Czego szukasz

Gotowa spółka – nowa moda na robienie biznesu

Przedsiębiorca, który ma zamiar założyć działalność, ma do wyboru kilka sposobów prowadzenia swojej firmy. Coraz więcej osób skłania się ku zakładaniu spółek. Jest to sposób wygodny, który wiąże się z mniejszymi kosztami prowadzenia działalności. Zakup gotowej spółki to rozwiązanie, które pozwala zacząć prowadzenie własnej firmy już w ciągu kilku dni.

widok biurka z komputerem, notesem, telefonem i kubkiem kawy

Rejestracja spółki od podstaw

Rejestracja spółki od zera to proces długi i skomplikowany. Chociaż wniosek o wpis do KRS można wysłać przez odpowiedni formularz online i z dużym prawdopodobieństwem zostanie on rozpatrzony w czasie do dwóch tygodni, źródłem “kłopotów” może być przedłużające się oczekiwanie na rejestrację do vat-u. Obecnie taki proces może potrwać nawet kilka miesięcy, co dla wielu przedsiębiorców może być ogromną niedogodnością.

Nie warto czekać!

Czy opłaca się czekać na zamknięcie wszystkich formalności? Zdecydowanie nie! Nie opłaca się jednak także zakładanie zwykłej działalności gospodarczej, bo chociaż proces w ramach “jednego okienka” jest bardzo uproszczony, to taki rodzaj prowadzenia własnego biznesu wiąże się z większymi kosztami. Zamiast czekać, możesz skorzystać z możliwości, jakie dają gotowe spółki.

Kupno spółki to rozwiązanie ciągle zyskujące na popularności. Takie rozwiązanie ma sporo zalet.

Jaką spółkę kupujesz?

Kupując spółkę od zaufanej firmy, możesz mieć pewność, że jest ona wolna od obciążeń, a swoją działalność może zacząć z dnia na dzień. To ma wielkie znaczenie w sytuacji, kiedy masz doskonały pomysł i chcesz go zrealizować jak najszybciej albo też kiedy starasz się o dopłaty lub leasing.

Przygotowana do sprzedaży spółka jest w pełni gotowa do “wyjścia na rynek”. Posiada numer KRS, REGON i NIP. Jest również zgłoszona do vat-u – wyjaśnia jeden z pracowników firmy konsultingowej McCarthy & Taggart Group.

Spółki są bowiem dostępne w różnych opcjach, na przykład jako działalność otwarta wiele lat temu. Czasami posiadają również koncesje, niezbędne do wykonywania specyficznych rodzajów działalności. Wybierając najlepiej dobrane rozwiązanie można mieć pewność co do tego, że sprawdzi się ono, a sama spółka będzie mogła działać niemal od pierwszych chwil.

Nie oznacza to jednak, że raz kupionej spółki nie można zmienić. Jeśli chcesz, możesz wprowadzić wiele modyfikacji – zmiana nazwy, czy klasyfikacji działalności według PKD jest jak najbardziej możliwa, ale wiąże się ze złożeniem wniosku w KRS i czekaniem na odpowiedź.

Jak wygląda proces przekazania spółki?

Aby nabyć spółkę, wystarczy jedynie 1 wizyta u notariusza. Co ważne, taką transakcję można przeprowadzić także na odległość. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujący przebywa na co dzień w innym mieście niż sprzedający i nie ma możliwości, by spotkali się “twarzą w twarz”.

W jaki sposób podpisać umowę na odległość?

Podpisy obu stron umowy muszą być poświadczone przez notariusza. Każda z osób może jednak skorzystać z usług innej kancelarii notarialnej. Jeśli wszelkie negocjacje zostały sfinalizowane, kupujący otrzyma niezbędne do podpisania umowy dokumenty.

Po spotkaniu z notariuszem będzie musiał uiścić opłatę za zakupione akcje. Po dopełnieniu wszelkich formalności, umowa zostanie przesłana do sprzedającego, który podpisze ją w obecności “swojego” notariusza.

Dobrze zaplanowany proces nie potrwa dłużej niż 2-3 dni.

Spółka ze stażem

Największą zaletą tego rozwiązania jest nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy – gotowe spółki są relatywnie niedrogie, a koszty jedynie trochę wyższe od kosztów założenia nowej spółki.

Dodatkową zaletą jest staż, który często jest potrzebny, jeśli chcesz wziąć udział w przetargu lub postarać się o dopłaty.
W XXI wieku trendy konsumenckie często się zmieniają, więc ważna jest szybkość działania. Jeśli chcesz rozpocząć swoją działalność jak najszybciej, to gotowa spółka jest najlepszym rozwiązaniem.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

Video: Jak być dobrym sprzedawcą w finansach? Praca w bankowości – zobacz webinar!

"Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?" to drugi z serii trzech webinariów przygotowanych wspólnie z Santander Bank Polska. Podczas spotkania ekspertki Santander Bank Polska podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych sprzedawców. Jeśli interesuje Cię praca w bankowości, koniecznie zobacz nagranie z naszego webinaru!

Praca w bankowości – zobacz webinar!

Podczas serii trzech webinarów zorganizowanych wspólnie z Santander Bank Polska, omówiłyśmy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży bankowej. Pierwszy webinar dotyczył szans i wyzwań w pracy z klientem.

Dzisiaj publikujemy dla Ciebie drugi, w którym ekspertki Santander Bank Polska odpowiadają na pytanie „Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?”

Dzięki uczestnictwu w naszym cyklu, będziesz mogła krok po kroku przygotować się do wejścia w nową branżę!

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Jak być dobrym sprzedawcą w bankowości?
  • Jakie wykształcenie i doświadczenie jest potrzebne na stanowisku sprzedawcy?
  • Które cechy charakteru są ważne, aby być dobrym doradcą?
  • Oraz wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących branży bankowej.

Kim są nasze ekspertki?

Justyna Pietraszewska
Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Magister Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji Rynki Finansowe. Od 2013 doradca klienta w Santander Bank Polska. Od 6 lat dyrektor 1 Oddziału w Strzelinie. Pasjonatka rolnictwa. Prywatnie mama 12-letniego Miłosza i rocznego Ignasia. W wolnych chwilach pasjonatka podróży, jazdy na nartach i nurkowania.

Małgorzata Szelwicka
p.o. Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Uzyskała stopień magistra na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Od 15 lat pracuje w finansach. Od 11 lat Pracownik Santander Bank Polska. Od 8 lat menadżer zespołu sprzedażowego. W chwili obecnej p.o. dyrektor 12 oddziału we Wrocławiu. W 2020 Bohaterka Ryzyka Santander Bank Polska. W życiu prywatnym mama 4 letniej Łucji. W wolnych chwilach wolontariuszka Fundacji Santander i skrzypaczka.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska (Fundacja Mamo Pracuj)

Sprawdź aktualne oferty pracy Santander Polska!

Zdjęcie: zrzut ekranu z nagrania webinaru; pozostałe zdjęcia archiwum prywatne.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Koszulki damskie z nadrukiem – pomysł na prezent dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoi między innymi dobrostan pracowników. Osoby, które czują się ważne i doceniane, są efektywniejsze i lepiej wykonują powierzone im zadania, a ponadto czują więź z pracodawcą i współpracownikami. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firmy. Oprócz dobrej atmosfery na co dzień i spotkań integracyjnych, warto także pomyśleć o drobnych podarunkach. Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników mogą się okazać koszulki damskie z nadrukiem.
Kobieta obdarowana koszulkami dla pracowników

Koszulki damskie z nadrukiem – dlaczego są idealnym prezentem?

Po pierwsze – t shirty damskie z nadrukiem to niezwykle praktyczny prezent, który nie zostanie schowany czy rzucony w kąt, ale rzeczywiście się przyda. Po drugie prezent ten można dowolnie spersonalizować, co dodatkowo pokazuje zaangażowanie pracodawcy w życie społeczności pracowników. Na takiej koszulce można umieścić nadruk lub napis, nawiązujący na przykład do panujących w firmie zwyczajów czy powiedzonek.

Przeczytaj także: Rozwijaj swoje talenty w firmie, która ceni Ciebie i Twoją rodzinę

Koszulki z nadrukiem dla pracowników – na jakie okazje?

Obdarowanie pracownika koszulką z nadrukiem może stanowić miły gest na powitanie – na przykład po dłuższej nieobecności, spowodowanej chorobą lub urlopem macierzyńskim czy wychowawczym. Powrót do pracy wiąże się z reguły ze stresem i niesie za sobą wiele obaw, a ponowne zaaklimatyzowanie się w miejscu pracy może zająć nawet kilka dni. Miłe powitanie i zabawny prezent na pewno pomogą przełamać lody i szybko wrócić do rutyny pracowniczej sprzed urlopu.

Koszulki z nadrukiem mogą być także miłym prezentem dla nowego pracownika, który dopiero dołącza do zespołu. Dzięki temu od razu poczuje się pewniej i łatwiej będzie przyswajał niezbędną do wykonywania obowiązków wiedzę.

Jakie koszulki wybrać na prezent dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy – mogą to być koszulki z zabawnym napisem, którego często używacie w firmie. Może nić porozumienia między pracownikami utworzyła się na bazie wspólnej fascynacji jakąś filmową produkcją lub ulubionym gatunkiem muzyki? Takie koszulki można znaleźć bez problemu.

Należy pamiętać także o rozmiarze. Lepiej zdecydować się na pakiet koszulek w nieco większym rozmiarze. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy koszulka będzie za mała. Większe koszulki można natomiast nosić jako tzw. oversize, co jest bardzo modne. Chyba że pracodawca zna rozmiar każdego z pracowników – można go wówczas dobrać indywidualnie do każdej osoby.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×