Czego szukasz

Jak będą wyglądać kolonie i obozy młodzieżowe 2021?

Co roku z niecierpliwością wyczekiwane – obozy i kolonie dla dzieci. Kojarzą się z najlepszym wypoczynkiem, zwiedzaniem, poznawaniem nowych ludzi, miejsc, a także z nauką odnajdywania się w nowych, nieznanych sytuacjach. Programy obozów 2021 będą zaskakiwać nowościami jak co roku. Co jednak, gdy pandemia pokrzyżuje plany? Czy wypoczynek będzie taki, jak zawsze?

  • Alicja Zielińska - 31/12/2020
grupa dzieci w takcie wspólnej zabawy na obozie

Kolonie i obozy młodzieżowe 2021

Na wakacje organizatorzy przygotowali jak co roku świetne oferty, najlepszą kadrę, sprawdzone programy, najciekawsze ośrodki i atrakcyjne nowości. Po zimie pełnej perturbacji z pandemią, lato będzie prawdziwym wytchnieniem i wszyscy czekają na wyjazd z jeszcze większą nieciepliwością. Czy jednak będzie na tych obozach młodzieżowych 2021 tak samo fajnie, jak co roku? Czy będzie tak samo beztrosko?

Otóż – już lato 2020 było pełne znaków zapytania, a wiele osób nie pojechało na wypoczynek myśląc, że “nie będzie fajnie”. Jednak rzeczywistość mile nas zaskoczyła (i tak samo będzie w przypadku obozów młodzieżowych 2021) – wszystkie obozy się odbyły bez zmian. Fakt, były restrykcje nałożone na organizatorów, ale nie dotyczyły one uczestników, lecz raczej organizacji (np. nie pięć, a cztery osoby w jednym pokoju, większe odstępy na stołówce czy nie udawanie się w publiczne, zatłoczone miejsca). Okazało się, że wszystko odbyło się doskonale i zgodnie z planem, a ewentualne wycieczki w tłoczne miejsca zastąpiono innymi, równie ciekawymi.

Obozy młodzieżowe 2021 (https://www.kogis.pl/obozy) zapowiadają się podobnie – temat pandemii pewnie jeszcze będzie obecny gdzieś w tle, ale ciepłe miesiące i upływający czas zminimalizują ryzyko. Zresztą sami organizatorzy przecież chcą, by wszystkie turnusy odbyły się zgodnie z wytycznymi i aby wszystko było jak zwykle. Co więc nas czeka latem? Na pewno znów wiele nowości, znów wiele radości, decybeli, kąpieli, wariactw i przygód.

Obozy młodzieżowe 2021

To bogaty wybór ofert – są wyjazdy kameralne, gdzie grupy liczą tylko 6-8 osób, a są wyjazdy do dużych 400-osobowch ośrodków. Znajdziemy też wyjazdy dla młodszych i dla starszych, a także wiele tematów programów obozowych – militarne, artystyczne, sportowe, fabularne, przygodowe, bajkowe, muzyczne, traperskie, wędrowne czy żeglarskie.

Organizatorzy wyjazdów skupiają się głównie na wyjazdach do Polski, ale niektórzy planują też kolonie zagraniczne. W dobie pandemii sytuacja z granicami i obostrzeniami w różnych krajach może być inna, dlatego raczej warto wybrać oferty w Polsce. Również dlatego, by wspierać rodzimą gospodarkę, nadwyrężoną przez pandemię i nietrafione decyzje polityków.

Oferta kolonii i obozów młodzieżowych 2021

Jest dostępna, możemy wybierać dogodne terminy, tematy i miejsca, a także grupy wiekowe adekwatne do naszych potrzeb. Są bowiem obozy maluszkowe, rodzinne, dziecięce, młodzieżowe, a nawet studenckie. W razie wątpliwości, do której grupy należy nasze dziecko, warto zadzwonić do biura i porozmawiać, zapytać o najlepsze oferty adekwatne wiekowo – konsultanci na pewno coś ciekawego doradzą i pomogą zarówno w wyborze, jak i w procesie rezerwacji miejsca. A miejsc oczywiście ubywa, im bliżej wakacji, tym wybór obozów młodzieżowych 2021 będzie się zmniejszał.

Dla osób nieprzekonanych, biura mają informację, że gdyby tylko z powodu siły wyższej (np. pandemii) obozy nie mogły się odbyć, to nastąpi zwrot całej kwoty dla Klienta – nie musimy się więc obawiać, że biuro nie odda nam pieniędzy. Jest to gwarantowane ustawą i dodatkowo chronione funduszem, na który firmy odprowadzają składki na wypadek niewypłacalności. Zatem, rezerwujmy terminy, dajmy się ponieść wakacyjnej fantazji i spełniajmy marzenia dzieci i młodzieży, dając im też doskonałą okazję do rozwoju.. Lato przecież jest takie krótkie!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska

O miłości do babci i dziadka w muzyce romantyków

Już wkrótce będziemy świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapewne co roku dbacie o to, by jak najpiękniej podkreślić jak ważni są dla Was najstarsi członkowie Waszej rodziny. A gdyby zamiast fizycznego prezentu podarować im piękne chwile z muzyką? Poznaj nasz pomysł!
  • Paweł Siechowicz - 18/01/2021
babcia, dziadek i wnuczka oglądają coś na tablecie

Najbardziej rodzinny kompozytor pierwszego pokolenia muzycznych romantyków – Robert Schumann – skomponował zbiór utworów dla dzieci jako prezent urodzinowy na siódme urodziny swojej pierwszej córki Marie. Nazwał go Albumem dla młodzieży, chciał, żeby grały go dzieci i dzięki niemu poznawały świat muzyki i romantycznej wyobraźni.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Jest w tym zbiorze utwór, który mógłby być skomponowany specjalnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka, gdyby nie fakt, że te święta mają znacznie krótszą historię – w Polsce Dzień Babci świętujemy od 1964 roku, Dzień Dziadka zaczęliśmy świętować jeszcze później.

Myślę o utworze Winterzeit II. Ujęty jest on w ramy, które doskonale malują mroźną styczniową aurę, ale jego środkowa część emanuje rodzinnym ciepłem. Autor ilustracji na karcie tytułowej pierwszego wydania Albumu dla młodzieży znalazł dla tego utworu adekwatny obraz: mała dziewczynka bawi się lalką przy kominku a jej zabawie towarzyszą pochylone, opiekuńcze postaci babci i dziadka. Mróz za oknem wcale nie jest straszny!

Ferie z muzyką Chopina

Podczas tegorocznych ferii zimowych z Muzeum Fryderyka Chopina proponowaliśmy dzieciom codziennie wyzwania, dzięki którym mogły zaprosić do swoich domów muzykę Fryderyka Chopina i jego muzycznych przyjaciół.

W jednym z wyzwań zachęcaliśmy do ułożenia opowieści zainspirowanej dźwiękami Ballady F-dur op. 38 Fryderyka Chopina. Ponieważ muzyka ta nie ma słów i w żaden konkretny sposób nie sugeruje pozamuzycznych treści, tematyka nadesłanych opowiadań była rozmaita, ale jedno z nich opowiadało o… zimowym spotkaniu babci i jej wnuczki.

Młoda Autorka pisała tak: „Śnieżyca (…) sypała w okna. Dziewczynka z niecierpliwością wyczekiwała babci, która miała niedługo przyjechać w odwiedziny. Gdy babcia przyjechała, wszyscy ją serdecznie powitali. Wzruszona dziewczynka podbiegła do starszej pani i wtuliła się jej w ramiona. Ciepło jakie w tamtej chwili zagościło w jej sercu było niezwykłe. Wnuczka i babcia usiadły na kanapie otulone w puszysty kocyk i zaczęły sobie nawzajem opowiadać”. Kiedy tylko przeczytałem te słowa, postanowiłem raz jeszcze posłuchać Ballady F-dur i poszukać w niej tego ciepła, za którym niekiedy tęsknimy chyba wszyscy, niezależnie od wieku.

W zamkniętym dla publiczności Muzeum Fryderyka Chopina brakuje nam spotkań z seniorami, którzy przed pandemią odwiedzali nas bardzo chętnie. Seniorzy gościli licznie na spotkaniach Chopinowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wtorkowych wieczorach z muzyką. Nie przerwaliśmy organizowania tych wydarzeń, przeszliśmy jedynie w tryb online.

Zapraszamy gorąco na wykłady zaplanowane na 27 stycznia i 10 lutego na godz. 14.00, a także do towarzyszącego wystawie czasowej „Chopin i przyjaciele” Salonu Chopinowskiego – pierwsze z zaplanowanych co dwa tygodnie spotkań odbędzie się 30 stycznia o godz. 16.00.

Pomoc w zapisach, zakupie biletu i nawiązaniu połączenia za pośrednictwem platformy ZOOM mogłaby być doskonałym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka. A kiedy będzie to już możliwe, zapraszamy do wielopokoleniowych odwiedzin w Muzeum Fryderyka Chopina i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Artykuł powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w ramach akcji „Muzyka łączy pokolenia”.

NIFC organizuje atrakcyjne zajęcia online dla dzieci i seniorów już za 1 zł. Sprawdź!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Paweł Siechowicz
Muzykolog, kierownik Działu Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i ojciec 4-letniego Mikołaja. Uwielbia obserwować spontaniczne reakcje dzieci na muzykę minionych epok.

Jakie buty założyć zimą na rozmowę kwalifikacyjną albo spotkanie biznesowe?

Dobranie butów do stroju biznesowego to w cieplejszych porach roku błahostka. Sprawa wydaje się znacznie trudniejsza, kiedy za oknem panuje kapryśna aura, a nawet siarczysty mróz. Jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną albo inne oficjalne spotkanie w sprawach zawodowych będą odpowiednie zimą?
  • Zofia Kowalska - 15/01/2021
młoda kobieta siedzi na schodach, na nogach ma brązowe kozaki na słupku


Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Odpowiednie szykowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej może okazać się kluczowe w otrzymaniu propozycji pracy w wymarzonej firmie. Poznanie jej historii i działalności oraz przećwiczenie ciekawej prezentacji swojego doświadczenia zawodowego to absolutne minimum, jakie musisz wykonać, aby dobrze wypaść w trakcie spotkania o pracę.

Jak możesz się wyróżnić na tle innych?

Poszukaj w mediach społecznościowych z profesjonalnymi profilami zawodowymi (np. LinkedIn czy GoldenLine) informacji o tym, czym zajmuje się w firmie osoba pracująca na stanowisku, o które się ubiegasz. Z taką wiedzą będzie Ci łatwiej opowiedzieć o swoim doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach, których pracodawca szuka u idealnego kandydata.

Zazwyczaj twardym orzechem do zgryzienia jest odpowiedź na pytanie o oczekiwane zarobki ‒ zarówno informacje o pensjach, jak i opinie o firmie jako pracodawcy z łatwością znajdziesz na poruszających wyłącznie te kwestie portalach internetowych.

Pamiętaj, aby w siedzibie przedsiębiorstwa pojawić się kilka minut przed umówionym spotkaniem. Co oczywiste, niemile widziane jest jakiekolwiek spóźnienie, a Tobie przyda się po prostu chwila oddechu przed ważną rozmową. W gorączce przygotowań nie zapominaj, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Niezwykle istotny jest nie tylko Twój ubiór, lecz także pasujące do niego dodatki: teczka z dokumentami, torebka… a przede wszystkim buty!

Buty na zimę w zgodzie z zasadami dress code

O ile od cieplejszych dni wiosny, przez całe lato, aż do złotej polskiej jesieni to szpilki i czółenka są idealnymi butami na wszelkie spotkania biznesowe, o tyle zimą zupełnie się nie sprawdzają. Podobnie jak w codziennych sytuacjach, także na rozmowę kwalifikacyjną odpowiednie będą kozaki damskie.

To, jaki konkretny model kozaków powinnaś wybrać, zależy od dress code’u panującego w firmie. Rąbka tajemnicy co do zasad ubioru uchylą Ci zdjęcia ze strony przedsiębiorstwa albo jego oficjalnych profili w mediach społecznościowych. Strój musisz też dostosować do roli, jaką miałabyś odgrywać w zespole. Inaczej ubiera się recepcjonistka w korporacji, odmiennie graficzka w niewielkiej agencji reklamowej, a jeszcze inaczej szefowa oddziału banku. Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną także powinien to wyrażać.

Eleganckie kozaki czy nonszalanckie buty zimowe z wysoką cholewką?
Zajrzyj do bogatej kolekcji kozaków damskich na zimę CCC, a przekonasz się, jak łatwo znaleźć piękne i modne buty na zimę w różnym stylu.

Eleganckie modele na szpilce są idealne na oficjalne wyjścia ‒ możesz świętować w nich zdobycie nowej pracy lub podpisanie lukratywnego kontraktu. Dla przyszłej księgowej jak znalazł są też kozaki na płaskiej podeszwie z prostą, klasyczną cholewką. Kwintesencją szyku są pary wykonane z naturalnej skóry w stonowanych barwach, tj. czerń albo wielbłądzi lub czekoladowy odcień brązu. Jeśli szukasz butów do małej czarnej, kobiecego garnitury bądź białej koszuli zestawionej z ciemną spódnicą ołówkową, koniecznie przyjrzyj się parom ze skóry licowej lub naturalnego zamszu z logo Lasocki czy Gino Rossi.

Luźniejszy styl nie tylko na co dzień, lecz także w momencie ubiega się o posadę, panuje w zawodach kreatywnych. Copywriterka, graficzka czy programistka może poprzez strój pokazać swoją fantazję, a całość dopełnić jeszcze nietuzinkowymi kozakami. Co powiesz na białą, luźną koszulę w grochy z czarnymi chinosami i wyrazistymi kozaki o rockowym charakterze? A może ciemne dżinsy zestawisz z czarnymi kowbojkami do połowy łydki, dzianinową marynarką i prostym T-shirtem? Baw się modą, nawet kiedy szykujesz się na ważne spotkanie. Wiele pomysłów na eksperymenty z trendami podsuną Ci damskie kozaki z kolekcji CCC!

Materiał powstał we współpracy z parnterem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×