Czego szukasz

Jak ładnie i praktycznie ubrać dziecko na zimę?

Zazwyczaj zagwozdki modowe są kierowane głównie do kobiet i mężczyzn, aczkolwiek my chcielibyśmy skupić się głównie na najmłodszych użytkownikach. Wiadomo, w przypadku dzieci to rodzice szukają inspiracji i ubierają swoje dzieci, aczkolwiek warto zastanowić się nad współczesnymi trendami mody i dopasować je do wygody i aktywnego trybu życia chłopców i dziewczynek.

mała dziewczynka na zimowym spacerze

Podstawowe wyposażenie zimowe dla dzieci

Obowiązkiem każdego rodzica jest zadbanie o odpowiedni ubiór swojego dziecka w zależności od bieżącej pory roku. Okres zimowy wymaga przede wszystkim zapewnienia ciepłej i wygodnej odzieży, która ochroni nasze pociechy przed wiatrem, mrozem czy wilgocią podczas opadów śniegu, czy deszczu.

Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek niezbędne okażą się grubsze spodnie, a najlepiej ocieplane, które będą nadawać się do codziennego użytkowania, ale również typowo przeznaczone do zabawy na zewnątrz.

Dodatkowo przyda się co najmniej jedna para rajstop lub kalesonów, które niekoniecznie są lubiane przez najmłodszych, ale ostatecznie spełniają swoją rolą i utrzymują normalną temperaturę ciała, bez względu na ujemną liczbę stopni na dworze.

Równie ważne jest okrycie wierzchnie, gdzie doskonale sprawdzają się kurteczki lub płaszczyki zimowe dziecięce, które dostosowane są do dłuższego przebywania na powietrzu. Ich naczelnym zadaniem jest zatrzymanie ochładzania organizmu i zapewnienie skutecznej ochrony przed wiatrem i wilgocią, by dzieci mogły beztrosko zjeżdżać na sankach czy lepić bałwana.

Dobrze jeśli okrycia te posiadają kaptur oraz zapinane kieszenie, co z pewnością zwiększy funkcjonalność i komfort małych użytkowników.

Ostatnim elementem powinno być ocieplane i nieprzemakalne obuwie dziecięce, które ze względu na swoje zastosowanie i żywiołowość dzieci, powinno również zapewnić wygodę podczas biegania, skakania i każdego rodzaju zabawy.

Więcej inspiracji można znaleźć w sklepie italogy.pl, gdzie znajduje się mnóstwo propozycji ubrań dla dzieci od włoskiego producenta, który gwarantuje najwyższą jakość wykonania.

Kolorowe i dziecięce

Oczywiście oprócz praktycznych, ciepłych i wygodnych ubrań zimowych, dobrze jest również posłuchać oceny maluchów, którzy często mają swoje własne upodobania chociażby wobec kolorystyki czy wzorów.

Dzisiejsi producenci oferują nam bardzo szeroki zakres odzieży dziecięcej, gdzie większość bluzeczek, koszulek czy spodenek posiada podobiznę ulubionych postaci z bajek. W pewnym wieku dzieci właśnie dążą do kolekcjonowania tego typu akcesoriów, więc dlaczego im tego zabraniać?

Jako rodzice powinnyśmy patrzeć nie tylko na zastosowanie i ewentualny skład na metce, ale również opinie dziecka i jego indywidualne preferencje.

Jakość równie istotna

Z drugiej strony nie należy ignorować składu materiałów, które powinny mieć przede wszystkim charakter naturalny i skuteczny. W przypadku najmłodszych o niezwykle wrażliwej skórze warto stosować odzież hipoalergiczną, która jednocześnie zapewni ciepło i odpowie wszystkim wymaganiom alergików.

Każdy rodzic pragnie jak najlepiej zatroszczyć się o swoje dzieci, dlatego coraz częściej zwracamy uwagę na jakość tkanin. Warto w tym celu dokładnie zapoznać się z konkretnymi właściwościami materiałów, aby być świadomym dokonanego zakupu i umożliwić swoim podopiecznym użytkowanie bardzo dobrej jakości ubrań zimowych.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie