ZAINSPIRUJ SIĘ
Kiedy pojawia się problem
Dorośli lubią „eksperymentować” na sobie. Kiedy zmagają się z uczuleniem, alergią, niejednokrotnie sięgają po środki dostępne w aptece bez recepty, nie mając pewności, czy w danym wypadku na pewno im one pomogą. Skóra dziecka jest dużo wrażliwsza od skóry dorosłego, dlatego jeśli maluszek ma jakieś skórne problemy, całe leczenie i pielęgnacja powinny być skonsultowane z lekarzem, tak aby nie zaognić stanu zapalnego. Ponadto, pamiętać należy, że nie tylko leczenie objawów jest ważne – żeby prawidłowo zadbać o skórę dziecka, należy przede wszystkim postarać się ustalić przyczynę nieprawidłowości.
Delikatność w kąpieli
Dbanie o skórę naszej pociechy zaczyna się już podczas kąpieli. To już wtedy działamy zapobiegawczo, tak, aby nie dopuścić do powstawania opisanych powyżej problemów. Warto znaleźć płyny do kąpieli i żele do mycia, których skład będzie łagodny. Dodatkowo, zadbać należy o nieprzesuszanie naskórka. Dlatego, w pielęgnacji dziecka, stosować można produkty, określane jako emolienty. Są one stworzone na bazie tłuszczów mineralnych, pomagają zmiękczyć, nawilżyć oraz uelastycznić skórę dziecka. Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, żeby taką samą gamę produktów zastosować także na skórze dorosłych. Warto zainteresować się gamą Latopic. Płyny do kąpieli tej firmy łagodzą świąd i podrażnienia, regenerują płaszcz hydrolipidowy naskórka, przez co działają dłużej i skuteczniej niż produkty doraźnie regenerujące, ponadto zapobiegają dalszej utracie wody.
Długotrwałe nawilżenie
Nawet, jeśli wykorzystujemy emolienty do kąpieli, warto dodatkowo zadbać o skórę maluszka. W gamie produktów Latopic znajduje się również krem do twarzy i ciała, w którego składzie zawarto naturalne składniki odżywiające i przywracające równowagę naskórka. Stosowane po kąpieli wzmacniają efekt nawilżenia i natłuszczenia, tworząc silniejszą barierę ochronną. O jakich składnikach mowa? To na przykład oliwa z oliwek, masło shea, lanolina, witamina E, nazywana „witaminą młodości”. pantenol działający kojąco na podrażnienia czy metabolity bakterii kwasu mlekowego, o których dobroczynnym działaniu coraz częściej mówią lekarze.
Więcej informacji na temat emolientów dostępnych jest na stronie www.latopic.pl.
Zdjęcie: laptopic.pl
Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.
<