomarańcz, ale i tak bardzo daje po oczach kolor ściany we wnętrzu gabinetu pani Magdy. Szare ściany, trochę chłodnego chromu i ten wściekły pomarańcz. Ale jak mówi właścicielka, czuje się dzięki niemu pełna energii. Poza tym, jak zauważa ze śmiechem, idealnie pasuje do jej cery. Akurat w branżach zajmujących się nowoczesną technologią można spotkać takie połączenie nader często.

Bliżej ziemi

Wchodząc do niektórych wnętrz czujemy się jak w jakimś sanktuarium ku czci matki ziemi. Dominują w nich kolory natury. Od mocnych zieleni rodem z dżungli po kolory jesieni czy design w stylu etno, boho. Dużo też zależy od branży, bo nie w każdej rozgardiasz w stylu boho przejdzie bez uniesienia brwi. Jednak często można go przemycić w dodatkach jak rośliny na parapecie czy kompozycje ze sztucznych kwiatów.

Więcej inspiracji na blogu Hurtowni Kwiatów Sztucznych Bomm.pl – https://www.bomm.pl/pl/blog/.

Jak jest odbierane biuro typowo kobiece?

Często widać to w branży, w której dominują mężczyźni. Za to w branżach typowo kobiecych widać już wyraźną rewię w wystroju przestrzeni biurowej. Duże znaczenie ma też to, że kobiety coraz częściej obejmują stanowiska kierownicze czy prowadzą własne firmy.

Kobiece biura były do tej pory traktowane mniej uważnie. Jednak wraz ze wzrostem zatrudnienia kobiet na stanowisku wyższym niż asystentka czy sekretarka wystrój wnętrza kobiecego biura nabrał większego znaczenia w świecie biznesu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie