Czego szukasz

Jak będą wyglądać kolonie i obozy młodzieżowe 2021?

Co roku z niecierpliwością wyczekiwane – obozy i kolonie dla dzieci. Kojarzą się z najlepszym wypoczynkiem, zwiedzaniem, poznawaniem nowych ludzi, miejsc, a także z nauką odnajdywania się w nowych, nieznanych sytuacjach. Programy obozów 2021 będą zaskakiwać nowościami jak co roku. Co jednak, gdy pandemia pokrzyżuje plany? Czy wypoczynek będzie taki, jak zawsze?

grupa dzieci w takcie wspólnej zabawy na obozie

Kolonie i obozy młodzieżowe 2021

Na wakacje organizatorzy przygotowali jak co roku świetne oferty, najlepszą kadrę, sprawdzone programy, najciekawsze ośrodki i atrakcyjne nowości. Po zimie pełnej perturbacji z pandemią, lato będzie prawdziwym wytchnieniem i wszyscy czekają na wyjazd z jeszcze większą nieciepliwością. Czy jednak będzie na tych obozach młodzieżowych 2021 tak samo fajnie, jak co roku? Czy będzie tak samo beztrosko?

Otóż – już lato 2020 było pełne znaków zapytania, a wiele osób nie pojechało na wypoczynek myśląc, że “nie będzie fajnie”. Jednak rzeczywistość mile nas zaskoczyła (i tak samo będzie w przypadku obozów młodzieżowych 2021) – wszystkie obozy się odbyły bez zmian. Fakt, były restrykcje nałożone na organizatorów, ale nie dotyczyły one uczestników, lecz raczej organizacji (np. nie pięć, a cztery osoby w jednym pokoju, większe odstępy na stołówce czy nie udawanie się w publiczne, zatłoczone miejsca). Okazało się, że wszystko odbyło się doskonale i zgodnie z planem, a ewentualne wycieczki w tłoczne miejsca zastąpiono innymi, równie ciekawymi.

Obozy młodzieżowe 2021 (https://www.kogis.pl/obozy) zapowiadają się podobnie – temat pandemii pewnie jeszcze będzie obecny gdzieś w tle, ale ciepłe miesiące i upływający czas zminimalizują ryzyko. Zresztą sami organizatorzy przecież chcą, by wszystkie turnusy odbyły się zgodnie z wytycznymi i aby wszystko było jak zwykle. Co więc nas czeka latem? Na pewno znów wiele nowości, znów wiele radości, decybeli, kąpieli, wariactw i przygód.

Obozy młodzieżowe 2021

To bogaty wybór ofert – są wyjazdy kameralne, gdzie grupy liczą tylko 6-8 osób, a są wyjazdy do dużych 400-osobowch ośrodków. Znajdziemy też wyjazdy dla młodszych i dla starszych, a także wiele tematów programów obozowych – militarne, artystyczne, sportowe, fabularne, przygodowe, bajkowe, muzyczne, traperskie, wędrowne czy żeglarskie.

Organizatorzy wyjazdów skupiają się głównie na wyjazdach do Polski, ale niektórzy planują też kolonie zagraniczne. W dobie pandemii sytuacja z granicami i obostrzeniami w różnych krajach może być inna, dlatego raczej warto wybrać oferty w Polsce. Również dlatego, by wspierać rodzimą gospodarkę, nadwyrężoną przez pandemię i nietrafione decyzje polityków.

Oferta kolonii i obozów młodzieżowych 2021

Jest dostępna, możemy wybierać dogodne terminy, tematy i miejsca, a także grupy wiekowe adekwatne do naszych potrzeb. Są bowiem obozy maluszkowe, rodzinne, dziecięce, młodzieżowe, a nawet studenckie. W razie wątpliwości, do której grupy należy nasze dziecko, warto zadzwonić do biura i porozmawiać, zapytać o najlepsze oferty adekwatne wiekowo – konsultanci na pewno coś ciekawego doradzą i pomogą zarówno w wyborze, jak i w procesie rezerwacji miejsca. A miejsc oczywiście ubywa, im bliżej wakacji, tym wybór obozów młodzieżowych 2021 będzie się zmniejszał.

Dla osób nieprzekonanych, biura mają informację, że gdyby tylko z powodu siły wyższej (np. pandemii) obozy nie mogły się odbyć, to nastąpi zwrot całej kwoty dla Klienta – nie musimy się więc obawiać, że biuro nie odda nam pieniędzy. Jest to gwarantowane ustawą i dodatkowo chronione funduszem, na który firmy odprowadzają składki na wypadek niewypłacalności. Zatem, rezerwujmy terminy, dajmy się ponieść wakacyjnej fantazji i spełniajmy marzenia dzieci i młodzieży, dając im też doskonałą okazję do rozwoju.. Lato przecież jest takie krótkie!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie