Czego szukasz

Jak obniżyć koszty przelewów zagranicznych?

Koszty przelewów zagranicznych do Anglii i innych krajów mają istotne znaczenie dla osób zarabiających w obcej walucie i przekazujących swoje wynagrodzenie rodzinie w Polsce. Czy jest sposób na obniżenie opłat za zagraniczne przelewy bankowe?

Funty brytyjskie rozsypane na stole

Jeśli nie bank to co?

Niższe opłaty za przelewy do kraju przyciągają klientów do kantorów online, które umożliwiają zarówno korzystną wymianę, jak i tani i szybki przelew na polski rachunek bankowy.

Kantor internetowy daje szansę opłaty na poziomie 3 do 5 złotych za wysyłkę waluty za granicę. Trudno się dziwić, że Polacy, którzy pracują za granicą stanowią największą grupę osób korzystających z kantorów internetowych. Wymiana funtów, euro, czy franków szwajcarskich w sieci jest wygodna, jak i korzystna, bowiem kursy walut w e-kantorach są o wiele bardziej korzystne niż te proponowane w bankach. Wysokie opłaty za realizacje przelewów międzynarodowych nakładane przez banki sprawiły, iż emigranci zarobkowi wolą korzystać z kantorów online.

Kantor do zadań specjalnych

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tą formą usług finansowych kantory online wprowadzają szereg ułatwień i usług dodatkowych, jakie mogą obniżać koszty wymiany. Przykładem takiej funkcji jest transakcja Twój kurs w serwisie kantor.pl. Dzięki wyznaczeniu interesującego użytkownika kursu wymiana następuje automatycznie w chwili, kiedy waluta osiągnie wcześniej wskazany kurs. W ten sposób można miesięcznie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, co ma niebagatelne znaczenie dla budżetów domowych rodziny.

Przedsiębiorcy – import i eksport

Jedną z grup odbiorców kantorów internetowych są przedsiębiorcy parających się importem i eksportem. Według danych publikowanych przez GUS w pierwszej połowie 2015 roku import towarów spożywczych wzrósł o 1,2 % w stosunku do roku poprzedniego. Rodzime firmy rozwijają współpracę z podmiotami na całym świecie, aż 44,6 % płatności globalnych zawieranych jest z udziałem dolara amerykańskiego. Tym samym dla przedsiębiorców różnica w kursie na poziomie kilku groszy może stanowić znaczącą sumę oszczędności w setkach euro czy tez dolarów. Poza różnicą kursową istotne znaczenie mają koszty przelewów w kantorach internetowych. Im niższe opłaty za przelewy, tym oszczędności mogą być większe. W przypadku serwisu kantor.pl koszty przelewów tak dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców wynoszą od 3zł do 5zł.

Obsługa prosta jak… „bułka z masłem”

Zarówno rejestracja konta użytkownika w kantorze online jak i sama wymiana waluty nie należą do operacji skomplikowanych i każdy internauta winien sobie z nimi poradzić bez najdrobniejszych problemów. Intuicyjna obsługa wsparta jest panelem pomocy, a w razie niewystarczających informacji w dziale pomoc zespół kantor.pl jest zawsze gotowy do udzielenia odpowiedzi. Komfort wykonania transakcji online nie jest bez znaczenia dla popularyzacji kantorów online. Prosta obsługa to atut e-kantoru wymiany walut. Profesjonalny panel użytkownika pozwala na wykonywanie transakcji, zlecanie przelewów i zarządzanie środkami szybko i sprawnie. Korzystając z bieżących danych z rynku walutowego które w panelu użytkownika są na bieżąco aktualizowane można skutecznie oszczędzać wymieniając waluty tylko po najkorzystniejszych kursach. Ułatwieniem w kantor.pl jest współpraca z bardzo szerokim gronem banków, co przyspiesza realizację transakcji i obniża jej koszty. Na uwagę zasługuje także dostosowanie serwisu do potrzeb użytkowników mobilnych, a także podniesienie poziomu bezpieczeństwa spełniającego najwyższe standardy.

Zdjęcie: pixabay

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie