Czego szukasz

Jak dobrać nawilżający krem do twarzy?

Skóra twarzy wymaga szczególnego nawilżenia. Nieodpowiednia pielęgnacja, dieta, i działanie czynników zewnętrznych przyczyniają się do przesuszania cery. Dlatego w codziennej pielęgnacji twarzy najważniejsze jest jej odpowiednie nawilżenie. Niezbędnym kosmetykiem, który pomoże nam w dbaniu o naszą skórę, jest nawilżający krem do twarzy.

  • Jagoda Jasińska - 24/03/2020
kobieta nakłada na twarz krem

Najważniejszy jest skład

Dobry nawilżający krem do twarzy powinien mieć skuteczny, naturalny skład o właściwościach wiążących wodę w naskórku. Odpowiednio dobrane składniki sprawią, że warstwa lipidowa naskórka zostanie odbudowana, co zapobiegnie utracie wilgoci i odparowywaniu wody. Jeżeli nawilżający krem do twarzy będzie regularnie stosowany, skóra twarzy będzie także bardziej elastyczna i odporna na uszkodzenia.

Substancje aktywne, które zawiera nawilżający krem do twarzy, dzielą się na emolienty i humektanty. Pierwsza grupa składników odpowiada za natłuszczenie cery. Ich obecność w kremie powoduje, że skóra zachowuje swoje naturalne nawilżenie. Ponadto emolienty zapobiegają wnikaniu do skóry substancji szkodliwych, wspierają jej naturalne funkcje i przyspieszają regenerację. Humektanty wiążą w skórze wodę na stałe i zatrzymują w niej wodę z otoczenia.

Nawilżający krem do twarzy powinien zawierać wazelinę, która sprawi, że woda nie odparuje z powierzchni skóry, a nasza cera będzie miękka i wygładzona. W skład kremu powinny także wejść parafina ciekła, tłuszcze roślinne (np. masło shea, masło kokosowe, olej jojoba, olej migdałowy), tłuszcze zwierzęce i kwasy tłuszczowe (np. kwas stearynowy, kwas mlekowy), kwas hialuronowy czy sok z aloesu. Pożądanym składnikiem jest także wosk pszczeli, który ma działanie antybakteryjne, antyoksydacyjne oraz sprawia, że skóra staje się elastyczna.

Krem nawilżający do twarzy podstawą pięknej i zdrowej cery

W trosce o naszą cerę przy zakupie kremu powinnyśmy kierować się jego składem. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa, pozbawiona blasku i odwodniona, najlepszym kosmetykiem dla niej będzie krem do twarzy nawilżający Hyalurogel od marki Mixa. HYALUROGEL krem intensywnie nawilżający zapewni naszej skórze nawilżenie na 24 godziny. Skład produktu został wzbogacony o kwas hialuronowy, który jest zdolny wiązać tysiąc razy więcej wody niż sam waży. Kosmetyk dzięki glicerynie zapewni intensywne nawilżenie, natłuszczenie i wzmocnienie bariery ochronnej. Nawilżający krem do twarzy Mixa ochroni skórę przed wysuszeniem i czynnikami zewnętrznymi. Cera zostanie intensywnie odżywiona i ukojona. Kosmetyk ma wodno-żelową konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jagoda Jasińska

Jak pokonać kryzys w związku?

Miłość Ci wszystko wybaczy? Patrząc na statystyki, warto od razu powiedzieć: nie. Kierując się zdrowym rozsądkiem, trzeba orzec: zdecydowanie nie. Są tacy, którzy zdają sobie z tego sprawę i tacy, co lekceważą każdy sygnał ostrzegawczy. Niezależnie jednak od tego, jak bardzo człowiek by się nie starał, kryzys prędzej czy później dosięgnie każdą parę. Jak wyjść z niego obronną ręką?
  • Kinga Gąska - 14/05/2020
para stoi nad brzegiem morza

Przyczyn kryzysów jest wiele. Tak samo jak sytuacji, w których do niego dochodzi. Z problemami mogą borykać się młodzi małżonkowie, ale też pary z wieloletnim stażem. Są badania, które wskazują, że dochodzi do niego np. gdy minie okres zakochania, czyli po 2-3 latach, po 7 latach, po narodzinach pierwszego dziecka, po opuszczeniu przez dorosłe dzieci domu… Nie oznacza to jednak, że każda relacja musi napotykać na trudności właśnie w tym momencie, ani że w innych można czuć się całkowicie bezpiecznie.

Nie, nie należy panikować. Bo chorobliwe doszukiwanie się problemów faktycznie je przyciągnie. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że każdy człowiek jest indywidualnością i każda relacja rządzi się swoimi prawami.

Jeżeli dopada Was właśnie kryzys, nie udawaj, że problemu nie ma. Zamiatanie niezałatwionych spraw pod dywan zwykle źle się kończy, bo prędzej czy później trzeba zmierzyć się z hałdami śmieci. Mała kupka piasku jest łatwiejsza do uprzątnięcia, niż hałda gratów sięgająca sufitu. A jej, nawet najpiękniejszy dywan nie przykryje.

Szczera ocena sytuacji

Najważniejsze to być szczerym ze samym sobą. Pierwsze podstawowe pytanie, które należy sobie zadać, to czy chcę wyjść z kryzysu? Czy zależy mi na tej drugiej osobie? Czy to, co nas łączy, jest dla mnie coś warte? Ile i dlaczego? Czy jestem gotowa/gotowy zmienić coś w sobie, swoim zachowaniu, swoim podejściu? Czy raczej będę wymagać tylko od tej drugiej strony? Jeżeli dojdziesz do wniosku, że naprawdę chcesz o Was zawalczyć, dopiero wówczas przejdź do drugiego etapu.

Gdy macie poważny problem, wycofywanie się w połowie drogi niczego nie uzdrowi, a może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli czujesz, że poczucie krzywdy przerasta Twoje możliwości zrozumienia, wybaczenia – daj sobie spokój. Przynajmniej do czasu, gdy naprawdę zechcesz naprawić sytuację. Jest tylko jeden problem – nie można odwlekać tej decyzji w nieskończoność i raczej masz na zdecydowanie się mniej niż więcej czasu. Dlatego – nie zmarnuj tego.

Przeczytaj także: 10 książek, które pomogą odbudować Twój związek

Rozmowa

Do tanga trzeba dwojga. To prawda stara jak świat, a wielu z nas lubi ją ignorować. Wszelkie wątpliwe kwestie musisz przedyskutować ze swoją drugą połową. Podstawą udanej relacji jest rozmowa. Nie ma co liczyć, że ON się domyśli, ani że ONA powie, jak coś będzie nie tak. Owszem, są wyjątki, ale tylko potwierdzają regułę. Szczera rozmowa to podstawa w każdym związku, a już tym bardziej w momencie, gdy coś zaczyna iść nie po Waszej myśli. Tylko ktoś musi ją zainicjować.

Gdy już do tego dojdzie, warto jednak odłożyć na bok złośliwości, zadawnione żale i chęć wygranej. Kopiecie do tej samej bramki. Musicie sobie nawzajem pomagać, a nie ze sobą konkurować. Często dzięki omówieniu pewnych spraw, przypomnieniu, co jest dla Was ważne, można zrobić pierwszy krok do wyjścia z kryzysu. Czasami jednak i to się nie udaje, co wówczas?

Pomoc

Nie warto wstydzić się poprosić o nią kogoś z zewnątrz. Jeżeli czujesz, że sami nie dacie rady pokonać trudności, które się przed Wami spiętrzyły, warto zwrócić się do fachowca. Psychologa, psychoterapeuty, mediatora. Kogoś, kto spojrzy na Wasz związek obiektywnie, ma doświadczenie w rozwiązywaniu problemów i nie będzie angażował się emocjonalnie w spór. Tylko znowu – ta decyzja musi zostać zaaprobowana przez oboje partnerów. Ciągnięcie drugiej połówki za uszy, pasek od spodni czy wymykającą się rękę nic nie da. Jeżeli partner nie zrozumie, że terapia jest Wam obojgu potrzebna, trudno będzie posunąć się naprzód. A chyba o to chodzi, prawda?

I jeszcze jedna uwaga – lepiej w swoje sprawy nie angażować bliskich. Nie mają oni odpowiedniego dystansu ani wiedzy, by wspomóc Waszą walkę o lepsze jutro. Trzeba kierować się przede wszystkim swoim rozsądkiem, a nie ulegać namowom innych. Owszem, warto posłuchać dobrej rady, ale mimo wszystko, lepiej gdy sformułuje ją fachowiec, a nie siostra, teściowa, kuzyn, kolega z pracy.

Te osoby zazwyczaj znają sytuację tylko z perspektywy jednego z partnerów, dodatkowo są z jedną ze stron silniej związani – nie przerzucajmy na nich naszych problemów i nie oczekujmy, że je za nas rozwiążą. To prosta droga do rezygnacji nie tylko z partnera, ale także z bliskich nam osób. Bo gdy sprawy ułożą się nie po naszej myśli, do kogo będziemy mieć żal? Tak, zazwyczaj nie do siebie, choć sami przede wszystkim powinniśmy odpowiadać za to, co dzieje się w naszym życiu.

Czas

Na wszystko potrzebny jest czas. Nie oczekujmy, że problemy, które czasami
nawarstwiały się latami, zostaną natychmiast rozwiązane. Dawne urazy, ale też przekonania są w nas silnie zakorzenione. Niełatwo przyznajemy się do własnych win przed samym sobą, a co dopiero przed tą drugą stroną. Zwłaszcza jeśli nadal nie rozumiemy, że chodzi o wspólne dobro, a nie jednostkową wygraną. Wyciągajmy do siebie rękę raz za razem, doceniajmy drobne gesty i z optymizmem patrzmy w przyszłość. Czarnowidztwo, choć kuszące, na pewno nie pomoże uporać się z kryzysem.

Spędzajmy także ten czas wspólnie. Na tym, co kiedyś sprawiało nam radość. Przypomnijmy sobie, co nas w tej drugiej osobie zafascynowało, na co czekaliśmy z niecierpliwością, a odrzućmy to, co rani i wywołuje niesmak. Pomyślmy, co jeszcze wspólnie możemy osiągnąć? Jakie nowe cele czekają na nas? W jaki sposób możemy razem z radością witać każdy kolejny dzień. Gdy przepracujemy najtrudniejsze sprawy, może odkryjemy siebie na nowo? I z kryzysu wyjdziemy wzmocnieni, pewniejsi siebie, drugiej osoby, uczucia nas z nią łączącego.

Przeczytaj także: Co zrobić, aby poprawić relacje w związku?

Zdjęcie: Storyblocks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kinga Gąska
Wierzy w moc słowa, uważa, że na świecie jest sporo zła do opisania, a ludziom warto dodawać otuchy lub przynajmniej skłaniać ich do uśmiechu. Z książkami jest związana od zawsze. Zadebiutowała powieścią „Miłość aż po rozwód”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia. Pracuje jako nauczycielka i redaktorka. Jest wegetarianką, miłośniczką zwierząt, szczególnie kotów, a w ramach odstresowania biega. (Lub mieli kawę, którą uwielbia i pija nałogowo.)

Jaki kolor zasłon do salonu wybrać, aby odpoczywać po pracy

Dom jest naszą oazą. Miejscem, gdzie chce nam się wracać, to w nim odpoczywamy, spędzamy wspólne chwile z rodziną, przyjaciółmi. Dlatego dokonując aranżacji własnego salonu, warto zwrócić szczególna uwagę na dobór kolorów.
  • Dominika Kamińska - 17/03/2020
wnętrze salonu

Jak kolory wpływają na człowieka?

Faktem jest, że kolory mają wpływ na naszą psychikę. Warto więc zapoznać się z psychologią kolorów, ponieważ urządzenie wnętrza w zgodzie z jej założeniami pozwoli stworzyć przyjazną przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi.

Kiedy planujemy dokonać zmiany aranżacji domu najlepiej wybrać jeden kolor przewodni i dokonać kompozycji w oparciu o niego oraz dwie dodatkowe barwy. W ten sposób nasze wnętrze będzie nowoczesne, harmonijne i spójne.

Krótki przewodnik oddziaływania barw na nasze samopoczucie

Jeżeli chcemy dodać wnętrzu „pazura” możemy postawić na czerwień. Kolor ten działa pobudzająco, jest niezwykle energetyzujący, jednak ze względu na mocne nasycenie barwy najlepiej, jeżeli będzie kolorem dodatkowym.

Bardzo ciekawy efekt możemy uzyskać stosując czerwone akcenty jako wzór na gotowych zasłonach do salonu i poduszkach na kanapie. Kolorem, który działa na człowieka uspokajająco, wprowadzając harmonię jest zieleń oraz jej różne odcienie. Jeżeli lubimy odcienie niebieskiego, ten chłody kolor także działa uspokajająco.

Od kilku lat niezmiennie jednym z najbardziej popularnych kolorów jest szary. Barwa ta stanowi idealną podstawę, będąc kolorem bazowym, ponieważ idealnie współgra w zasadzie z każdym innym kolorem. Entuzjaści słonecznych wnętrz, lubujący się w odcieniach żółtego, powinni stawiać na chłodne odcienie tej barwy, ponieważ zbyt intensywne odcienie żółtego męczą, nie pozwolą na pełny odpoczynek.

Modne zasłony do salonu i ich rola w wystroju wnętrza

W naszym domu to tak naprawdę dodatki tworzą klimat. Zasłony, firany mają ogromne znaczenie w aranżacji pokoju. Istotny jest także fakt, że zasłona jest nie tylko ważnym punktem wizualnym. Zasłony w naszym salonie mają wiele funkcjonalnych zastosowań. Właściwa dekoracja okien jest sztuką, która potrafi zmienić bardzo wiele w wystroju naszego wnętrza, a ich kolor może znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Dlatego bardzo ważny jest przemyślany dobór tkanin, z których będą uszyte zasłony.

Modne zasłony do salonu i ich funkcje

Części z nas na pewno zasłony kojarzą się z czymś starodawnym, przestarzałym – jednak nic bardziej mylnego. Współczesne zasłony będą idealnym uzupełnieniem nawet bardzo nowoczesnego wnętrza. Funkcje które pełnią w naszym pokoju:

  • zapewnienie zaciemnienia, jest to najbardziej klasyczna funkcja zasłon. Zasłony izolują pomieszczenie od nadmiernego nasłonecznienia. Zaciągnięte rano nawet podczas upałów nie pozwolą pomieszczeniu się nagrzać, będzie tam panował przyjemny chłód
  • posiadanie zasłon zapewnia izolację akustyczną. Zasłony odbijają dźwięki, zapobiegając tym samym pogłosowi we wnętrzu
  • zapewnienie prywatności, przy obecnie bardzo modnych ogromnych oknach, zapalając światło wieczorem wystawiamy się na widok publiczny.

Montowane często w oknach rolety nie zapewniają wnętrzu takiego „ciepła”, jak klasyczne zasłony, które równie dobrze ochronią nas przed nieproszonymi obserwatorami.

Obecnie w wystroju wnętrza nie funkcjonuje już mozolne zaciąganie zasłon zapiętych na „żabki”. Zasłony na przelotkach zasuwają się bardzo wygodnie, a w domach nowoczesnych możliwe jest zastosowanie do tego celu elektronicznego systemu. Zasłony okienne mogą być częścią „inteligentnego domu”, a ich zaciąganie może odbywać się poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku w aplikacji na smartfonie, czy innym urządzeniu.

Zasłony idealne do każdego stylu wnętrza

To dodatki tworzą wystrój wnętrz, dzięki nim jesteśmy w stanie we wnętrzu stworzyć przytulną atmosferę. Zasłony pasują do każdego wystroju rozpoczynając od klasycznego, na industrialnym kończąc – tłumaczy Alina Dobrzańska ekspert z alena-firany.pl.

Dobierając zasłony do wnętrza, warto zastanowić się nad sposobem ich zawieszenia. Wnętrza rustykalne, klasyczne dopuszczają karnisze, natomiast wnętrza surowe, nowoczesne wymagają innego sposobu. Tutaj idealnie sprawdzą się szyny „ukryte” w suficie.

Jaki kolor zasłon do salonu wybrać, aby odpoczywać po pracy?

Wzór i kolor naszych zasłon odgrywa niebagatelną rolę w wyglądzie salonu. Zasłony w spokojnych kolorach pozwolą nam na upragnioną chwilę relaksu po ciężkim dniu pracy. Idealnie sprawdzają się zasłony w kolorze zieleni, które działają uspokajająco, do tego idealnie pasują do reszty wystroju wnętrza w kolorach ziemi.

Jeżeli jako kolor bazowy wybieramy tak modną ostatnio szarość, wnętrze możemy ożywić poprzez zasłony w kwiaty. Najnowszym hitem są zasłony w liście monstera. Ten print jest idealnym dopełnieniem spokojnego wnętrza, ponieważ pomimo dużego wzoru kolory tej tkaniny pozostają stonowane.

Zawsze warto dobrać dodatki z jednej tkaniny i w jednym wzorze, daje to naprawdę bardzo dobre efekty wizualne np. zasłony, obrus, poduszki. Ostatnio bardzo często wybierane są zasłony jednobarwne, gładkie. Te wykonane z grubszej tkaniny zapewnią nam dobry efekt zaciemniający.

Kolor zasłon do salonu

Kiedy zdecydujemy się na zasłony w odcieniach szmaragdu, szarości, czy klasycznego beżu, nasze wnętrze będzie działało na domowników uspokajająco.

Pamiętajmy także o dodatkowej mocy, jaką mogą nam dać kolory i wzory na tkaninach zasłonowych. Wzory graficzne zygzaki, pasy poziome w kontrastowych kolorach, np. czarno – białe będą działały uspokajająco. Idealnie sprawdzą się też w mniejszych przestrzeniach, gdzie szczególnie pożądane są wzory poziome. One dodatkowo optycznie powiększą nasze pomieszczenie, poprawiając efekt komfortu, jaki zapewnia nam właściwa kolorystyka.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail