Czego szukasz

Jak dbać o oczy? Poradnik

Wielogodzinna praca przy komputerze, klimatyzacja, silny wiatr, nieodpowiednia pielęgnacja – wszystko to może negatywnie odbić się na kondycji naszych oczu. Stają się one przesuszone, zaczerwienione, szczypią i swędzą. W efekcie nasz wzrok się pogarsza, a samopoczucie szwankuje. Kluczem do tego, by nasz narząd wzroku funkcjonał bez zarzutu, jest odpowiednia pielęgnacja. Zapewni nam ona nie tylko zdrowie oczu, ale też świetny wygląd.

Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy? Nawilżanie!

Na początek kilka słów na temat nawilżania. Współczesny tryb życia bardzo często prowadzi do znacznego przesuszenia oczu. Wpatrywanie się w ekran komputera i smartfona sprawia, że zbyt rzadko mrugamy, co odbija się negatywnie na nawilżeniu. Do tego klimatyzowane pomieszczenia, silny wiatr na zewnątrz, zmęczenie – wszystko to sprawia, że nasze oczy potrzebują pomocy z zewnątrz.

Żeby ulżyć im w cierpieniu, należy regularnie dbać o nawilżenie. Najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości krople, np. z kwasem hialuronowym. Regularne zakrapianie sprawi, że zniknie uczucie piasku pod powiekami i zaczerwienienie, a nasz wzrok wyraźnie się poprawi.

Odpoczynek dla oczu

Nie zapominajmy też o odpoczynku, który dla naszych oczu ma ogromne znaczenie. Trudno uniknąć obowiązków zawodowych związanych z pracą przy komputerze, ale już od nas tylko zależy, czy zobowiązania nie odbiją się negatywnie na funkcjonowaniu wzroku. Przynajmniej raz na godzinę należy oderwać wzrok od ekranu. Świetnie sprawdzą się ćwiczenia, tzw. joga dla oczu. To bardzo proste! Najpierw patrzymy w punkt położony daleko na horyzoncie. Później ruszamy oczami, patrząc w lewo i w prawo. Nie zapominamy o mruganiu!

Jak dbać o rzęsy?

Dbanie o oczy to również pielęgnacja rzęs – w końcu zależy nam również, by każdego dnia pięknie wyglądać! Nasze rzęsy pełnią funkcję ochronną, zabezpieczając oczy przed przedostawaniem się do nich potu i zanieczyszczeń. A do tego oczywiście dodają spojrzeniu głębi i czaru. Żeby kompleksowo się o nie zatroszczyć, warto zainwestować w wysokiej jakości serum. Regularne stosowanie preparatu sprawi, że rzęsy wyraźnie się wzmocnią, staną się grubsze i dłuższe, a ich kolor się pogłębi. Pielęgnacja rzęs to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Więcej przydatnych porad na ten temat znaleźć można pod tym adresem.

Kompleksowa pielęgnacja

Dbanie o oczy powinno wejść nam w nawyk. Tym bardziej, że każdego dnia narażamy je na negatywny wpływ czynników środowiskowych. To, jak będziemy traktować nasz narząd wzroku, w przyszłości odbije się na jego kondycji. Już dziś zacznijmy ćwiczenia, pozwólmy oczom odpocząć, nawilżajmy je i pielęgnujmy rzęsy. Dla zdrowia i pięknego wyglądu!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie