Czego szukasz

Interes z książką w tle, albo w roli głównej

Jeśli myślicie, ze pasje i zainteresowania tzw. humanistyczne – tak zwane, bo przecież mianem humanisty określać powinno się człowieka o szerokich horyzontach i takich zainteresowaniach, a nie jedynie miłośnika „polskiego i historii”! – nie dadzą przekuć się na pieniądze, sposób na życie, zawód wykonywany/pasję za zawód przebraną: mylicie się.

Przed wami trzy przykłady inicjatyw, u źródeł których stoi miłość do książek, pisania, czytania i dzielenia się wyżej wymienionymi z resztą ludzkości. Nie charytatywnie oczywiście.

Bibliocreatio

O inicjatywie Bibliocreatio media wypowiadały się w samych superlatywach. To projekt dwóch kobiet, które umiejętność poruszania się po rynku wydawniczym, zamiłowanie do czytania i chęć do organizowania innym życia czytelniczego uczyniły sposobem na życie własne. Sylwia Stano i Zofia Karaszewska nie tylko zobowiązują się stworzyć reprezentacyjne biblioteki w gabinetach szacownych prawników czy biurach poważnych i poważanych firm; prowadzą też indywidualne doradztwo czytelnicze: na zamówienie znajdą książkę dopasowaną do twojej osobowości; przygotują listę książkowych prezentów, byś na ślub przyjaciela wystartował z paczką mądrych opowieści miast z pudłem rondli. Ba, na stronie internetowej bibliocreatio znajdziemy nawet ofertę skierowaną do najmłodszych, najbardziej ponoć opornych, czytelników:

„Tworzymy biblioteki dla małych dam i młodych dżentelmenów, aby rozbudzić w nich miłość do książek na całe życie. Wybierając książki uwzględniamy wiek, etap rozwoju emocjonalnego oraz indywidualną wrażliwość i zainteresowania Twojego dziecka. Dbamy o to, żeby książki przynosiły wiedzę, ale i rozpalały emocje”.

A bibliocreatio znajdziesz tutaj >>

Bookmeacookie

A teraz wejdźcie tu, proszę >>

Ne znacie? Nie opowiadajcie! Toż to najsmaczniejszy blog książkowy, bądź jak wolicie: najbardziej oczytany blog kulinarny. Ale na tym nie koniec. Jak zapewne zauważyliście, autorka podaje adres do strony internetowej, na której czeka nas miłe zaskoczenie: już nie przepisy i kulinarne popisy, a … informacja biznesowa:

„Kreatywne zajęcia sportowe oraz warsztaty kulinarne i plastyczne, kształtujące dziecięcą wyobraźnię. 
Wszystkie utrzymane w duchu zdrowego stylu życia, mające na celu wspomaganie prawidłowego rozwoju psycho-fizycznego oraz intelektualnego dzieci”.

Co oferują Joanna Mentel i wspólnicy? Warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe i artystyczne. Gdzie szukać? Tu >>

Oferta jest bardzo bogata, doskonale opisana, precyzyjnie wyceniona i najwyraźniej rozwojowa.

Books for Cooks

I jeszcze jeden smaczny kąsek: Books for Cooks – blog i księgarnia dla smakoszy. Książki, książki, książki… Fascynujący blog poświęcony wszystkiemu, co łączy się za smakowaniem … życia: znajdziecie tu recenzje książek (nie tylko kulinarnych), przepisy, refleksje bystrej obserwatorki życia około kulinarnego. Kiedy już nasycicie zmysły czytelnicze, przenieście się do księgarni Books for Cooks.

„Właścicielem księgarni Books for Cooks jest Laura Osęka – pasjonatka dobrej kuchni, wraz ze swoim tatą – Marianem Osęką, który lubi dobrze zjeść”.

Czegóż tam nie ma! Sami zajrzyjcie i posmakujcie.

I pomyślcie – pasjonaci książek to osoby twórcze, pomysłowe, rzutkie, kontaktowe. Jeśli coś przeszkadza im w rozwinięciu własnej działalności, to niemające pokrycia w stanie faktycznym przekonanie, że książek nikt nie czyta, a jakakolwiek próba wciągnięcia innych ludzi w orbitę własnych pasji jest z góry skazana na porażkę. 

Zdjęcie: www.sxc.hu/profile/jsmidt

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Nałogowa czytelniczka, która kocha pisać i pisarka, która nie umie żyć bez czytania. Autorka powieści "Oaza spokoju" i "Pustostan". Copywriterka, webwriterka, blogerka. Matka, żona i kociara z tytułem naukowym.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie