Czego szukasz

Gilotyny do papieru – jak dopasować odpowiednie urządzenie?

Jednym z najskuteczniejszych przyrządów przeznaczonych do przycinania większych plików dokumentów jest gilotyna do papieru. To urządzenie o prostej budowie złożone z podstawy z dolnym nożem i dźwigni połączonej z nożem górnym, przy pomocy której odbywa się cięcie. Szczególnie przydatne jest w biurach, szkołach, urzędach, drukarniach i innych punktach usługowych.

czyste kartki papieru w rękach skrytej za nimi osoby

Jeśli chcesz błyskawicznie przyciąć większą ilość papieru, doskonałym rozwiązaniem są specjalne gilotyny. Umożliwiają cięcie zarówno pojedynczych kartek, jak i całych plików makulatury. Aby cieszyć się niezawodnym działaniem tego przyrządu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii mających wpływ na komfort użytkowania. Przy wyborze znaczenie z pewnością ma format papieru, miejsce i częstotliwość użytkowania urządzenia, a także podstawowe parametry. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni sprzęt do indywidualnych potrzeb!

Dlaczego warto wybrać gilotynę do papieru?

Biuro w wielu przypadkach stanowi wizytówkę firmy, dlatego warto zadbać o to, aby przestrzeń była zawsze w pełni uporządkowana. Dotyczy to zarówno samego wnętrza, jak i przechowywanych dokumentów. W codziennej pracy znaczenie ma też jakość materiałów przekazywanych klientom i kontrahentom. Poza odpowiednio sporządzonymi treściami ważna jest sama estetyka. Aby uniknąć poszarpanych lub krzywo przyciętych krawędzi kartek, najlepiej sięgnąć po gilotyny do papieru umożliwiające szybkie i idealnie równe cięcie makulatury.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na gilotynę do papieru. Przede wszystkim są dużo skuteczniejsze od nożyczek czy nożyka introligatorskiego. Pozwalają na błyskawiczne i niezwykle staranne przycięcie w linii prostej od kilkudziesięciu do nawet kilkuset arkuszy bez żadnego wysiłku. Akcesoria te doskonale sprawdzą się też do drobnych prac wykończeniowych, szczególnie podczas laminowania. Można je wykorzystać zarówno do papieru, kartonu czy tektury, jak i pianki, foamiranu czy nawet cienkiej blachy. Przy ich pomocy przytniesz również niestandardowe formaty.

Na co zwrócić uwagę wybierając gilotyny do papieru?

Do najważniejszych kwestii przy zakupie gilotyny do papieru zaliczają się zabezpieczenia. Wybrany model z pewnością powinien być wyposażony w osłonę ostrza noża, aby zmniejszyć ryzyko jego kontaktu z dłonią. Obecnie występują one w formie ręcznej lub automatycznej. Duże znaczenie mają też antypoślizgowe nóżki, które zwiększają stabilność urządzenia. Jeśli zależy Ci, aby urządzenie było w pełni komfortowe w użytkowaniu, koniecznie zwróć uwagę na modele z wyprofilowanym uchwytem. Dodatkowym atutem będzie solidna konstrukcja i ramię tnące.

Wybierając gilotyny do papieru, warto sprawdzić elementy odpowiadające za precyzję cięcia. Jednym z nich jest ogranicznik formatu pomagający zachować powtarzalność, a także listwa dociskowa zapobiegająca przed przesuwaniem się arkuszy. Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje tych akcesoriów – manualne i automatyczne, dzięki czemu z pewnością dobierzesz odpowiednią propozycję dla siebie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie