Czego szukasz

Jak pomagać sensownie? Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

Widziałeś na swoim FB czy insta mnóstwo apeli o pomoc dla chorego dziecka czy bezdomnego pieska. Serce rośnie, kiedy widać jak chętnie i jak często Polacy pomagają. Nie wymaga to od nich wiele: kilka kliknięć, przelew zrobiony, konto zbiórki zasilone kolejną kwotą.

para z zespołem Downa

Dużo trudniejsze są zbiórki na akcje społeczne. Myśląc o takich, często nie widzimy bezpośredniego efektu naszego wsparcia. Kampanie społeczne działają prewencyjnie, uczą nas, pokazują problem, którego nie zauważamy w codziennej gonitwie.
Ilu z nas pamięta hasło „Bo zupa była za słona”? To sformułowanie weszło do kanonu języka polskiego i każdy z nas pamięta przekaz akcji – przemoc domowa może dotyczyć każdego.

Zbliża się Światowy Dzień Osób z zespołem Downa – 21.03. 2019

W Polsce żyje 60 000 osób z wadą genetyczną. Stowarzyszenie Bardziej Kochani, które od ponad ćwierć wieku wspiera osoby z zespołem Downa wraz z przyjaciółmi, po raz kolejny postanowiło pomóc tej grupie osób. Chce wyedukować Polaków i pokazać, że wada genetyczna nie wybiera. Osoby, które rodzą się z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby normalne: pragną szacunku, akceptacji i miłości.

światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

„Jako przyjaciółka osób z zespołem Downa szanuję ich i nie akceptuję braku tolerancji u innych ludzi. Marzę, żeby Polacy otworzyli oczy i zobaczyli, że osoby z zespołem Downa są wśród nas. I wcale nie trzeba dużo, aby poprawić ich komfort społeczny…” – mówi organizatorka akcji, Kaja Bielawska.

15 000 zł – to kwota, jakiej potrzebujemy do zorganizowania takiej akcji

Mnóstwo ludzi zaangażowanych w kampanie daje swój czas, swoje know how, nie chcąc za pomoc pieniędzy. Sportowcy angażujący się w akcję wesprą i zorganizują wydarzenia sportowe, dom mediowy pomoże w pozyskaniu wydawców i placementów reklamowych. Jednak pomimo tak dużego zaangażowania wielu osób, potrzebne są minimalne środki finansowe, potrzebne na sfinansowanie podstawowych czynników: sprzętu technicznego, oświetlenia, benzyny etc.

A szkoda. Bo dużo już zostało zrobione

Zatem zachęcamy do szerszego spojrzenia na inicjatywę kampanii edukacyjnej i dorzucenie swojej cegiełki do zrobienia dobrego uczynku dla osób z zespołem Downa.

Pomóż nam oswoić Polaków z zespołem Downa. Dołóż się do tej wspaniałej cegiełki: https://zrzutka.pl/janmkv

Zdjęcia: organizatora wydarzenia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie