Czego szukasz

Jak być dobrym tatą? Recenzja książki

Jacy są współcześni ojcowie? Czy mają łatwiej niż obecni dziadkowie? A może trudniej? Nieczęsto piszemy o ojcach, bo w codziennym życiu wydaje się, że oni mają jakoś łatwiej… Ale zapewne wszystko zależy od perspektywy… Do naszej redakcji trafiła książka pt. „Przyjeciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty” i choć tatą nie jestem, przeczytałam ją z ogromną ciekawością! W książce znalazłam odpowiedzi na kilka ważnych dla mnie pytań. A jutro książkę podaruje ojcu moich dzieci. A Dla Was mamy kilka egzemplarzy w prezencie! 

Jaka jest rola taty?

No właśnie, jaka? Mama wszystko wie, to mama jest najczęściej menadżerem „projektu dziecko”, jak powiedziałam moja koleżanka. Bo to my wiemy gdzie co i kiedy, komu i dlaczego. My pamiętamy, my leczymy, szyjemy stroje, opatrujemy rany etc. Tak, pewnie to ogromne uogólnienie, bo każdy tata jest inny ale w dzisiejszym świecie rola ojca nie jest taka oczywista…

Autor, choć nie wprost ale poprzez ważne pytania podpowiada jak sobie samemu, będąc ojcem lub nie, odpowiedzieć na to pytanie. Autor jest pisarzem chrześcijańskim, dlatego też w swoich książkach wiele swoich przemyśleń opiera na Biblii i wychowaniu duchu chrześcijańskim. 

Kilka cennych zasad oddanego taty

W dalszej części książki podaje, a może tylko przypomina 10 zasad, którymi może kierować się ojciec, aby być … po prostu dobrym ojcem. Oczywiście nie przytoczę wszystkich, ale wskażę te, które dla mnie okazały się najważniejsze.

Jedna z pierwszych zasad mówi: oddany i dobry tata zawsze współdziała z matką swoich dzieci. Razem muszą stanowić dobry, zgrany zespół.

Niby proste, ale jak trudne w codziennej krzątaninie…

Druga: Oddany tata ma czas dla swoich dzieci. Prawdziwe, ale jak to zrobić? Kiedy większą część dnia spędza się w pracy?

Trzecia: to rodzice są dla dzieci autorytetami, choć często sami w to nie wierzmy…

Kolejna: ojciec nie jest kimś doskonałym, ale jest wytrwały w realizacji wszystkich innych zasad.

Na końcu książki autor zachęca do wypełnienia tekstu. Nie tylko ojca, ale też żonę i starsze dzieci. Test dotyczy określania potrzeb w relacjach w rodzinie, bo wbrew pozorom mówienie o swoich potrzebach nie zawsze łatwo nam przychodzi…

Miłej lektury!

Chcesz zrobić prezent ojcu swoich dzieci?

Mamy dla Was 3 egemplarze książki do rozdania, szczegóły znajdziesz na naszym profilu na Facebooku >>>

Tytuł: „Przyjaciel, Mentor, Bohater. Praktyczny poradnik każdego taty”

Autor: Josh McDowell 

Wydawnictwo: Koinonia

Grafika: właśność Wydawnictwa

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie