Czego szukasz

Jak, gdzie i do kiedy złożyć wniosek na szkolną wyprawkę dla dziecka?

Z dniem 1 lipca rusza kolejny element wsparcia dla rodzin, czyli możliwość składania przez rodziców uczniów szkolnych wniosków o przyznanie świadczenia „Dobry Start”, czyli 300 zł rocznie na każde dziecko w wieku szkolnym. Wnioski będzie można składać on-line, np. przez system bankowości internetowej.

dzieci w szkole

#Dobry Start szkolna wyprawka dla dziecka

Właśnie ruszyła kampania informacyjna dotycząca świadczenia „Dobry Start”. Świadczenie wynosi 300 złotych i zostanie wypłacone na każde dziecko w wieku szkolnym. Ma być ono realnym wsparciem dla każdej rodziny, która ponosi wydatki na wyprawkę szkolną.

O pieniądze mogą starać się rodzicie dzieci bez względu na to jaki osiągają dochód. Świadczenie będzie wypłacane na każde dziecko do ukończenia przez nie 20. lub w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia.

Wniosek

Warunkiem uzyskania świadczenia jest złożenie wniosku. Wnioski on-line będzie można składać od 1 lipca przez stronę Ministerstwa Rodziny (empatia.mrpips.gov.pl), a także przez systemy bankowości internetowej. Zatem podobnie jak przy wnioskach 500 plus banki będą udostępniać wnioski na swoich stronach.

Wnioski udostępnią: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz wybrane zrzeszone banki spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski (oraz Inteligo), BGŻ BNP Paribas i SGB-Bank oraz wybrane zrzeszone w nim banki spółdzielcze. W przypadku Banku Zachodniego WBK będziemy mogli złożyć wniosek z profilu zaufanego.

Możliwość złożenia wniosków w formie papierowej będzie dopiero od 1 sierpnia. Takie wnioski będą przyjmowane przez urzędy miast i gmin czy ośrodki pomocy społecznej.

Rodzice dzieci z zerówek

Świadczenie „Dobry Start” nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkoli oraz tym, które realizują roczne przygotowanie przedszkolne w oddziałach zerówek, zarówno w szkole jaki i przedszkolu.

Im szybciej tym lepiej

Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu lub w sierpniu daje gwarancję wypłaty świadczenia nie później niż 30 września. Natomiast po tym czasie będą one rozpatrywane w okresie dwóch miesięcy, ponieważ tyle czasu zajmuje rejestracja zgłoszenia i wypłata pieniędzy.

Bardzo ważne jest aby pamiętać, że dokument możemy złożyć najpóźniej do 30 listopada. Po tym terminie wnioski nie będą już rozpatrywane.

Źródło: www.next.gazeta.pl

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redaktorka naczelna portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie