Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Jak i czym pielęgnować skórę z zaczerwienieniami?

  • Zofia Kowalska
  • 20 kwietnia 2022
  • 3 MIN. CZYTANIA
skóra z zaczerwienieniami
Zaczerwienienia na twarzy to zjawisko powszechne. Przyczyną ich powstawania są urazy, podrażnienia skóry, a także schorzenia o podłożu zapalnym. Skłonność do zaczerwienień mają na przykład osoby zmagające się z trądzikiem różowatym. Ponadto towarzyszą one ludziom będącym po zabiegach dermatologicznych. Z zaczerwienieniami można sobie poradzić za pomocą kosmetyków. Kompleksową pielęgnację warto zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Podpowiadamy, jak powinny wyglądać jej dalsze etapy.

Cera z zaczerwienieniami – jaki to typ skóry?

Skórę z zaczerwienieniami nie zawsze można nazwać wrażliwą, lecz z pewnością jest to cera problematyczna. Skłonność do podrażnień wynika bowiem z rozmaitych czynników. W większości przypadków jest ona efektem błędów pielęgnacyjnych bądź zbyt silnych zabiegów złuszczających, urazów, a w szczególności przewlekłych schorzeń dermatologicznych. Ten rodzaj cery wymaga szczególnego zaopiekowania, ponieważ zaczerwieniona skóra potrafi piec, boleć, ciągnąć i się łuszczyć. W dodatku zmaga się ona z nieodpornością na promieniowanie słoneczne i niekorzystne warunki atmosferyczne, a każdy kolejny kontakt owocuje zwykle nowymi podrażnieniami.

Właściwa pielęgnacja to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o walkę z zaczerwienieniami, ale kosmetyki użyte do tego celu powinny być dostosowane do typu cery i łagodne w działaniu. W innym wypadku podrażnienia nie znikną, a zaczerwienienie będzie się pogłębiać.

Jak i czym pielęgnować skórę z zaczerwienieniami?

Do pielęgnacji cery problematycznej idealnie nadają się dermokosmetyki. Apteczne kremy na zaczerwienienia twarzy nie zawierają substancji o działaniu drażniącym, nie wywołują również reakcji alergicznych. Choć brak im komponentów zapachowych, które kuszą, to posiadają inne – kojące i gojące, o dobroczynnym działaniu dla skóry. W aptecznych liniach kosmetyków do pielęgnacji są też oczyszczające pianki i micelarne emulsje. Ich formuła została opracowana przez dermatologów, a one same gruntownie przebadane. Dzięki temu nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

Pielęgnację skóry z zaczerwienieniami warto rozpocząć od dokładnego oczyszczenia. Dopiero potem można zaaplikować na nią krem pielęgnacyjny. Skuteczne w swoim działaniu będą produkty oparte na kofeinie i wyciągu z lukrecji. Oba te składniki łagodzą bowiem podrażnienia i niwelują zaczerwienienia. Połączone z gojącym pantenolem i kojącą alantoiną stanowią alternatywę dla drażniących kosmetyków drogeryjnych. Nie można też pominąć obecnej w składzie dermokosmetyków gliceryny. To związek zatrzymujący wodę, zapobiegający odwodnieniu naskórka. Całość takiej formuły sprawia, że skóra jest miękka w dotyku, gładka i pozbawiona podrażnień. Co lepsze, kosmetyków aptecznych można używać jednocześnie z farmakologiczną terapią miejscową. Nie ma obaw, że wejdą one w interakcje z leczniczymi maściami czy też żelami.

Skóra ze skłonnością do zaczerwienień jest trudna w pielęgnacji, ale dbałość o nią nie jest obecnie niemożliwa. Szeroki wybór kosmetyków na rynku daje konsumentom możliwość podejmowania wyborów, które mogą zaowocować znaczną poprawą kondycji skóry.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Zobacz więcej

artykuł
  • Ewa Moskalik - Pieper
  • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj
  • 9 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Iza Kłodzińska
  • 10 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Ewa Moskalik - Pieper
  • 3 MIN. CZYTANIA
wywiad
  • Judyta Wałach
  • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Joanna Sieprawska
  • 2 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Przejdź do treści