Czego szukasz

Gdzie szukać pracy? Mamo pracuj w IT

No to zaczynamy! Na początek kilka ważnych pytań: Czy praca w branży IT dostępna jest tylko dla brodatych mężczyzn grubo przed 30-tką? Czy kobiety są dobrymi programistkami? Czy branża IT w ogóle potrzebuje kobiet? Czy trzeba być geekiem aby pracować w nowych technologiach? I czy programowania można się po prostu nauczyć? Na wszystkie te pytania będziemy odpowiadać w ramach naszego nowego projektu #MamoPracujwIT. Zapraszamy po więcej szczegółów i plan działania!

 • Joanna Gotfryd - 23/05/2016
Nowe technologie w rękach mam

Drogie Mamy,

#Mamo pracuj w IT to nasz nowy projekt. Marzyłyśmy o nim już od wielu miesięcy, przyszedł czas aby ruszyć!

O co chodzi?

Chcemy zachęcić wszystkie mamy poszukujące pracy, marzące o zmianie zawodu czy gotowe na wielką zmianę w swoim życiu, do otwarcia się na branżę nowych technologii. Na spojrzenie przychylnym okiem na branżę IT, jako bardzo ciekawą, pełną perspektyw – i co najważniejsze – dostępną. Tak! Dostępną! Chcemy pokazać Wam, jak zacząć swoją przygodę w branży, co jest warunkiem koniecznym, od czego zacząć i gdzie szukać wiedzy i inspiracji i w końcu pracy.

Odczarujemy branżę IT jako całkowicie zdominowaną przez mężczyzn porozumiewających się dziwnymi językami… Pokażemy jakie oferty dostępne są dla kobiet – nie tylko programistek – jakie warunki zatrudnienia oferują firmy, jakie zapewniają wsparcie i elastyczność.

Partnerem naszego projektu została największa w Polsce szkoła programowania Coders Lab.

Co przygotowaliśmy w ramach projektu?

1. Grupę na Facebooku – działa od dziś!

Dołącz, bądź na bieżąco, pytaj, inspiruj się i polecaj >>>

2. Serię ciekawych wywiadów z mamami, które zakochały się w nowych technologiach – już wkrótce na mamopracuj.pl

To rozmowy z kobietami, które odkryły w branży IT swoje powołanie, a dzięki nowym technologiom mogą łączyć życie rodzinne i zawodowe, rozwijać się i dobrze zarabiać.

3. Pokażemy pracodawców, którzy poszukują kobiet do pracy w branży IT.

4. I zapraszamy Was serdecznie na spotkanie inauguracyjne projektu w Krakowie.

Wszystkie szczegóły na stronie wydarzenia na FB >>>

Zapisy już ruszyły… ups i po kilku dniach zniknęły już wszystkie wejściówki 😉 Dlatego w sprawie kolejnych spotkań śledźcie naszą grupę na FB.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Dzieci bardzo mile widziane, choć nie zapewniamy dodatkowej opieki. Liczba miejsc bardzo ograniczona.

Partnerzy spotkania

 • Coders Lab – największa w Polsce szkoła programowania, mająca oddziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Oferuje dwa rodzaje stacjonarnych kursów bootcampowych — „Zostań programistą front-end” i „Zostań programistą back-end”.

Kursy opracowywane są przez praktyków programowania w zgodzie z bieżącymi potrzebami rynku, a ich tryb wzorowany jest na najlepszych praktykach szkół języków obcych. Coders Lab pomaga też absolwentom w procesie zmiany zatrudnienia, współpracując z ok. 40 firmami partnerskimi. Kursy ukończyło już ponad 200 osób.

 • Kawiarnia Like!konik – znana i uwielbiania przez dzieci i rodziców krakowska kawiarnia w Pawilonie Wyspiańskiego.

W tym momencie to wszyscy nasi partnerzy. Ale może chcesz dołączyć? Albo masz pomysł kto koniecznie powinien się do akcji włączyć? Daj nam znać. Zapraszamy!

logo_coderslab400

 

 

logo_likekonik

 

Zdjęcie: 123.rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Podyskutuj

Warsztaty Popołudnie ze Scrum w Krakowie – fotorelacja ze spotkania

Trochę teorii, trochę praktyki i dużo pytań, a przede wszystkim świetna zabawa i mnóstwo inspiracji. 20 wspaniałych kobiet wzięło udział w warsztatach Popołudnie ze Scrum, które w kwietniu zorganizowaliśmy wspólnie z ProCognita i u2i w Krakowie. Zobacz jak było i nie przegap naszych kolejnych wydarzeń.
 • Joanna Gotfryd - 29/05/2019
Popołudnie ze SCRUM w Krakowie - zdjęcie z warsztatów

Popołudnie ze Scrum to 4-godzinne warsztaty, które zorganizowaliśmy 4 kwietnia 2019 r  w Krakowie w ramach projektu #MamoPracuj w IT .

Warsztaty poprowadzili fantastyczni Justyna Wykowska i Mariusz Petlic z ProCognita, firmy, która od wielu lat szkoli przyszłych Scrum Masterów.

 • Justyna Wykowska: Agile Coach a także inżynier, manager, coach personalny i mama. Współwłaścicielka ProCognita jednej z największych polskich firm szkoleniowo-konsultingowych w branży Agile.
 • Mariusz Petlic: Agile Coach z ogromnym doświadczeniem, ekspert w byciu Scrum Masterem. Współtwórca wielu polskich społeczności i inicjatyw Agile.
 • Gościem spotkania była Marysia Leszko, Scrum Masterka z u2i i mama małej Róży.

Popołudnie ze SCRUM zajęcia

Popołudnie ze SCRUM słuchaczki

Popołudnie ze SCRUM prowadząca

Popołudnie ze SCRUM prowadzacy

 

Co działo się na warsztatach?

Warsztaty zostały podzielone na trzy części:

 • teoria
 • praktyka
 • oraz inspirująca część Q&A, czyli pytania od uczestniczek

Podczas spotkania najbardziej pasjonująca była część praktyczna, podczas której uczestniczki budowały (z klocków lego) scenografię do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, pracując według metodologii scrum.

Popołudnie ze SCRUM zadania

Popołudnie ze SCRUM klocki

Popołudnie ze SCRUM słuchaczki

Popołudnie ze SCRUM zadania na kartkachPopołunie ze SCRUM ogranizator

Popołudnie ze SCRUM

Popołudnie ze SCRUM zajęcia praktyczne

Popoludnie ze SCRUM zajęcia teoretyczne

Popołudnie ze SCRUM prowadzący

Popołudnie ze SCRUM praktyka

Popołudnie ze SCRUM zainteresowane uczestniczki

Chcesz wiedzieć więcej?

Dołącz do naszej grupy #MamoPracuj w IT na Facebooku 

Przeczytaj:

A może wiesz już, że chciałabyś pracować jako Scrum Master? Sprawdź ofertę kursów ProCognita w naszej bazie Kursów i skorzystaj z 10% zniżki na hasło mamopracuj!

Zdjęcia: Alina Gamza

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Dzień kariery kobiety w IT – już 8 czerwca weź udział w bezpłatnym wydarzeniu!

Chcesz rozwijać się w branży IT, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz wsparcia i inspiracji, a może już szukasz pracy w branży IT? W sobotę 8 czerwca br. zapraszamy na wydarzenie skierowane do kobiet zainteresowanych karierą w branży IT. Prelekcje, konsultacje z mentorkami, inspirujące historie, spotkania z pracodawcami – wszystko to w czasie bezpłatnego wydarzenia organizowanego przez CodersTrust Polska i Fundację Mamo Pracuj w Google Campus Warszawa. Zapisy już trwają, zarezerwuj swoje miejsce już teraz!>>>
 • Agnieszka Kaczanowska - 22/05/2019
grafika wydarzenia Dzień kariery kobiety w IT

Dzień kariery kobiety w IT i technologiach

Wydarzenie dla kobiet, które są zainteresowane wejściem do branży IT, ale potrzebują wsparcia, wiedzy i odwagi, by rozpocząć nową karierę.

Spotkajmy się w Warszawie!

Zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie i zrób pierwszy krok w stronę IT >>>

Sobota 8 Czerwca 2019, Google Campus Warszawa

To wydarzenie jest dla Ciebie, jeżeli:

 • jesteś świadoma zmieniającego się rynku pracy i zagrożeń związanych z likwidacją zawodów,
 • już wiesz i widzisz, że perspektywy i rozwój czekają w technologiach i IT,
 • jesteś zmotywowana, by podjąć działania, jednak masz wiele obaw i nie wiesz, jak pewnie wkroczyć do tego świata.

Wydarzenie ma na celu:

1. Informację
Jakie stanowiska występują w tej branży, jakie kroki trzeba przedsięwziąć, by rozwijać się w obszarze IT, od czego zacząć, jak budować swoją karierę zawodową, jak można pozyskać środki na przekwalifikowanie się.

2. Poznanie
To doskonała okazja, by uczestniczki mogły poznać pracodawców, dla których różnorodność nie jest pustym sloganem, i którzy są otwarci na zatrudnianie kobiet i tworzenie dla nich przyjaznego środowiska.

3. Motywację
Poprzez pokazywanie „role model” kobiet w IT, a także hot desks ze specjalistkami oraz doradztwo zawodowe dla kobiet chcących rozwijać się w obszarze IT.

4. Networking
Spotkanie kobiet, firm i możliwość nawiązania bezpośrednich relacji z pracodawcami.

5. Inspiracje
Przybliżenie świata IT przez kobiety, które już tam są i świetnie się tam odnajdują.

Technologia potrzebuje kobiet, a kobiety potrzebują technologii – Sheryl Sandberg

Zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie i zrób pierwszy krok w stronę IT >>>

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail