Czego szukasz

Gdzie szukać pracy? Mamo pracuj w IT

No to zaczynamy! Na początek kilka ważnych pytań: Czy praca w branży IT dostępna jest tylko dla brodatych mężczyzn grubo przed 30-tką? Czy kobiety są dobrymi programistkami? Czy branża IT w ogóle potrzebuje kobiet? Czy trzeba być geekiem aby pracować w nowych technologiach? I czy programowania można się po prostu nauczyć? Na wszystkie te pytania będziemy odpowiadać w ramach naszego nowego projektu #MamoPracujwIT. Zapraszamy po więcej szczegółów i plan działania!

Nowe technologie w rękach mam

Drogie Mamy,

#Mamo pracuj w IT to nasz nowy projekt. Marzyłyśmy o nim już od wielu miesięcy, przyszedł czas aby ruszyć!

O co chodzi?

Chcemy zachęcić wszystkie mamy poszukujące pracy, marzące o zmianie zawodu czy gotowe na wielką zmianę w swoim życiu, do otwarcia się na branżę nowych technologii. Na spojrzenie przychylnym okiem na branżę IT, jako bardzo ciekawą, pełną perspektyw – i co najważniejsze – dostępną. Tak! Dostępną! Chcemy pokazać Wam, jak zacząć swoją przygodę w branży, co jest warunkiem koniecznym, od czego zacząć i gdzie szukać wiedzy i inspiracji i w końcu pracy.

Odczarujemy branżę IT jako całkowicie zdominowaną przez mężczyzn porozumiewających się dziwnymi językami… Pokażemy jakie oferty dostępne są dla kobiet – nie tylko programistek – jakie warunki zatrudnienia oferują firmy, jakie zapewniają wsparcie i elastyczność.

Partnerem naszego projektu została największa w Polsce szkoła programowania Coders Lab.

Co przygotowaliśmy w ramach projektu?

1. Grupę na Facebooku – działa od dziś!

Dołącz, bądź na bieżąco, pytaj, inspiruj się i polecaj >>>

2. Serię ciekawych wywiadów z mamami, które zakochały się w nowych technologiach – już wkrótce na mamopracuj.pl

To rozmowy z kobietami, które odkryły w branży IT swoje powołanie, a dzięki nowym technologiom mogą łączyć życie rodzinne i zawodowe, rozwijać się i dobrze zarabiać.

3. Pokażemy pracodawców, którzy poszukują kobiet do pracy w branży IT.

4. I zapraszamy Was serdecznie na spotkanie inauguracyjne projektu w Krakowie.

Wszystkie szczegóły na stronie wydarzenia na FB >>>

Zapisy już ruszyły… ups i po kilku dniach zniknęły już wszystkie wejściówki 😉 Dlatego w sprawie kolejnych spotkań śledźcie naszą grupę na FB.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Dzieci bardzo mile widziane, choć nie zapewniamy dodatkowej opieki. Liczba miejsc bardzo ograniczona.

Partnerzy spotkania

  • Coders Lab – największa w Polsce szkoła programowania, mająca oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Oferuje dwa rodzaje stacjonarnych kursów bootcampowych — „Zostań programistą front-end” i „Zostań programistą back-end”.

Kursy opracowywane są przez praktyków programowania w zgodzie z bieżącymi potrzebami rynku, a ich tryb wzorowany jest na najlepszych praktykach szkół języków obcych. Coders Lab pomaga też absolwentom w procesie zmiany zatrudnienia, współpracując z ok. 40 firmami partnerskimi. Kursy ukończyło już ponad 200 osób.

  • Kawiarnia Like!konik – znana i uwielbiania przez dzieci i rodziców krakowska kawiarnia w Pawilonie Wyspiańskiego.

W tym momencie to wszyscy nasi partnerzy. Ale może chcesz dołączyć? Albo masz pomysł kto koniecznie powinien się do akcji włączyć? Daj nam znać. Zapraszamy!

logo_coderslab400

 

 

logo_likekonik

 

Zdjęcie: 123.rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie